„Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ šiandien atkeliauja į Pagėgius

2016-04-21, Stasys BIELSKIS
Skulptorius G. Radzevičius (dešinėje) Pagėgių viešojoje bibliotekoje pristatė savo idėją - sukurti monumentalų paminklinį simbolį – „Pasaulio Lietuvių vienybės karūną“. Astos Andrulienės nuotrauka
Skulptorius G. Radzevičius (dešinėje) Pagėgių viešojoje bibliotekoje pristatė savo idėją - sukurti monumentalų paminklinį simbolį – „Pasaulio Lietuvių vienybės karūną“. Astos Andrulienės nuotrauka
Neseniai Pagėgių savivaldybėje lankėsi skulptorius Gediminas Radzevičius, kuris merui Virginijui Komskiui pristatė idėją. Mat „Lietos“ labdaros fondas sumanė sukurti monumentalų paminklinį simbolį – „Pasaulio Lietuvių vienybės karūną“, kuris išreikštų pasaulio lietuvių vienybę ir susitelkimą Lietuvos – savo protėvių žemės - labui.

2018 metais, minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, planuojama Vilniaus kaimynystėje, Europos parke, pastatyti skulptūrų kompoziciją.

Idėjos tikslas - suburti Lietuvą ir be valstybės lėšų pastatyti monumentą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Su projektą garsinančiais koncertais, pasitelkdamas žymius šalies atlikėjus, kurie padeda rinkti lėšas projektui įgyvendinti, jis jau apvažiavo daug Lietuvos miestų ir miestelių.

Koncertų metu sulaukiama paramos - platinami simboliniai paramos lakštai ,,Lietai“. Taip pat galima įsigyti atminimo lakštų „Lietai“. Renginių metu surinktos lėšos skiriamos monumento statybai.

Monumentas „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ – tai vienas iš numatomų ilgalaikių simbolių, skirtas skatinti viso pasaulio lietuvius stiprinti tautos vienybę, įamžinant tai konkrečiame vaizdinyje. G. Radzevičius sakė, kad projektui įgyvendinti reikėtų apie 1 mln. eurų. Kadangi šis monumentas skirtas pasaulio lietuvių, gyvenančių Lietuvoje ir už jos ribų vienybei stiprinti, tautos sutelktumo idėjai išreikšti, nutarta, kad jos statyme turėtų galimybę dalyvauti visa tauta, norinti prisidėti konkrečiu savo indėliu. Tariamasi su įtakingų visuomeninių organizacijų vadovais, kad jie ne tik patys prisidėtų prie projekto įgyvendinimo, bet tai padaryti paragintų ir savo organizacijos narius. Įgyvendinant tą idėją, pirmiausia turi pasireikšti žmogus individas, savarankiškai priimantis sprendimą: statyti ar nestatyti, prisidėti ar neprisidėti prie vienokio ar kitokio sumanymo. Tokie dalykai turi būti grįsti savanoriškumo pagrindu.

Gvildenant tautos vienybės idėją, nutarta kelti simbolinę lėšų rinkimo „bangą“, kuri jau prasidėjo nuo Neringos. Ši banga per marias nusiris iki Biržų, o paskui per jūras iki Čikagos. Miestams perduodama pereinama ąžuolinė Krivūlė, kuri reiškia žinią apie projektą. Miestas, priėmęs ją, įsipareigoja pagal galimybes paremti projektą lėšomis ir padėti „Lietos“ labdaros fondui suorganizuoti specialius renginius tame mieste, skirtus lėšų rinkimui. Projektą parėmusių miestų pavadinimai bus išdrožti Krivūlės kote.

Krivūlę jau priėmė Neringa, Kretinga, Klaipėda, Kūlupėnai, Gargždai, Palanga, Plateliai, Šilalė, Tauragė, Gelgaudiškis. Toliau, įskaitant Pagėgius, dar laukia Skuodas, Plungė, Rietavas, Šilutė, Jurbarkas.

Grupė pagėgiškių renginyje „Vyskupo Motiejaus Valančiaus žingsnių aidas Vilniaus krašte“, skirtame šio dvasininko 215-osioms gimimo metinėms paminėti, jau susipažino su projektu. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje idėjos sumanytojas pristatė  projektą, demonstravo filmą.

Tačiau pagrindinis šio projekto akcentas vyks Pagėgių savivaldybės kultūros centre šiandien, balandžio 19 dieną, kuomet Pagėgių miestui bus įteikta simbolinė Krivūlė.

Susirinkusiesiems bus pristatytas filmas apie projektą, po to laukia Egidijaus Sipavičiaus koncertas. Pertraukos metu bus platinami simboliniai paramos lakštai ,,Lietai“. Taip pat bus galima įsigyti atminimo lakštų „Lietai“.

Kiekvienas, norintis prisidėti prie šio projekto, gali pervesti lėšų į „Lietos“ fondo specialią sąskaitą. Nepriklausomai nuo pervestos sumos dydžio, aukotojo vardas ir pavardė bus skelbiami „Lietos“ fondo interneto svetainėje. Daugiau informacijos apie projektą bei idėją rasite tinklalapyje http://www.lietosfondas.lt .  Projekto lėšų kaupimo sąskaita SEB banke: LT25 7044 0600 0768 5540, paskirtis: monumentui „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“.


Straipsnio komentarai

Vi2016-04-22
Deja pagegiskiams šis renginys netiko. Gėda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-21
kažko nepanašūs į lietuvius. lietuviai nesišlaistydavo ir neubagaudavo kažkokioms išgalvotoms ir niekam nereikalingoms ostapininkystėms Komentaras patinka Komentaras nepatinka