Debesys virš atliekų tvarkytojų darosi šviesesni

2016-04-14, Mindaugas Sakavičius
TRATC‘o valdybos pirmininkė Dainora Butvydienė.
TRATC‘o valdybos pirmininkė Dainora Butvydienė.

„Šilokarčemoje“, vasario 18-osios numeryje, jau rašėme apie Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC), kurio direktoriumi neseniai tapo pagėgiškis Kęstutis Komskis, veiklą ir sunkią finansinę būklę. Balandžio 5 dieną buvo sušauktas šios bendrovės valdybos bei akcininkų posėdis, kuriame įvyko keletas pokyčių.

Apie padėtį TRATC‘e kalbėjomės su bendrovės direktoriumi K. Komskiu bei valdybos pirmininke Dainora Butvydiene.

Bendrovės valdybos pirmininkė D. Butvydienė teigė, jog situacija, kurią dabartinis bendrovės direktorius rado pradėjęs darbą, yra nepavydėtina - prastas „palikimas“ gautas iš prieš jį buvusio vadovo. „Atėjus naujajam bendrovės direktoriui K. Komskiui bei pasikeitus valdybai, pradėtos spręsti prieš trejus metus atsiradusios finansinės problemos. Dabar siekiama rasti būdų, kaip susigrąžinti tai, kas buvo prarasta. Manau, kad bendrovei pradėjus vadovauti jaunam, energingam, idėjų turinčiam žmogui, nors ir mažais žingsniais, tačiau priimdami tam tikrus sprendimus, judame į priekį. Iššūkių daug – reikia ne tik numatyti ateities planus, bet spręsti ir įsisenėjusias ankstesnio vadovo paliktas problemas. Tačiau su tokiu naujojo bendrovės vadovo požiūriu, manau, situacija tik gerės“, - sakė valdybos pirmininkė D. Butvydienė.

Sunkių finansinių problemų turinti bendrovė iš padėties stengiasi suktis kaip galėdama. „Turime numatę veiksmų planą, leisiantį pagerinti susidariusią situaciją. Balandžio 5 dieną vykusiame neeiliniame visuotiniame akcininkų bei valdybos posėdyje priimti sprendimai – tai žingsniai problemų sprendimo link, - sakė TRATC‘o vadovas K. Komskis. Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje nutarta, jog taupymą pradėsime nuo savęs – nuspręsta mažinti darbuotojų etatus, mano siūlymu iš 45 etatų turėtų likti 35. Taip pat ieškome būdų ir sieksime sutaupyti sumažindami darbų sąnaudas. Svarstoma galimybė sutaupyti įsigyjant rūšiavimo techniką, nes iki šiol tai buvo brangiai perkama paslauga“.

Didelė problema TRATC‘ui – sumažėjęs šiukšlių kiekis. Gyventojams pradėjus rūšiuoti atliekas, bendrovė iš savivaldybių gauna surinktą mažesnį kiekį pinigų, tačiau savivaldybių rinkliavos už atliekų tvarkymą nekito. Savivaldybių sąskaitose pinigai kaupiasi, bet yra nepanaudojami. Šiandien savivaldybių sąskaitose yra apie 700 tūkst. eurų. Posėdyje nuspręsta, jog būtų tikslinga teikti savivaldybių taryboms perskaičiuotą 1 tonos atliekų sutvarkymo kainą. Kaina nesikeičia nuo 2012 metų, nors nuo to laiko smarkiai padidėjo sąnaudos, vežėjo paslaugos kaina, atsirado privalomas rūšiavimas ir t. t., todėl pajamos nepadengia įmonės sąnaudų. Savivaldybių taryboms patvirtinus perskaičiuotą kainą, įmonė gautų pakankamai pajamų ir būtų atstatytas nuosavas kapitalas. Gyventojams rinkliavos kaina nekistų.

TRATC‘ui teigiama linkme ledai pajudėjo ir savivaldybėse - po ilgų svarstymų savivaldybių tarybos (tarp jų - ir Jurbarko) vis dėlto pritarė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro įstatinio kapitalo padidinimui papildomais 199 837,80 eurų įnašais iš savivaldybių biudžeto lėšų.


Foto galerija

TRATC‘o valdyba turės atsiskaityti su „Kauno kelių“ bendrove, kuriai yra skolinga daugiau nei 600 tūkst. eurų už trečios ir ketvirtos atliekų šalinimo sekcijos statybą sąvartyne.

Straipsnio komentarai

Nesvarbu2016-04-15
Ar ji nebuvus Lietuviu mokytoje Siluteje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pavasaris2016-04-15
Labai graži, protinga, energinga.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-14
kažkaip plaukai nenatūraliai atrodo. peroksidininkystės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka