Linų sėmenys: kaip valyti žarnyną nuo toksinų ir šlakų

2016-04-05, gamtosgrozioformule.lt
gamtosgrozioformule.lt nuotrauka
gamtosgrozioformule.lt nuotrauka

Dėl didelio kiekio ląstelienos, riebalų rūgščių ir jų valomųjų savybių, linų sėmenys padeda susitvarkyti su daugeliu skrandžio ir žarnyno problemų. Sėmenyse yra 40% maistinių skaidulų. Jie susideda iš ląstelienos, polinesočiųjų riebalų rūgščių, tokių kaip fotocheminės medžiagos; trečdalį jų sudaro tirpi ląsteliena, du trečdalius – netirpi. Tirpi ląsteliena suriša toksinus, o netirpi padeda pašalinti visas atliekas. Be to, juose yra daug sveikatai naudingų medžiagų, įskaitant omega-3 riebalų rūgštis. Sėmenys idealiai padeda išvalyti žarnyną, pašalinti toksinus ir palaiko tinkamą žarnyno fukncionavimą.

Kaip linų sėmenys padeda išvalyti žarnyną?

 • Linų sėmenys skatina normalią žarnyno peristaltiką (kuri dažnai yra lėta, ir gali sukelti lėtinį vidurių užkietėjimą).
 • Sėmenys veikia kaip detoksikantai, nes padeda atsikratyti toksinių medžiagų, pavojingų atliekų, sumažina rūgštingumą ir apsaugo nuo vidurių pūtimo.
 • Jie gerina kūno būklę sergant gastritu, mažina hemorojaus uždegimą, atstato žarnyno mikroflorą, mažina žarnyno divertikulus ir pagerina peristaltiką.
 • Jie taip pat padeda kenčiantiems nuo dirgliosios žarnos sindromo, palengvina jo simptomus ir, apskritai, leidžia gyventi normalų gyvenimą.

Kaip naudoti linų sėklas žarnyno išvalymui?

 • Norėdami pasinaudoti visomis naudingomis linų sėmenų savybėmis, pirkite juos neluptus, nes lukštuose yra daug tirpiųjų ir netirpiųjų skaidulų; ląsteliena yra labai svarbi žarnyno valymo procese.
 • Kad būtų paprasčiau naudoti, linų sėmenys sumalami; gaunasi tarsi miltai. Valgyti nemaltus linų sėmenis nepatartina, jie prastai virškinasi.
 • Gauti miltai gali būti vartojami pridedant jų į įvairius patiekalus arba ištirpinti pusėje stiklinės vandens, sulčių ar jogurto. Dienos norma – du šaukštai maltų sėmenų. Kad šį gėrimą būtų skaniau gerti, miltus galima įdėti į vandenį prieš dvi valandas iki gėrimo. 

Kada reikėtų nutraukti linų sėmenų naudojimą?

 • Sėmenų naudojimo laikas tiesiosios žarnos valymui, nėra griežtai nustatytas ir priklauso nuo konkrečios situacijos ir jūsų organizmo. Visų pirma, būtina atsižvelgti į tiesiosios žarnos būklę (uždegimo laipsnis) ir toksinų kiekį, kuris gali kauptis joje.
 • Geriausia, kai reguliarus linų sėmenų vartojimas padeda susitvarkyti su vidurių užkietėjimu ir grįžti prie tuštinimosi ritmo du ar tris kartus per dieną. Kai šie rezultatai nusistovi, galite nustoti vartoti linų sėmenis, bet jei norite, galite ir toliau juos naudoti.

Ko nederėtų pamiršti?

 • Atminkite, kad jei norite jog ši priemonė jums padėtų, ją turite vartoti reguliariai.
 • Valgykite daugiau maisto produktų, kurie turi skaidulinių medžiagų: grudų dribsniai, vaisiai, daržovės. Pabandykite pašalinti iš savo mitybos kenksmingus organizmui produktus.
 • Užtikrinkite, kad gyvenate sveiką gyvenimo būdą: pakankamai miegate, užsiimate fizine veikla, geriate pakankamai vandens ir pan.

Straipsnio komentarai

Sveikas maistas2021-05-05
Jei ieškote lietuviškų, ekologiškų linų sėmenų, tai juos galima įsigyti čia https://paleo.lt/parduotuve/ :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
railie2016-04-07
as 10 metu naudoju si buda ir tikrai veikia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Hadis2016-04-05
bandyti šundaktarystes tai kaip tas senas sovietinių laikų anekdotas apie tuo metu iš kažin kur pasirodžiusius pankus: pankas pasirišęs nešiojasi po kaklu šakutę, vienas vaikas prieina ir klausia - "kas čia?". Pankas atsako - čia mano žiūronai. Vaikas sako duok pabandyti pažiūrėti. Pankas paima šakutę ir smeigia tam į akį. Vaikas suklykia - "ei nieko nesimato". Pankas sako "tuoj palauk pareguliuosiu ir paėmęs už rankenos pradeda sukinėti". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis to taškučiams2016-04-05
O bandei? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-05
linų sėmenys nei žarnyno nei kito jokio organo nevalo. tokie straipsniai yra tik šundaktarystės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?