Bankų kortelių turėtojams – nauja tvarka ir daugiau saugumo

2016-04-01, lrytas.lt
lrytas.lt nuotrauka
lrytas.lt nuotrauka

Nuo penktadienio įsigalioja griežtesni internetinės bankininkystės saugumo reikalavimai, kurie numato, kad bankų slaptažodžių kodų kortelėmis bus galima naudotis, jei kartu su jomis bus naudojamos papildomos saugumo priemonės. 

Dauguma bankų įdiegė sprendimą – atliekant kai kurias operacijas klientams bus siunčiamos nemokamos SMS žinutės su papildomu saugumo kodu. 

Bankų, kurie siųs nemokamas SMS žinutes su kodais, klientams buvo būtina pateikti ar patikslinti (atnaujinti, jeigu keitėsi) savo mobiliojo telefono numerį prisijungus prie e. bankininkystės. 

„Nordea“: pavėlavusiems – sunkesnė procedūra

„Nordea“ banko atstovas spaudai Vaidotas Cucėnas teigė, kad klientams sukurta alternatyva.

„Mes, kaip bankas, esame sukūrę kelias alternatyvas. Jau sausį pasiūlėme atsisiųsti programėlę, kurią galima naudoti kaip generatorių. Pateikėme naujo tipo generatorius, kuriais dauguma jau apsirūpinę. Tad tai reikės padaryti“, – sakė V.Cucėnas.

Beje, turintiems mobilųjį parašą šios naujovės nieko nepakeis. 

„Nordea“ banko klientai, neprisitaikę prie naujovių, negalės atlikti didesnių kaip 30 eurų pavedimų.

„Swedbank“: procedūra bus kitokia

„Swedbank“ atstovas Saulius Abraškevičius taip pat teigė, kad asmenims, naudojantiems kodų generatorius bei mobiliuosius parašus niekas nesikeis.

„Neatlikę veiksmų klientai galės atlikti ribotus pavedimus – iki 30 eurų į kitą banką bei iki 300 mūsų banke“, – sakė S.Abraškevičius.

Pasak jo, asmenys, nespėję atlikti reikalingų veiksmų, tai galės padaryti ir po balandžio 1 dienos, tačiau procedūra bus kitokia. Jos nebegalima bus atlikti telefonu, teks skambinti arba eiti į banką. 

„SEB“:  teks atvykti į banką

Vykti į banką teks ir „SEB“ klientams. 

„Kadangi telefonas tampa asmens autorizavimo priemone, tiems, kurie nenurodys ar nurodys klaidingą telefoną, greičiausiai teks eiti į banko skyrių. Bet mūsų skaičiavimais tokių klientų yra tik 2,5 procento“, – sakė „SEB“ banko atstovė Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė.

Jos teigimu, nenurodę telefono asmenys galės daryti pavedimus, kurių suma nebus didesnė kaip 30 eurų ar 150 eurų per parą.

„DNB“: SMS žinutės su kodais – nemokamos

„DNB“ banko vartotojams saugumo priemonės taip pat galios visiems virš 30 eurų siekiantiems mokėjimams, išskyrus pavedimus į savo sąskaitą bei komunalinių mokesčių naudojimą. 

Šiaulių banko klientai nuo balandžio galės naudotis kodų kortelėmis, o jų saugumui sustiprinti atliekamos operacijos turės būti patvirtinamos SMS žinute gautu slaptažodžiu. 

SMS žinutės su kodais bus siunčiamos nemokamai. Norintys sklandžiai naudotis šia paslauga bankams būtinai turi būti nurodę galiojantį savo telefono numerį.Nuo šių metų pradžios įsigalioję griežtesni Lietuvos banko saugumo reikalavimai numato, kad nauji komercinių bankų klientai, naudojantys kodų korteles, internetu negali atsiskaityti už didesnę kaip 30 eurų sumą.

Šiuo metu didieji Baltijos šalių bankai – SEB, DNB ir „Swedbank“ – ruošia bendrą sprendimą, leisiantį jų klientams saugiai atsiskaityti internete. Šiuo metu vertinami galimi būsimos programėlės pasiūlymai, o sprendimo tikimasi kitų metų pradžioje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?