Jeigu išloštų milijoną, pirmiausia pinigus skirtų mokslams

2016-04-04, Stasys BIELSKIS
Mokytoja Ligita Kazlauskienė ir jos dukra studentė Kamilė.
Mokytoja Ligita Kazlauskienė ir jos dukra studentė Kamilė.

Ligita Kazlauskienė – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos pradinių klasių mokytoja. Jos darbo stažas šioje mokykloje - jau beveik 20 metų, anksčiau keletą metų yra dirbusi Lumpėnų pagrindinėje mokykloje. Ligita – ne tik mokytoja, bet ir aktyvi visuomenininkė.

L. Kazlauskienė ketverius metus buvo Vilkyškių bendruomenės pirmininke.

„Pernai šio darbo atsisakiau, nes manau, kad per tokį laiką žmogus išsisemia, ir, tikriausiai, reikia naujų vėjų, kaip man, - pasakojo Ligita. – Bet per tuos metus tikrai nemažai padariau. Stengiausi atgaivinti senąsias tradicijas. Matyt pavyko, nes mano iniciatyva Vilkyškiuose buvo sugrąžinta Kaziuko mugė, prieš daug metų buvusi populiari, o paskui kažkodėl pamiršta. Kadangi ši mugė šiemet vyko jau ir be manęs, sakyčiau, kad tai buvo reikalingas dalykas. Vėl sugrąžinti viso miestelio bendruomenės Naujųjų metų sutikimą irgi buvo mano iniciatyva. Per tuos ketverius metus buvo įvykdyta nemažai projektų, manau, kad mano darbas buvo produktyvus. O atėjęs į mano vietą naujas žmogus, kaip žinau, irgi atsinešė naujų vėjų. Tad bendruomenei tai bus tik į naudą“.

Vis dar tarp jaunimo

Jau šešerius metus Ligita yra Vilkyškių jaunimo klubo „KEY“ prezidentė. Klubo nariai vykdo įvairias jaunimo iniciatyvas, susirinkimai vyksta kartą per savaitę. Pernai darbas šiek tiek buvo stabtelėjęs, nes Vilkyškiuose pritrūko veiklaus jaunimo. Problema ta, jog daug jaunuolių išvažiavo studijuoti. Bet šiemet klubo veikla vėl suaktyvėjo.

„Jau esame padarę daug gražių darbų, - sakė Ligita. – Štai ir Vilkyškių autobusų stotelėje paveikslą nupiešėme, tai tikrai matomas darbas. Rengiame talkas – seniems žmonėms pavasarį padedame sutvarkyti sodybas. Kai dauguma dalyvauja akcijoje „Darom“ ir eina kažkur į miškus, tai mes padedame senjorams, kuriems patiems jau yra sunku ką nors padaryti. Esame pažymėję ir Tolerancijos dieną. Kiekvienais metais eglutės įžiebimo šventė Vilkyškiuose irgi yra mūsų klubo renginys. Prieš porą metų rašėme projektą, jį laimėjome ir už gautas lėšas suorganizavome dviejų pamainų stovyklą mokyklinio amžiaus vaikams. Stovykla buvo tiems, kurie neturi finansinių galimybių nuvažiuoti į kitas stovyklas. Mūsų stovykla buvo aktyvaus poilsio stovykla, jaunimui labai patiko. Stovykla vyko sodyboje Mociškių kaime. Dvi grupės po 15 mokinių turiningai pailsėjo po savaitę. Dalyvauti stovykloje turėjo galimybę vaikai iš visų Pagėgių savivaldybės mokyklų. Vaikus parinko seniūnijų socialinės darbuotojos, kad ir vasarą jie galėtų pagerinti savo užimtumą. Stengiamės dalyvauti visuose renginiuose, į kuriuos mus tik pakviečia. Kai kitos jaunimo organizacijos, pavyzdžiui, Pagėgių „Indigo jaunimas“, ką nors daro, mus pakviečia, tai ir mes juos kviečiame į savo renginius. Dabar visai neseniai buvome surengę „Protų mūšį“, į kurį kvietėme ir kitas visuomenines organizacijas – savo komandas turėjo ir bendruomenės, ir seniūnijos“.

L. Kazlauskienė taip pat pasakojo, kad jau šią savaitęVilkyškių jaunimo atstovai susitiks su klubo „Aktyvi Tauragė“ nariais. Šio klubo vadovas yra Saulius Bagdonas, organizuojantis įvairius žygius. Vilkyškiečiai mėgsta dalyvauti tokiuose renginiuose. Šį savaitgalį tauragiškiai organizuoja žygį „Rambyno karalystė“, kuris vyks Pagėgių krašte. Mokiniai nori dalyvauti šitame žygyje, nes siekia sužinoti S. Bagdono sėkmės formulę.

Praėjusiais metais, prieš Kalėdas, klubo „KEY“ nariai vykdė gerumo akciją – vaikščiojo po namus, rinko rūbus ir juos dovanojo vargstančioms šeimoms. Tokia akcija vyko pirmą kartą ir, galima sakyti, ji pavyko.

Užsiėmimai gimnazijoje ir Savivaldybėje

L. Kazlauskienė yra ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė, įvairių renginių organizacinėse grupėse. Labai dažnai mokykloje veda įvairius renginius.

Pagėgių savivaldybės taryboje ji yra Kaimo ir teritorijų planavimo komiteto pirmininko pavaduotoja. Taip pat yra Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja.

Pasidomėjus, kaip ji vertina Šilutės politikų sumanymą pertvarkyti mokyklų tinklą vos ne buldozeriniu principu, L. Kazlauskienė sakė: „Skolas ir nuostolius reikėtų kur nors kitoje vietoje skaičiuoti, bet ne švietimo sąskaita. Gal kažkur kitoje srityje neskirti tų pinigų, o švietimas turėtų būti prioritetas, nes juk mes auginame naująją kartą – savo ateitį“.

Vilkyškiuose – Ligitos šaknys

„Gimiau ir užaugau Vilkyškiuose. Čia yra mano šaknys. Baigiau tą pačią mokyklą, kurioje šiuo metu dirbu. Dar yra ir keletas mokytoju, kurie dirbo tada, kai aš mokiausi. Kai pradėjau mokytojauti, pradinės klasės buvo ten, kur dabar yra turizmo centras. Esu tikra vilkyškietė, todėl nebuvo sudėtinga aktyviai dalyvauti ir bendruomenės veikloje, nes pažįstu kiekvieną žmogų ir mane visi pažįsta“, - pasakojo L. Kazlauskienė.

Neilgam laikui ji buvo palikusi Vilkyškius. Baigusi vidurinę studijavo vaikystės pedagogiką Klaipėdos universitete. Paskui, nusprendusi, jog dar mažai mokslų, tame pačiame universitete neakivaizdžiai baigė ir anglų kalbos filologijos studijas.

„Visada turėjau norą studijuoti, - kalbėjo Ligita. – Jeigu dabar kas nors manęs paklausia, ką daryčiau, jei laimėčiau milijoną, atsakau, jog studijuočiau turbūt visą gyvenimą ir, žinoma, keliaučiau. Na, ir šiuo metu dar tebestudijuoju. Mat jau metai, kaip draugauju su politika, domiuosi ja, nes esu išrinkta Pagėgių savivaldybės tarybos nare. Dar prieš tapdama Tarybos nare įstojau į Kauno technologijų universitetą, šių metų gruodį įgysiu viešosios politikos ir viešojo administravimo magistro laipsnį“.

L. Kazlauskienė turi vienintelę dukrą Kamilę. Šiuo metu ji studentė – Vilniaus universitete studijuoja kultūros, informacijos ir komunikacijos specialybę. Dainuoja Vilniaus universiteto chore, todėl kartu su juo labai daug keliauja. Neseniai Kamilė grįžo iš tolimosios Brazilijos.


Straipsnio komentarai

Vilkyskiete2016-04-06
Tikra sauneuole! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
;)2016-04-05
Šaunuolė Ligita! :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va taip2016-04-05
taigi ji nieko nepadarė dėl Vilkyškių,gėda skaityt.ir naglumas ir gėdos neturėjimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
MUILO BURBULAS2016-04-04
KAS PAKELS KATEI UOGEDA JEIGU NE PATI:):):):):):):):):):):):):):) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
grybiena2016-04-04
:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Irena2016-04-04
Mielas sirdziai straipsnis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-04
dukrelė visiškai nepanaši į mamytė. turbūt visa į tėvelį? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?