Švėkšnos šuolininkai tęsia šuolio į aukštį „Taurės“ projektą

2016-04-19, Projekto laimėtojai. Z. Urmulevičienės nuotrauka
Informavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai
Informavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje jau 38 kartą vykdomas sportinis projektas - šuolio į aukštį „Taurės“ varžybos. Pirmiausia pradedame mokyti šuolių į aukštį technikos, kuri yra gana sudėtinga. Pirmieji mokyklos ir Lietuvos rekordai buvo pasiekti šokant „peržengimu“ arba vadinamomis „žirklėmis“, o dabar net mažiausius mokome šokti „nugara“. Pamokų metu  mokiniams aiškinama, kad „Taurės“ varžybos yra mokyklos tradicinės varžybos, mūsų geriausių visų laikų sportininkų – šuolininkų į aukštį - pagerbimas, jų sportinių pergalių prisiminimas. Projektas - vienintelis Lietuvoje. Vėliau vyksta tarpklasinės varžybos. Jose dalyvauja visi sveiki tuo metu mokiniai. Paskelbiami rezultatai, išrenkami finalinių varžybų dalyviai - po 10-15 iš kiekvienos amžiaus grupės. Finalinės varžybos vykdomos 2 dienas (vieną dieną  šokinėja į aukštį jaunesni ir vyresni vaikai, kitą - jaunučiai ir jauniai).

Kitą dieną, per ilgąją pertrauką, vyksta varžybų rezultatų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Įteikiamos 8 taurės, specialūs diplomai, trumpai papasakojama apie taurių įsteigėjus. Po apdovanojimo padaroma tradicinė nuotrauka prisiminimui, o vėliau mokinių atneštose taurėse išgraviruojamos pavardės, rezultatai ir jų pasiekimo metai.  Mokyklos sportiniame stende taurės lieka laukti kitų metų varžybų.

Pagrindinis prizas - taurės, įsteigtos geriausių rajono ir respublikos šuolininkų - sporto meistrės Inos Pavinkšnytės-Mikulėnienės ir Rimo Šilingio (11-12 metų vaikams), Jovitos Ūselytės-Tamoševičienės ir Alfonso Rimkaus (13-14 m. vaikams), Zitos Ūselytės-Urmulevičienės ir Algio Žemaitaičio (15-16 m. jaunučiams) ir sporto meistrės Genovaitės Kiūdytės-Dumbliauskienės bei Viktoro Juciaus (17-19 m. jaunuoliams). Už geriausius rezultatus, apskaičiuotus pagal specialią lentelę amžiaus grupėms, piniginiais prizais, įsteigtais Urmulevičių bei Šaulių šeimų, apdovanojami daugiausia taškų surinkę mergaičių ir berniukų atstovai.

Šiemet finale dalyvavo 38 šuolininkai. Jauniausių grupėje taures iškovojo ketvirtokė Luka Šlajutė ir penktokas Darius Jurkaitis, antrus metus iš eilės geru rezultatu -1,35 m - 13-14 m. grupėje nugalėjo Gabrielė Bumbulytė -1,30 m, o tarp berniukų yra net du nugalėtojai – septintokai Ovidijus Gaisrys ir Ernestas Grevys peršoko po 1,50 m ir net po papildomų šuolių nepaaiškėjo, kuris stipresnis. Tarp 15-16 m jaunučių nugalėjo devintokai Benita Reivytytė - 1,40 m ir Aleksas Vaitiekus - antrus metus iš eilės pasiekęs geriausią rezultatą toje amžiaus grupėje per visus 38 metus -1,85 m. Vyriausioje grupėje nugalėjo krepšininkė dešimtokė Livija Kaktaitė (peršokusi 1,45 m pakartojo asmeninį rekordą)  ir abiturientas Linas Bočkus -1,80 m. Piniginiai prizai atiteko Benitai Reivytytei ir Aleksui Vaitiekui.

Mokinius ruošė ir projektą vykdė gimnazijos kūno kultūros mokytojai Dainora Grevienė, Audrius Urmulevičius, Zita Urmulevičienė ir Šilutės sporto mokyklos treneris Medardas Urmulevičius. Smagu, kad Švėkšnoje gyvuoja puikios ilgametės tradicijos.

Švėkšniškiai fiksuoja savo mėgstamos rungties rekordus: mokydamiesi mokykloje/gimnazijoje aukščiausiai šoko Ramunė Urmulevičiūtė -1,81m, ir Raimondas Vanagas - 2,04 m, o miestelio geriausi pasiekimai - 1,87 m ir 2,12 m (R. Urmulevičiūtė–Žilinskienė ir Mantas Šaulys.


Straipsnio komentarai

..2016-04-19
kiek daug keistų kažkaip išstribintų iš lietuvių kalbos žodynų ar sulietuvintų iš užsienietiškų, bet vistiek nelietuviškai skambančių pavardžių. šokinėti ar į aukštį ar į žemyn yra visiškai beprasmiškas užsiėmimas ir veikla kuri gali atnešti tik problemas kaip antai traumos ir panašiai. gal čia kokios biologinių ginklų programos? matai kokie įdomūs laikai atėjo gali priversti žmones šokti ir net be muzikos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?