Vyriausybei teikiami siūlymai, kaip pagerinti vaikų maitinimą ugdymo ir socialinės globos įstaigose

2016-04-15, sam.lrv.lt
sam.lrv.lt nuotrauka
sam.lrv.lt nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta tarpžinybinė darbo grupė susitikime aptarė parengtą Vaikų maitinimo ugdymo ir socialinės globos įstaigose tobulinimo veiksmų planą. Numatytos priemonės ir atsakingi vykdytojai, kurie užtikrins, kad maitinimo paslaugos vaikų ugdymo ir socialinės globos įstaigose būtų efektyviai organizuojamos. Bendros valstybės ir savivaldos institucijų ir organizacijų, bendruomenių, šeimų pastangos turi prisidėti prie to, kad mažieji Lietuvos gyventojai valgytų saugesnį ir kokybiškesnį maistą mokyklose, darželiuose, globos namuose ir augtų sveiki ir fiziškai stiprūs.

LR Vyriausybė, prioritetinį dėmesį skirdama vaikų sveikatai inicijavo, tarpžinybinės grupės sudarymą vaikų maitinimui ugdymo įstaigose gerinti. Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Viešųjų pirkimo tarnybos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, savivaldybių administracijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir kt. atstovai pasitarime pateikė siūlymus, kurie padėtų spręsti problemas, su kuriomis susiduria vaikų maitinimo paslaugų organizatoriai ir teikėjai, patys vaikai, jų tėvai ir globėjai.

Darbo grupei vadovaujanti sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė išreiškė susirūpinimą, kad nors vaikų maitinimas yra plačiai reglamentuotas, tačiau nėra tiksliai apibrėžtos kitų institucijų kompetencijos: maisto produktų ir maitinimo paslaugų vaikų ugdymo ir globos įstaigoms viešieji pirkimai, vietos gamintojų produktų tiekimas į vaikams maistą ruošiančias virtuves, vaikų maitinimą organizuojančių ir atliekančių darbuotojų kompetencija ir sąžiningumas, maisto produktų kokybė, nemokamo maitinimo ir vegetarinės mitybos ypatumai, bendruomenės, tėvų vaidmuo sprendžiant konfliktines vaikų maitinimo situacijas ir pan.

„Darbo grupė parengė siūlymus, kurie artimiausiu metu bus teikiami Vyriausybei. Kad mūsų vaikai augtų sveiki ir valgytų sveikus ir naudingus produktus, privalome dirbti visi kartu. Tai mūsų visų – visos valstybės – bendra atsakomybė, – teigė viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Parengtas Vaikų maitinimo ugdymo ir socialinės globos įstaigose tobulinimo planas, kuriame atsakingoms institucijoms pasiūlytos konkrečios užduotys ir jų įvykdymo terminai“. Pasak viceministrės, bus atnaujinami kai kurie teisės aktai, peržiūrimi vaikų maitinimo principai ir tvarkos, sustiprinta pažeidimų kontrolė. Visa informacija apie pokyčius bus skelbiama internete.


Straipsnio komentarai

..2016-04-15
įdomu kas čia sugalvojo vaikams organizuoti tokias mitybas kai daroma "lašinių dienos" kaip antai darželyje Žibutė. Įsivaizduojate papjaustė lašinių ir svogūnų ir čia kas maitinimas vaikams? forminama kaip renginys? akcija? kažkokia atrakcija kur panaudoti kažkokie pinigai? dar su antrašte "valgo visi". Aš kai buvau tokio amžiaus tai į lašinius kiek prisimenu net prisiliesti prie lūpų negalėdavau. ar gali būti baisiau? pažiūrėkit patys: facebook.com/zibute.darzelis/media_set?set=a.821490781258989.1073741866.100001942236220
Klausimas iš kur gavo tuos lašinius ir ar tie lašiniai yra sertifikuotas maistas vaikų mitybai?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?