Pasikėsino išprievartauti miegančią merginą

2016-04-20, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Šimkienė teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje šilutiškis M. G., vedęs, vidurinio išsilavinimo, dirbantis, kartą jau teistas, vėl buvo kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 149 straipsnį (Išžaginimas) 1 dalį. Jam grėsė laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Teismas nustatė, kad M. G. praėjusių metų liepos 5 dieną, apie 17 val., gyvenamojo namo kieme, pasinaudodamas nukentėjusiosios J. G. būkle – apsvaigimu nuo alkoholio (jai buvo nustatytas girtumas - 2,27 promilės), pastarajai dėl apsvaigimo miegant ant žolės, patraukė į šoną nukentėjusiosios vilkėtus šortus ir kelnaites ir prieš nukentėjusiosios valią atliko lytinį aktą. Tokiu būdu nukentėjusiąją J. G. vyriškis išžagino.

Kaltinamasis M. G. dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad tada buvo šeštadienis, pirmoje dienos pusėje jis nuėjo pas pažįstamą moterį, su kuria bei pastarosios dukra namo terasoje iki vėlumos gėrė alkoholinius gėrimus. Geriant alkoholį, jis merginai nesimeilino, komplimentų nesakė. Liko nakvoti, ryte dar gėrė alkoholio, paskui nuėjo miegoti į namo vidų, o merginos mama išėjo į kapines.

Dar truputį pamiegojęs atsikėlė, atsiprausė, atsigėrė vandens ir išėjo į kiemą, kur ant patiesto rankšluosčio miegojo į kapines išėjusios moters dukra. Pastaroji vis dar buvo neblaivi. Vyriškis matė, kad namuose daugiau nieko nėra. Atsigulė šalia merginos, pradėjo glamonėti  krūtinę - mergina kažką suburbėjo. Nusprendė su mergina lytiškai santykiauti - gulinčiai pasmaukė šortus ir kelnaites, jų nenuvilkdamas, užgulė merginą ir pradėjo lytinį aktą. Tuo metu mergina atsibudo,  paklausė – ką jis daro ir pagrasino, jog pasakys mamai. Tada jis atsitraukė ir išėjo...

Teisme jis gailėjosi ir tokio savo elgesio nepateisino. Nukentėjusiosios atsiprašė, civilinį ieškinį pripažino.

Savo parodymus įtariamasis M. G. patvirtino parodymų patikrinimo vietoje metu.

Nukentėjusioji J. G. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad liepos 4-ąją, apie 14 val. 40 min., grįžusi į namus, kur gyvena kartu su mama, ten rado mamos draugą, kurio žinojo tik vardą, ir  kuris su mama iki to įvykio draugavo apie 1-2 mėnesius. Kartu su mama ir ir jos dukra iki vėlaus vakaro gėrė alkoholinius gėrimus, liko nakvoti. Pastarasis sakė, kad ji gražiai atrodo, bet nesiekė su ja lytiškai suartėti. Vyriškis jai nepatiko ir su pastaruoju neflirtavo, miegojo atskiruose kambariuose.

Kitą dieną  ji atsikėlė apie 14 valandą, atsigėrė alaus, matė namų kambaryje miegantį tą patį vyrą. Mama buvo išėjusi. Ji  kieme pasitiesė rankšluostį ir atsigulusi deginosi saulėje, vilkėjo trumpus šortus ir  palaidinukę. Begulėdama kieme užmigo, po to per miegus pajuto vyriškį, gulintį ant jos. Jis judėjo, gulėdamas ant jos atliko lytinį aktą. Tuo metu ji gulėjo ant nugaros, iš karto nustūmė ir atsikėlusi bėgo į namus mamos ieškoti.

Papildomos apklausos ikiteisminio tyrimo  metu nukentėjusioji J. G. patikslino, kad įvykio dieną buvo apsvaigusi nuo alkoholio ir gulėdama kieme užmigo. Kuomet atsibudo ir pajuto ant savęs gulintį M. G., jos šortai ir apatinės kelnaitės buvo nenumautos, o patrauktos į šoną, lytinį aktą vyras su ja atliko, šortus ir kelnaites patraukęs į šoną. Nebuvo tikra, ar vyras baigė lytinį aktą...

Vėliau M. G., mieste sutikęs jos mamą, atsiprašė, kad jos dukrą išžagino. M. G. ją išžagino, pasinaudojęs tuo, kad miegojo apsvaigusi nuo alkoholio – ji nedavė jokio preteksto manyti, kad ji nori lytinių santykių. Tai, kad išvakarėse M. G. jai masažavo kojas, nebuvo dingstis ją išžaginti.

Asmens parodymo atpažinti metu J. G. pagal veido bruožus, plaukų spalvą ir kirpimą atpažino M. G., kaip tą vyrą, kuris liepos 5-ąją, po pietų, ją išžagino, miegančią namų kieme.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Tauragės poskyrio specialisto išvadoje nurodyta, kad, sprendžiant iš medicininių dokumentų, merginos lytinių organų ir išangėje sužalojimų nebuvo, konstatuoti seni plyšimai mergystės plėvėje.

Teismas nusprendė M. G. pripažinti kaltu ir nuteisti laisvės atėmimu 2 metams ir 6 mėnesiams. Paskirtoji bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir nustatyta galutinė bausmė - laisvės atėmimas 1 metams 8 mėnesiams. Bet bausmės vykdymą atidėtas 2 metams, įpareigojant nuteistąjį per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono ) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.


Straipsnio komentarai

As2016-04-20
Cia detektyvas ar komedija? Viena miega girta ant zoles, kita girta i kapines uzsimano, o pagrindinis veikejas girtas budamas sugeba sortus nustumti i sona, bet nenuvilkt ar nusmaukt zemyn. Alio, Koperfildai?! Uzsuk pasimokyti... O kartu ir Serloka prigriebk, gal pasakys kiek mieganciajai grazuolei zvakuciu reikia ant torto... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-20
čia gaunasi vos ne kaip to purvino žurnalo penthouso ar playboy straipsnelis tik jau kontingentui kuriam nutiesti drąsos keliai į beprotnamyną. Supuvęs Mechaninis apelsinas ant pakabintų steroidų pasigardžiuojant srebiant pamazgų duobės perliukus. Kodėl neparašėte kiek tai "merginai" metų? Jeigu nepilnametę kodėl nepatraukė motinos baudžiamojon atsakomybei už tai kad nugirdė dukrą? Kaip galima atsiprašyti ar atsiprašinėti už išžaginimus? Toks jausmas kad čia kažkaip istorija sulipdyta ir prilipdyta iš kažkokių netinkančių detalių, kaip koks žaislas sukonstruotas iš skirtingų konstruktorių komplektų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?