Biudžeto surinkimo tendencijos tos pačios

2014-11-18, Saulius SODONIS
15min.lt nuotrauka
15min.lt nuotrauka
Metai eina į pabaigą, tačiau Šilutės rajono savivaldybės biudžeto pajamų tendencijos tos pačios – atsiliekama nuo plano.

Jau tapo savotiška tendencija, kad renkant pajamas į rajono biudžetą, didžiausias neatitikimas ir toliau lieka gyventojų pajamų mokesčio surinkimas. Jei rugpjūtį jo buvo surinkta 94,9 proc. metinio plano, tai sudarė 13 milijonų 971 litą. Rugsėjį jis viena šimtąja dalimi dar pablogėjo ir surinkta 94,8 proc., arba 15 milijonų 951 Lt. Spalio 1 dienai jau buvo surinkta 18 milijonų 39 tūkstančiai litų, tai sudaro 95,3 proc. Buvo numatyta, kad per devynis šių metų mėnesius ši pajamų rūšis biudžetą papildys 18 milijonų 937 tūkstančiais litų. Bendras metinis gyventojų pajamų mokesčio planas yra 25 milijonai 250 tūkstančių litų. Tad atsiliekant nuo plano biudžete yra šiokia tokia finansinė „duobė“.

Šią netektį taip pat didina ir iš valstybės biudžeto iki spalio 1 dienos negautos lėšos, pavadintos „Pajamoms išlyginti“. Tai 363 tūkstančiai litų. Taip pat nepervesta iš valstybės iždo ir suma „išlaidų skirtumams išlyginti“. Ši suma kiek mažesnės, tačiau juntama – 298 tūkstančiai litų. Iš viso iš valstybės iždo spalio 1 dienai negauta 661 tūkstančio litų.

Jei iki metų vidurio mokestis už atliekų tvarkymą Šilutės rajone buvo surenkamas sėkmingai, tai rugsėjo 1 dienai atsilikimas yra 5,3 tūkst. litų. Per mėnesį iki spalio 1 dienos skola didėja iki 64,1 tūkst. litų. Kažin ar labiau apsišiukšlinę tapome?

Susumavus bendrą įvairių biudžeto sudedamųjų skolos sumą matosi, kad spalio 1 dienai Šilutės rajono savivaldybės biudžete trūko 1 milijono 169 tūkstančių litų.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?