Veiksmo savaitė „Be patyčių“ Natkiškių mokykloje

2016-04-06, Socialinė pedagogė Ramutė Valančienė

Į didžiausios emocinės paramos telefonu tarnybos Lietuvoje „Vaikų linija“ inicijuotą akciją „Veiksmo savaitė „Be patyčių“ įsijungė ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinė mokykla. „Veiksmo savaitė „Be patyčių“– tai akcija, kuri suburia vaikus ir suaugusiuosius, neabejingus vaikų problemoms. Ši akcija vyko kovo 14-18 dienomis. Mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo įvairiose veiklose, kurios siejamos su patyčių prevencija ir skatina draugiškus bei pagarbius žmonių tarpusavio santykius.

 „Veiksmo savaitė „Be patyčių“ prasidėjo mokyklos  direktorės Genovaitės Švalkūnienės  sveikinimo žodžiais.

Pirmoji akcijos diena buvo skirta žaidimams. Mokykloje vyko draugiškos sportinės varžybos, mokiniai pertraukų metu žaidė stalo žaidimus.

Antradienis buvo skirtas tobulėjimui. 9-10 klasių mokiniai dalyvavo psichologės Lilijos Vitkauskienės paskaitoje „Gyvenimas yra gražus“, 5-7 klasių mokiniai vyko į Pagėgių policijos komisariatą, susitiko su pareigūnais ir kalbėjosi ne tik apie patyčias, bet ir apie pareigūno profesiją. Kitiems mokiniams organizuotos klasės valandėlės patyčių tema.

Trečiadienį buvo kūrybiškumo diena. Pradinių klasių mokiniai iš sūrios tešlos gamino medalius draugams. Daug šiltų šypsenų ir puikių emocijų vyresniųjų  klasių kolektyvams padovanojo fotosesijos „Su draugais“ procesas.

Pažinimo dieną – ketvirtadienį - mokyklos bendruomenei susitikimą su visuomenininku, Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus vadovu Sigitu Klymantu surengė biologijos mokytoja Genovaitė Pipirinė.

Visą savaitę mokiniai ruošėsi konkursui „Grojame puodeliais“. Jiems talkino klasių vadovai bei mokytojos Dalia Kriščiūnienė ir Dalia Urbonienė.

Paskutinę akcijos dieną „Muzikuok, bendrauk, įvertink“ apibendrinta visos savaitės veikla. Vyko tarpklasinis konkursas „Grojame puodeliais“, pradinių klasių mokiniai dovanojo visai mokyklos bendruomenei savo rankomis pagamintus draugystės medalius. Buvo apdovanotos originaliausios, kūrybiškiausios, geriausiai temą atskleidusios fotosesijos „Su draugais“ nuotraukos. Visa mokyklos bendruomenė dalyvavo  flashmob‘e „Vienu ritmu“.

Savaitė, palikusi visiems daugybę puikių prisiminimų bei įspūdžių, pralėkė nejučia. Tikimės, jog geros emocijos ir išsakytos mintys apie draugystę prisidės prie patyčių problemos sprendimo mūsų mokyklos bendruomenėje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

.. to Nes2016-04-06
Gal tai buvo ne patyčios tik negera savijauta būnant kažkur kur ne tavo tėvynė? Aišku tada ir aplinkiniai gali atrodyti kitaip žiūrint per kažkokią negatyvią prizmę Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nes2016-04-06
As kai mokinaus buvo nuo 1-10 klasej patycios vien del to kad tamsi buvau kad tevas azerbaidzianas tokie renginei gal ir padeda bet manau man pacei butu tik sujudinta kad dar daugiau patyciu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-06
tokios akcijos ir yra tyčiojimasis iš vaikų ir vaikų juodinimas. bandoma sudaryti kažkokį negerą įspūdį kad apie lietuvą ir lietuvius. vaikai gi nesityčioja. tyčiojasi visokie psichopatai, sadistai ir iškrypėliai. tai kam aiškinti kažką tiems kam ir taip tai aišku ir dar turbūt aiškinant taip kad nebebūtų taip aišku kaip buvo iki šiolei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?