Rukloje tarnybą pradės pirmieji šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai

2016-04-01, kam.lt
Ievos Budzeikaitės nuotrauka
Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Balandžio 4 d. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Rukloje pradės pirmieji šių metų šaukimo kariai. Daugiau nei 500 jaunuolių tarnybą atliks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vėliau bus perkelti į tarnybos vietas Klaipėdoje ir Vilniuje.

Į Mokomąjį pulką šauktiniai savanoriai nuo pat pirmadienio ryto bus vežami iš šešių Regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Didesnė dalis jaunuolių tarnybą atlikti pasirinko savo noru, kiti išreiškė pirmumo norą, jau būdami šaukiamųjų sąraše.

Pirmąją atvykimo dieną jaunuoliams bus išduodamos uniformos ir ekipuotė. Kariai susipažins su daliniu ir tą pačią dieną įsikurs kareivinėse.

Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvaus Baziniame kario kurse, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinių statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po Bazinio kario kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas.

Pasibaigus bazinio rengimo periodo Mokomajame pulke Rukloje, likusius šešis kolektyvinio rengimo mėnesius kariai tarnaus pačių pasirinktuose daliniuose – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Mokomasis pulkas vykdo Bazinius kario kursus, kurių metu parengiami kariai, gebantys atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, ugdomos karių savybės, suteikiamos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai, būtini ginklu ginant valstybę.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiais metais iš viso pradės 3 tūkst. šauktinių. Karo prievolės specialistai primena, kad šaukimo nurodymai į 2016 m. sąrašus patekusiems jaunuoliams siunčiami dalimis, priklausomai nuo planuojamos tarnybos pradžios laiko.

18 – 38 m. jaunuoliai, nepatekę į šių metų šaukiamųjų sąrašus ir norintys atlikti tarnybą tiek šiais, tiek 2017 metais, prašymus ir toliau gali teikti regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose.


Straipsnio komentarai

..2016-04-01
kaip šlykštu ta kariuomenė ir tie visi natistiniai ESesininkai. susigalvojo cžv šlykštynės vaivorykštiniai dangų griuvimo "grėsmes" kad galėtų plauti pinigus ir steigtis vyrų haremus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2016-04-01
Šaunuoliai vyrai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?