Vainuto gimnazijoje užverstas nemalonus puslapis

2016-04-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Mokyklos direktorius A. Jonikas sako, jog serganti mokytoja neišgąsdino bendruomenės.
Mokyklos direktorius A. Jonikas sako, jog serganti mokytoja neišgąsdino bendruomenės.

Tuberkuliozė, liaudyje dar vadinama džiova, yra labiausiai paplitusi infekcinė liga, kuria užsikrėtę daugiau nei du milijardai žmonių visame pasaulyje. Kasmet nuo jos miršta du milijonai gyventojų. Kovo antroje pusėje lyg perkūnas iš giedro dangaus pasklido žinia, jog šia baisia liga Vainuto gimnazijoje serga čia dirbanti pedagogė. Jai diagnozuota atvira tuberkuliozės forma. Mokyklos ugdytiniams buvo atliekamas tuberkuliozės testas. Aiškinomės, ar ugdymo įstaigos bendruomenėje atsirado tokių, kurie užsikrėtė.

Apie tai, kad darbuotoja jau gydoma Klaipėdos tuberkuliozės ligoninėje, mokyklos direktorius pirmasis nesužinojo. Žinią, kad jo darbuotoja serga ir apie tai pranešė per televiziją, jis gavo SMS žinute, kuomet ramiai žiūrėjo spektaklį.

Tuoj pat mokykla sulaukė svečių iš Klaipėdos visuomenės sveikatos centro, kurie paprašė darbuotojų sąrašų ir tikrino, ar visiems atlikti medicininiai patikrinimai. Visi 100 procentų buvo pasitikrinę. Nebuvo jokių priekaištų. 

Tuberkuliozės testai atlikti tiems, kurie kontaktavo su sergančia mokytoja, ir tiems, kurie to pageidavo. Buvo ir tokių, kuriems papildomai buvo daromos plaučių nuotraukos. Nė vieno atvejo, jog yra sergantis tuberkulioze, neužfiksuota. „Jau užmiršome tą sunkų etapą. Viskas normalizuojasi“, - džiaugėsi mokyklos vadovas Antanas Jonikas. Jis jau drauge su kitais sergančios pedagogės kolegomis aplankė ligonę. Ji iš gydymo įstaigos savaitgaliais ir į namus sugrįžta. „Stipri ji moteris. Laikosi. Lyg gerai jaučiasi“, - apie sergančią darbuotoją kalbėjo direktorius.

Anot jo, mokiniai vis domisi, kada grįš jų mokytoja, ir jos liga nė vieno neišgąsdino. Tuberkuliozės gydymas – ilgas ir sudėtingas, trunkantis mažiausiai pusę metų. Jeigu paaiškėja, kad ligos mikrobakterijos yra atsparios vaistams, gydymas gali užtrukti ir pusantrų ar net dvejus metus. O kada į darbą sugrįš Vainuto gimnazijos mokytoja? Pasak A. Joniko, šiais mokslo metais ji ko gero darbų nebetęs. Direktorius tikisi, kad ji pradės dirbti nuo rugsėjo 1-osios.

Pedagogė nemokė dvyliktokų, todėl įtakos egzaminams jos liga nepadarys. „Išgąstis praėjo. Šis puslapis kaip ir užverčiamas“, - baigė pokalbė mokyklos galva.

Gydytojai nuolat primena, jog klaidingai galvoja tie, kurie mano, jog tuberkulioze serga tik asocialūs asmenys, tačiau tai – toli nuo tiesos: infekcija gali užsikrėsti bet kuris iš mūsų, nepriklausomai nuo socialinės padėties, išsilavinimo ar pajamų. Šilutės rajone yra tuberkuliozės kabinetas, kur žmonėms paprasčiau tikrintis sveikatą. Tyrimai gali būti atlikti kiekvienam to norinčiam rajono gyventojui.


Straipsnio komentarai

ne2016-04-21
taip tik direktoriui atrodo kitiems ne Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-20
gali būti kad čia tos visos tuberkuliozės dėl tų visų cžvistinių atsibastėlių stebuklingų kažkokių programų. Visi tarybų sąjungoje buvo paskiepyti nuo tuberkuliozės. Nors greičiausiai iš viso tokia liga net neegzistuoja. Tuo labiau kad nėra nei vieno mokslinio metodo kad diagnozuoti ir patvirtinti tuberkuliozę. Jeigu pas kas trečią žmogų randa turberkuliozės bacilų tai greičiausiai visiškai nereiškia kad tai yra infekcija, gal tik tų privalomų skiepų padariniai ar tik kažkas natūralaus. Gali būti tik kažkas panašaus į HIV/AIDS/Vėžio/ aferą ar kitas daktarų grupuotės aferas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-20
kažin kodėl dar neatverstas drasulio kelių gražulio kelnių puslapis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?