Gamtos išdaigos Pagėgių rajone: vėjas sukėlė smėlio audrą

2016-04-21, 15min.lt
15min.lt nuotr. / Vaizdas Stoniškiuose priminė smėlio audrą.
15min.lt nuotr. / Vaizdas Stoniškiuose priminė smėlio audrą.

Rūke paskendę keliai saulėtą dieną ir dykumą primenantys dirbami laukai – tokį vaizdą šiomis dienomis matė vairuotojai, važiavę pro Stoniškių seniūniją Pagėgių savivaldybėje.

Stiprus vėjas ir šviečianti saulė sukėlė smėlio audrą dykumose primenantį reiškinį. Pro Stoniškių seniūniją važiavę žmonės liko priblokšti reginio – vėjo pustomas smėlis temdė dangų, viskas aplink skendėjo tarsi rūke.

Stoniškių gyventojai trečiadienį stengėsi neatidaryti langų, dangstėsi burnas, saugojo akis.

15min.lt nuotr./Vaizdas Stoniškiuose priminė smėlio audrą.
15min.lt nuotr./Vaizdas Stoniškiuose priminė smėlio audrą.

„Mūsų krašte tai gana įprastas reginys: vyksta dirvožemio erozija, džiūva paviršinis dirvos sluoksnis, o kai pašviečia saulė ir pučia stiprus vėjas, toks kaip antradienį ar trečiadienį, pustomas viršutinis dirvos sluoksnis. Ūkininkams tai bloga žinia, nes nupustomas paviršinis derlingas dirvos sluoksnis“, – aiškino Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių rajono agentūros vadovas Mindaugas Vaizgėla.

Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius pasakojo, kad trečiadienį jų apylinkėse sukilus vėjui tarsi žemė su dangumi maišėsi. „Prasidėjo lauko darbai, sėja, o čia kaip tyčia saulė džiovino žemę ir vėjas sukilo. Ypač tai jautėsi vienkiemiuose, kur smėlis buvo pustomas ir į kiemus. Gyvenvietėje taip nejutome“, – sakė seniūnas.

15min.lt nuotr./Vėjas pridarė nuostolių vietos ūkininkams.
15min.lt nuotr./Vėjas pridarė nuostolių vietos ūkininkams.

Anot jo, seniūnija negali pasigirti derlingais laukais. Derlingumo balas kur kas žemesnis nei, pavyzdžiui, Jurbarko apylinkėse. „Vargingos mūsų žemės, reikia žymiai labiau tręšti“, – guodėsi seniūnas R.Bartkevičius.

Šaltinis: 15min.lt


Straipsnio komentarai

to elenutei2016-04-22
tikrai žemę mėšlais tręšia, šitiek gyvulių augintojų Pagėgių savivaldybėj. O tai kur mėšlą deda, kaip manot? Rašot beleką, kad tik negatyviai, neįperka kaimietis tiek trąšų, nebeįperka net tiek, kiek reikia pagal normas žemei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
elenute2016-04-22
niekas meslais nebetresia,o nuo cheminiu trasu vyksta erozija,su meslais net smelynus padarydavo dirbama,derlinga zeme,ko reikia dabar,tik gausaus derliaus sendien-o ryt kaip dievas duos,ir pila trasas maisais,priekabom.Stai jums rezultatas,ateityje bus dar baisiau.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zeme2016-04-21
Ne daugiau tręšti o maziau alinti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-21
jeigu ne kupranugarynas pas karakumus, tai karakumai pas kupranugarynus Komentaras patinka Komentaras nepatinka