„Heide“ bendrija atšventė 25-erių metų jubiliejų!

2016-04-11, Edvardas LUKOŠIUS

Dvidešimt penkeri metai. Tokią gražią sukaktį sekmadienio popietę šventė Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ nariai. Čia susirinko šimtai svečių.

Šeštadienį, balandžio 2-ąją, bendrijos „Heide“ kiemelyje minint gražų 25 metų veiklos jubiliejų pasodintas ąžuoliukas. Medelį sodino bendrijos nariai H. Petrikas ir G. Augustin, dalyvaujant ir kitiems bendrijos  svečiams bei nariams. Bendrijos kieme auga prieš 20 metų pasodinti ąžuolai, kuriuos sodino Gintaro Augustin tėvas Verner Augustin. Medelių sodinimas tapo gražia kartų tradicija.

Bendrijos namo palėpėje atidaryta biblioteka. Čia bus galima rasti įvairių knygų vokiečių kalba. Šias knygos padovanojo Vokietijoje ir Šilutėje gyvenantys žmonės. Bibliotekos atnaujinimu rūpinosi bendrijos tarybos narys Frankas Pruszak, kuris parūpino ir savo asmeninių baldų. Sekmadienį, balandžio 3-osios rytą, bendrijos namuose suruošti šventiniai jubiliejiniai pusryčiai. Kunigo Remigijaus Šemeklio palaimintas prasidėjo šventinis sekmadienio rytas prie stalo, kaip tikroje šeimoje. Bepusryčiaujant aptarti šių metų darbai, renginiai ir bendradarbiavimas.  

Vėliau Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčioje vyko šventos Mišios, kuriose dalyvavo bendrijos nariai ir „Heide“ choras. Maldoje buvo linkima stiprybės, jėgų ir palaimos visiems susirinkusiems bei „Heide“ bendrijai. Po šv. Mišių svečiai padėjo gėlių prie Hugo Šojaus paminklo bei aplankė Šilutės H. Šojaus muziejų.

Šventė tęsėsi H. Šojaus konferencijų salėje. „Heide“ chorui atlikus Lietuvos ir Vokietijos valstybės himnus, sveikinimo kalbą tarė Šilutės evangelikų-liuteronų kunigas R. Šemeklis. Jis visiems susirinkusiems linkėjo džiaugsmingo palaiminto laiko, gražaus pabuvimo kartu, kvietė maldoje bei tylos minute pagerbti ir prisiminti tuos, kurių jau nėra. Ir ne todėl, kad neturėjo laiko šiandien būti kartu, bet dėl to, kad jau užgeso jų gyvybės. Tai  priminimas, kad niekada nebus užmiršti tie, kurių jau nebėra.

Kalbėdama „Heide“ bendrijos pirmininkė Gerlinda Stungurienė pasidžiaugė gausiai susirinkusiais nariais ir svečiais. „Džiaugiuosi, kad turime Šilutėje tokius namus - konferencijų salę, kurioje visi galime sutilpti. Prieš  25-erius metus, balandžio mėnesį, įvyko pirmasis Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų susirinkimas, kuriame buvo nutarta įkurti bendriją „Heide“. Bendrijos tikslas - supažindinti su vokiečių kultūra ir tradicijomis bei skatinti vokiečių ir lietuvių susitikimus, bendradarbiavimą. Vartydama metraštį pagalvojau, kad mano kalba ilgai truks, todėl iš kalbos išbraukiau politiką, istoriją, ekonomiką ir kalbėsiu tik apie kultūrą. Šiuolaikiniame pasaulyje tarpkultūrinis dialogas ir tolerancija kitų tautų istorijai, tradicijoms ir kalbai tampa kultūros gyvasties pamatu. Jubiliejinė „Heide“ bendrijos sueiga liudija unikalią galimybę ne tik patirti šiandieninį vokiškosios kultūros pulsavimą, bet ir dar kartą prisiminti ilgamečius Vokietijos bei Šilutės krašto  kultūrinius ryšius, nutiesiant tiltą ne tik tarp mūsų šalių, bet ir tarp kartų“.

Pasveikinti su gražiu jubiliejumi „Heide“ bendrijos narius atvyko Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros ir spaudos skyriaus vadovė Salomėja Pranckienė, Vokietijos Federacinės  Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje dr. Arūnas Baublys, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Klaipėdos krašto darbo sąjungos Vokietijoje pirmininkas Uve Jugštys, Klaipėdos asociacijos „Vokietuva“ pirmininkas Manfredas Vageneris, Kauno vokiečių draugijos pirmininkė Marytė Maslauskaitė, Liepojos vokiečių bendrijos pirmininkė Taisija Hristoliubova, Klaipėdos vokiečių bendrijos pirmininkas Kausas Grudzinskas, Šilutės „Sandoros“ pirmininklė Astrida Liepienė, Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė bei VšĮ „Pamario festivaliai“ organizatoriai.

Šventinį koncertą pradėjo Kauno vokiečių kultūros draugijos klasikinės muzikos ansamblis (vadovė Remigija Kasparaitytė) ir Kauno miesto kultūros centro „Tautos namai“ vaikų šokių grupė. Kolektyvai keitė vieni kitus - tai Kretingos moterų šokių kolektyvas „Ritmas“ (vadovė Eglė Andrijaitienė), vaikų šokių grupė „Tendenci“ (vadovai Jury Popov ir Sigita Mačėnaitė), Klaipėdos sportinių šokių grupės „Žuvėdra“ šokėjų pora Sigita Mačėnaitė ir Ernestas Monginas, renginį  užbaigė Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ ir choreografinė grupė „Pamarietė“ (vadovai Gražvydas Raila ir Judrė Railienė).

Po koncerto visi buvo pakviesti paragauti skanios tradicinės vokiškos žirnių sriubos, kurią išvirė ir organizavo asociacija „Vokietuva“.

Bendrijos „Heide“ pirmininkė G. Stungurienė nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Vilniuje ambasadorei Juttai Schmitz, Klaipėdos krašto darbo sąjungos pirmininkui Uvei Jurgštys, asociacijos „Vokietuva“ pirmininkui Manferdui Vageneriui ir visai jo komandai, UAB „Klasmannn-Deilmann Šilutė“ direktoriui Kazimierui Kaminskui, Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, VĮ Šilutės miškų urėdija Stemplių girininkijos girininkui Arūnui Useliui, Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės laikraščiui „Šilokarčema“.

„Nuoširdų ačiū tariu bendrijos tarybos narėms Laimutei Mačėnienei, Stasei Jugschat, Reginai Linkienei bei Reginai Urbaitytei ir Ramūnui Venckui, padėjusiems organizuoti šį jubiliejų. Didžiuojamės ir džiaugiamės turėdami nuostabų Šilutės parapijos kunigą R. Šemeklį. Dievo palaimos linkiu jam ir jo šeimai bei dėkoju už gražią draugystę“, - baigiantis renginiui sakė bendrijos pirmininkė G. Stungurienė.

Pasibaigus „Heide“ bendrijos šventiniam renginiui visi susirinkusieji Šilutės evengelikų-liuteronų bažnyčioje klausėsi koncerto, kurį organizavo VšĮ „Pamario festivaliai“. Šis nuostabus koncertas, galima teigti, pratęsė jubiliejinį „Heide“ bendrijos renginį.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Marija2016-04-17
Nuoširdžiai sveikinu Šilutės raj. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos ,, Heide " bendruomenė su 25 -mečių . Darykit prasmingus darbus , populiarinkit nuostabų Šilutės kraštą dar daugiau viešinkit bendrijos veikla , kad apie Jus žinotu visa Lietuva. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tik2016-04-11
Ne Šv. Mišios, bet pamaldos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-11
cžvistėlių irštvelė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?