Šilutės teismo darbo rezultatai – vieni geriausių Klaipėdos regione

2016-04-13, Stasys BIELSKIS
Virginos Pankauskienės vadovaujame Šilutės rajono apylinkės teisme pernai išnagrinėta bene daugiausia bylų Klaipėdos regione.
Virginos Pankauskienės vadovaujame Šilutės rajono apylinkės teisme pernai išnagrinėta bene daugiausia bylų Klaipėdos regione.
Praėjusį penktadienį buvo pristatyta Klaipėdos regiono teismų metinė apžvalga, konstatuota, kad teisėjų darbu skundžiamasi vis mažiau. Renginio metu teismų vadovams pristatyta 2015-ųjų apžvalga, kurioje akcentuotas esminis pokytis – per pastarąjį penkerių metų laikotarpį sulaukta mažiausiai skundų dėl teisėjų neprocesinių veiksmų.

Apygardos teismo pirmininkas Arvydas Daugėla pasidžiaugė, kad apylinkių teismai po kompleksinių administracinės veiklos priežiūros patikrinimų atsakingai žiūri į išsakytas rekomendacijas ir jas įgyvendina kone visu šimtu procentu, o jei kyla prieštaravimų – teikia konstruktyvius atsakymus.

„Pastebime dideles pastangas teismų vidinio administravimo srityje. Pirmininkai telkia dėmesį į vis daugiau teismų veiklos sričių, todėl atitinkamai gerėja jų darbo kokybė. Ypač pažymėtinas aktyvus teismų atvirumo visuomenei užtikrinimas, stengiamasi kur kas daugiau skelbti pranešimų apie teismų sprendimus, o ne tik suorganizuotų visuomeninių renginių temomis“, – kalbėjo apygardos teismo pirminkas.

A. Daugėla pranešė, kad 2015-aisiais buvo sulaukta mažiausiai asmenų skundų dėl teisėjų elgesio per pastaruosius penkerius metus. Didžiąją dalį skundų sudarė priekaištai, susiję su procesiniais (nagrinėjant bylą) teisėjo veiksmais. Įvertinus gautus skundus, dauguma juose nurodytų aplinkybių nepasitvirtino.

Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Jolanta Gailevičienė, apžvelgdama apylinkių teismų civilines bylas, akcentavo, kad jų nagrinėjimo rezultatai išlieka pakankamai stabilūs, nėra žymaus apeliacinių skundų didėjimo, bylos nagrinėjamos gana sparčiai. Pasak pirmininkės, siekiant dar aukštesnės teismų veiklos kokybės nagrinėjant šios kategorijos bylas, reikėtų mažinti terminus tarp teismo posėdžių, kad bylų dalyviams tektų kuo mažiau laukti ginčų išsprendimo. Taip pat siūlė teisėjams rengti trumpesnius procesinių sprendimų tekstus.

„Suprantama, kad būtina teismo sprendime atsakyti į visus proceso dalyvių iškeltus klausimus, tačiau motyvavimas turėtų būti glaustas – toks, kad pakaktų suprasti teismo nuomonę. Mokėti trumpai ir aiškiai pasakyti yra tam tikras menas. Todėl turime ne tik mokyti kitus, bet ir mokytis patys“, – sakė skyriaus pirmininkė J. Gailevičienė.

Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Zigmas Pocius, apibendrindamas baudžiamųjų ir administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimą apeliacine tvarka, pažymėjo, kad rezultatai išlieka stabilūs. Z. Pocius paragino kolegas būti atidesnius rengiant Europos arešto orderius, teikiant apeliacinius skundus bei, pritardamas kito skyriaus vadovei, pasiūlė trumpinti nuosprendžiuose pateikiamos informacijos kiekį. Pirmininkas atkreipė dėmesį į dokumentų tvarkymo ir siuntimo ypatumus nuo šių metų pradėtoje naudoti Integruotoje baudžiamojo proceso informacinėje sistemoje (IBPS).

Daugiausia baudžiamųjų bylų iš devynių miestų ir rajonų apylinkių teismų pernai išnagrinėta Šilutės rajono apylinkės teisme – 284 (mažiausiai Skuodo teisme – tik 74). Šilutėje buvo panaikinti tik 5 nuosprendžiai.

Apeliacine tvarka apskųsti 42 Šilutės rajono apylinkės teismo nuosprendžiai, tai - žymiai mažiau nei 2014 ar 2013 metais.

Šilutės ir Tauragės teismuose 2015 metais išnagrinėta po 105 administracinių teisės pažeidimų bylas. Daugiau tokių bylų išnagrinėjo tik Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

Šilutėje išnagrinėta ir daugiausia, neskaitant Klaipėdos miesto apylinkės teismo, civilinių bylų – net 3 077.


Straipsnio komentarai

Argi?2016-04-15
Nuo kada ex milicininkai ir sovietinės prokuraturos sekretorės pradėjo gerai dirbti. Teko du kartus susidurti su šio teismo teisejomis. Abiem atvejais, jos, teisėjos, išgalvojo įdomių dalykų, kad nereikėtų priimti ieškinių. O šita ponia nuotraukoje tegul geriau nelenda į laikraščius, nes apsijuokia su tokiomis statistikomis. Ir atrodo labai nerimtai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pridurkui,2016-04-13
pastoviai sapaliojanciam apie CZV , laikas butu uzsiciaupti arba issioperuoti smegenine. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimyne2016-04-13
labai grazi moteris Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-04-13
O aš tikiu mūsų teisėsauga. Šaunuoliai!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-13
kažkaip keistai šnekama apie teismą ir teisingumą, tarsi čia kažkokie atsipranašavę, kuriems ir baisu kad jie gali papulti į teisingumo akiratį ir jie tik turi kažkokią patirtį su kažkokiais konvejeriais fabrike ar fermose su melžėjomis. susigalvojo rodiklį "skundų" kiekį. kiek prisimenu buvo ir tokie cžvistiniai šposai kai kaliniai irgi buvo susigalvoję užpilti skundais ten kažką kad asfaltuotis drąsos kelius kelėnuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?