Komedijos Šilutės rajono savivaldybėje tęsiasi

2016-04-05, Stasys BIELSKIS

Arba kaip meras Vytautas Laurinaitis barė administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį

Melagių dienos išvakarėse, kovo 31 dieną, 14 valandą, Šilutės rajono valdžios baltuosiuose rūmuose susirinko garbingi svečiai. Suvažiavo mersedesais, škodomis, audinėmis, golfukais ir kitokiomis „skarbonkėmis“ besipuikuojantys net 23 tikri politikai ir dar būrelis eilinių mirtingųjų.

Svečiams prie stalo laikas tądien tikrai neprailgo – Savivaldybės tarybos posėdyje reikėjo apsvarstyti ir priimti rekordiškai didelį kiekį – net 78 pačius įvairiausius sprendimus.

Be kitų Savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovų 2015 metų veiklos ataskaitų savo bei Tarybos veiklos ataskaitą pristatė ir meras V. Laurinaitis.

Ši ataskaita nepatiko Tarybos opozicijos atstovams. Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininkas Algirdas Gečas perskaitė pareiškimą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir savivaldybės mero 2015 m. veiklos ataskaitos“.

„Mes, Šilutės rajono savivaldybės VIII šaukimo tarybos opozicijos nariai, priklausantys Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai ir Liberalų frakcijai,pareiškiame, jog nepritariame Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir savivaldybės mero 2015 m. veiklos ataskaitai“, - teigiama šiame pareiškime.

Pasak opozicijos, nors VIII šaukimo Šilutės rajono savivaldybės taryba dirba tik nuo 2015-ųjų liepos mėnesio pabaigos, Tarybos opozicija jau ne kartą susidūrė su Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos nesiskaitymu ir siekiu, pasinaudojant jau pagarsėjusiu „buldozeriniu principu“, priimti visam Šilutės kraštui ir jo žmonėms svarbius sprendimus.

Taip buvo padaryta kuriant asociaciją „Žuvėjų kraštas“, kurioje opozicijos atstovai nebuvo pageidautini, taip buvo padaryta ir sumanius Šilutės PSPC prijungti prie Šilutės ligoninės, nors opozicija kreipėsi į Savivaldybės tarybą bei į merą siūlydama nedaryti skubotų sprendimų ir palaukti nacionalinės sveikatos apsaugos ekspertų išvadų tuo klausimu.

Savivaldybės tarybos opozicija 2015 metų rudenį iškėlė viešumon ir Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Pozingio galimai neteisėtus veiksmus, susijusius su Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacijos veikla ir kreipėsi tuo klausimu į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kuri atliko tyrimą bei pripažino V. Pozingį pažeidus privačių ir viešųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. Deja, valdančioji dauguma į tai nesureagavo, o Savivaldybės meras V. Laurinaitis pabrėžė, jog administracijos direktoriaus pavaduotojo nusižengimas yra nežymus ir nesiėmė jokių priemonių įstatymą pažeidusio tarnautojo atžvilgiu.

„Iš tikrųjų, tai tik keli faktai, kurie paaiškina, kodėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija negali pritarti Savivaldybės tarybos ir savivaldybės mero veiklos ataskaitai, - posėdžio metu kalbėjo A. Gečas. - Jau pirmoje savo spaudos konferencijoje 2015 metų rugsėjo mėnesį opozicijos nariai deklaravo, kad esame konstruktyvi opozicija ir, kaip ir visi Tarybos nariai, atstovaudami Šilutės krašto gyventojus, norime prisidėti prie krašto reikalų tvarkymo. Tačiau mūsų siūlymai buvo ir yra visaip ignoruojami, o pačiai opozicijai daromos kliūtys veikti. Mes manome, kad Savivaldybės meras V. Laurinaitis, tuo pačiu būdamas ir Savivaldybės tarybos pirmininku, turi sutelkti visus Tarybos narius  bendrai veiklai siekiant demokratiškai, skaidriai ir viešai priimti svarbius mūsų kraštui sprendimus. Tenka su liūdesiu pripažinti, kad tokių pastangų mes nematėme“.

Pareiškimą pasirašė ir Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininko pavaduotojai Sandra Tamašauskienė bei Raimundas Ambrozaitis.

Išgirdęs apie pareikštus kaltinimus, kad nieko nedaroma dėl V. Pozingio pažeidimų, ne juokais supyko ir pats meras V. Laurinaitis: „Netiesa. Dėl Virgilijaus aš ėmiausi priemonių. Bariau aš jį, pasisodinau. Sakiau, netinkamai elgiesi, sūnau. Tikrai bariau. Nu jis man pasižadėjo tikrai taip nebedaryti. Taip negalima sakyti, kad aš nieko nedariau“.

Emocijos liejosi per kraštus ir Tarybos opozicijos atstovo Jono Jatauto veide – visą laiką, kol meras kalbėjo, jis leipo juokais.

Vis dėlto mero veiklos ataskaitai buvo pritarta – „už“ balsavo 16, „prieš“ – 5, „susilaikė“ 1 Tarybos narys.


Straipsnio komentarai

vaiku darželis ir vėl taspats bus 2016-04-06
savivaldybės ponuliai vėl žaidžia kate ir pele kol prisižais ir pasikvies į sostine ant raudono kilimėlio LIETUVOS GALVA vėl nori nuskambėt ant visos LIETUVOS kaip gerai ŠILUTĖ savo darbus dirba
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As to ..2016-04-05
Kas cia keisto? Gyvenam butaforinej saly... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-05
kažkaip keista su tomis ataskaitomis. jau koks mėnesis turbūt užsiima valdžia ataskaitomis. nenoromis susidaro toks įspūdis kad tos ataskaitos kažkaip tarnauja kaip skydai ar kaip priedanga, tuo labiau kad jie patys turbūt tų ataskaitų net neruošia - turbūt turi ten kažkokius ginklanešius kaip ir visi princai. Ataskaitos visiškai nieko nereiškia - tai kažkoks pasityčiojimas. Turėtų būti visi savivaldybės ir biudžetinių įstaigų duomenys atviri ir prieinami visiems ir jeigu kažkam įdomu gali paimti ir pasidaryti tą ataskaitą taip kaip tam žmogui įdomu. Dabar patys sukramto ir per prievartą maitina apseilėjimus ir negana to dar visas tas maivymasis su tomis šlykščiomis bendruomenių butaforijomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka