Elektra bus įvedama greičiau, o rūpesčių vartotojams - mažiau

2016-04-09, enmin.lrv.lt
enmin.lrv.lt nuotrauka
enmin.lrv.lt nuotrauka
Elektra naujiems klientams bus įvedama dar greičiau ir paprasčiau. Tai numato Energetikos ministro įsakymu atnaujinta elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų tvarka. Skaičiuojama, jog dėl šių pakeitimų vidutinė elektros įvedimo trukmė sutrumpės dešimčia kalendorinių dienų.

„Siekiame, kad energetika tarnautų vartotojams ir stiprintų valstybę. Naujoji tvarka ne tik padės supaprastinti elektros įvedimo procedūras bei sumažinti administracinę naštą, bet ir pagerins Lietuvos įvaizdį investuotojų akyse“, - kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

Naujojoje tvarkoje numatyta, jog elektros energijos skaitikliai naujiems klientams bus įrengiami per tris darbo dienas, o ne penkias, kaip iki šiol. Bendra rangos darbų atlikimo trukmė kai kuriais atvejais sutrumpės penkiomis dienomis.

„Aiškesnis, sklandesnis ir spartesnis elektros įvedimo procesas yra viena svarbiausių mūsų strateginių krypčių. Atnaujinta tvarka reiškia ne tik daugiau patogumo mūsų būsimiems klientams, bet ir galimybę toliau stiprinti tarptautinį Lietuvos konkurencingumą. Pasaulio banko sudarytame šalių verslo sąlygų reitinge „Doing Business“ pagal elektros įvedimo rodiklį pernai pakilę į 54 vietą, turime visas sąlygas siekti dar aukštesnių pozicijų ir taip didinti šalies patrauklumą investuotojams“, − teigė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Liudas Liutkevičius.

Atnaujinus prisijungimo prie elektros tinklų tvarką nustatantį teisės aktą, panaikinta sąlyga, kad komerciniai klientai gali būti prijungiami prie skirstymo tinklo tik pristatę elektros energijos tiekimo sutartį. Tokiu būdu mažėja administracinė našta, nes elektros energija galės būti pradėta tiekti greičiau, taikant garantinį tarifą, kol verslo klientas pasirinks elektros energijos tiekėją. Mažinamas ir kitų reikalaujamų dokumentų kiekis.

Be to, daliai verslo klientų bus galima pagreitinti prisijungimą prie elektros tinklų dėl paprastesnių pirkimo sąlygų. Naujoje tvarkoje numatoma, kad kiekvienu atveju nebereikės organizuoti atskirų viešojo pirkimo procedūrų, kurios vidutiniškai užtrunka apie 80 kalendorinių dienų. Vietoje to prijungti įrenginius ir įvesti elektrą galės ilgalaikiai ESO rangovai.  Be to, pagal naująją tvarką ESO suteikta galimybė rengti elektros įvedimo projektus ne tik privatiems, kaip iki šiol, bet ir verslo klientams, kurių bendras galios poreikis neviršija 500 kW.

Remiantis Pasaulio banko šalių verslo sąlygų reitingo „Doing Business“ duomenimis, elektros įvedimo trukmė verslo klientams Lietuvoje pernai, palyginti su 2014 metais, trumpėjo 42 kalendorinėmis dienomis iki 95 dienų. Šiemet šį terminą tikimasi sutrumpinti dar apie 15 dienų.


Straipsnio komentarai

.. to Ura2016-04-09
čia turbūt labiau kalba eina apie tas visas naujas statybas kur statomas nenuilstamai NT nepaliaujančiai "tuštėjančiai" lietuvai. Kadangi tai prieštarauja sveikam protui, rinkos ekonomikos pagrindams ir logikai tai vadinasi čia vyksta kažkokie labai nešvarūs darbeliai: turbūt plaunami juodieji cžv biudžetai, offšorų pinigai, statomi cžv smogikams žinybiniai butai, cžv operatyvinės veiklos biurai kurie veikia po visokiomis snowdeninėmis NSA kriptologinėmis priedangomis ir tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ura2016-04-09
O dar yra tamsuolių kas be elektros gyvena? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-09
nežinau kaip jums bet man tas rokas masiulis kažko primena tą mikčiojantį advokatą iš to filmo "my cousin vinny". kaip tas besituštinantis katinėlis kur bando atrodyti kažkuom kuom turėtų būti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?