,,Tas laisvės nevertas, kas negina jos‘‘

2016-04-05, Jaunesnioji eilinė Marija Tamulytė
KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 pėstininkų kuopa.
KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 pėstininkų kuopa.

Toks šūkis vienija Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ąją rinktinę, kuriai priklauso Šilutės rajone veikianti 305-oji pėstininkų kuopa. Ši kuopa turi apie 100 karių savanorių, tarp jų – 14 moterų.

Kariai savanoriai – tai žmonės, kuriems patinka kariški dalykai ir jie laisvu nuo pagrindinių darbų bei užsiėmimų laiku renkasi į kuopos pratybas. Pratybų ir įvairių mokymų metu kariai įgyja karybos žinių, tobulina jau turimus topografijos įgūdžius, susiduria su įvairiais iššūkiais, dalyvauja žygiuose. Kiekvienas karys gauna ginklą ir mokosi jį valdyti, todėl dažnai vykdomos kovinio šaudymo iš įvairaus kalibro ginklų pratybos.

Visa tai yra nemenki išbandymai, reikalaujantys fizinio pasirengimo, ištvermės bei individualių įgūdžių. Kuopos vadas kapitonas Gediminas Lapinskas yra juknaitiškis, šiame krašte gimęs ir užaugęs. Jis pirmosios Lietuvos karo akademijos laidos absolventas, mokslus baigęs 1994 metais. Krašto apsaugos ir gynybos srityje dirba jau daugiau nei 20 metų: išmano žvalgybą, ryšius su visuomene, karinės tarnybos organizavimo veiklą, o dabar visas jėgas skiria savanoriams, kuriems labai svarbu įgyti naujų įgūdžių bei tobulinti senus.

Tolesnėje tarnyboje kariai savanoriai, kurie gerai jaučiasi kuopoje ir puikiai atlieka paskirtas užduotis, gali kilti karjeros laiptais, kelti savo kvalifikaciją. Asmeninėmis savybėmis išsiskiriantys kariai tampa skyrių vadais, instruktoriais tampa ne vienus metus kuopoje tarnaujantys kariai, kurie yra atsakingi ir savo patirtį bei žinias mokantys perteikti kitiems. Taip pat kariai savanoriai skatinami padėkomis, medaliais, suteikiami aukštesni kariniai laipsniai. Toks paskatinimas karius įpareigoja tobulėti ir būti pavyzdžiu kitiems tarnaujantiems Tėvynės labui.

Kariai ateina į karo tarnybą laisvu apsisprendimu ir pasiryžę ginti Tėvynę. Šie bruožai atsiranda ir subręsta pirmiausia žmogaus viduje: širdies balsas, pareigos, solidarumo jausmas. Tokių žmonių reikia kariuomenėje. Tokių žmonių reikia Lietuvai. Jei tu toks – prisijunk! Prisijungti gali visi, neskirstant į vyrus ar moteris, nuo 18 iki 55 metų. Asmenys turi būti neteisti, atitikti sveikatos reikalavimams, o bendrasis išsilavinimas – ne mažesnis kaip pagrindinis.

305-oji pėstininkų kuopa laukia savanorių Kirlikų kaime, Šilutės sen. (senasis aerodromas), tel. (8 441) 61 513.
 

           


Foto galerija

Kariai savanoriai tobulina topografines žiniasKariai T. Tarvydas ir E. Lazauskas užėmę gynybinę pozicijąŠaudymo įgūdžių tobulinimas kovinio šaudymo pratybų metu

Straipsnio komentarai

matau2016-04-08
daug zalios spalvos potencialiu LAVONU. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagarba2016-04-07
siems kariunams, tai tikri vyrai-nebijantys ekstremaliu issukiu..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As 2016-04-06
Du taskai ("..") yra du, o ne trys ("...") Komentaras patinka Komentaras nepatinka
čiudnikai 2016-04-06
juk reikia prezidentei naujos apsaugos juk nato tik nato bazė veikia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To ...2016-04-05
Nekurstyk tautinės nesantaikos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To ...2016-04-05
Nekurstyk tautinės nesantaikos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-05
visiškai atvirkščiai. laisvės ginti nereikia. čia aferistiniai veltėdžiai iš KAM viešųjų ryšių kabina makaronus bandydami sukurpti demagogišką priedangą apie taip vadinamą aferistiną meškos paslaugą kai laisvė ginama pasodinus ją į narvą, kad nepabėgtų. Arba kitaip tariant tai yra reketas ir reketininkai, kai reikalinga susimokėti ne už laisvę, bet už ramybę. Yra tik viena taisyklė su tomis gynybomis - reikia tik gintis kai puola. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?