Vaikų knygos dienos minėjimas su Terese Lorenčiene

2016-04-23, F. Bajoraičio VB Kintų filialo bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė

Šiais metais Tarptautinę vaikų knygos dieną Kintų bibliotekos skaitytojai kartu su Kintų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais paminėjo į svečius pasikvietę tautodailininkę, knygų autorę Teresę Leciūtę-Lorenčienę. Susirinkusiems ji pristatė savo naujausią knygą „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“, kurioje jos kurtos pjesės, eilėraščiai vaikams, karpinių pavyzdžiai. Ypatingai džiugu, kad knygos viršelį puošia Kintų pagrindinės mokyklos mergaičių  nuotraukos.

Susitikimą pradėjo ir vis smagiomis melodijomis paįvairindavo gausus Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokinių būrys. Savo muzikinius sugebėjimus pademonstravo 1-3 klasių mokiniai Austėja N., Deimantė V., Vasarė B., Ema S., Justė G., Ąžuolas V., Inelda L. Juos paruošė mokytoja Asta Rupšauskienė.

Susirinkusius džiugino ir dramos būrelio „Teatrinė kūryba“ (mokytoja Elvyra Rimkuvienė) spektakliukas „Vilkas ir ožiukai“. Šio pasirodymo scenarijų prieš 29-erius metus parašė renginio viešnia Terese Lorenčienė. Naujoje jos knygoje taip pat yra šiek tiek atnaujinta ši pjesė. Mažieji aktoriai sužavėjo savo artistiškumu, raiškia kalba, o pats spektaklis buvo ne tik nuotaikingas, bet ir pamokantis. Pati autorė teigia, kad vaizdingai ir išraiškingai pamokanti yra tautosaka, todėl savo pjeseles ji kuria pagal įvairias pasakas. Tad ir šis spektaklis paremtas lietuvių liaudies pasaka „Vilkas ir ožiukai”.

Naujausią savo knygą pristatė ne tik pati autorė, bet ir jos ilgametė draugė, kolegė Elvyra Rimkuvienė bei jos auklėtinės. Mergaitės skaitė eilėraščius, o  mokytoja žemaičių kalba perskaitė keletą padavimų iš ankstesnės T. Lorenčienės knygos „Iš kartos į kartą“. Susirinkusieji sužinojo, kaip stintos gavo savo vardą, kaip atsirado Šilutė. Po renginio norintieji apžiūrinėjo tautodailininkės karpinius, mažiesiems artistams autorė dovanojo knygų skirtukus, puoštus jos karpiniais.


Foto galerija

Renginio dalyviai. Pirmoje eilėje – meno mokyklos auklėtiniai, ant scenos – dramos būrelio nariai bei (iš kairės į dešinę) mokytoja Elvyra Rimkuvienė, tautodailininkė Teresė Lorenčienė, vyresnioji bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Straipsnio komentarai

..2016-04-23
nei Leciūtė nei Lorenčienė neskamba kaip lietuviškos pavardės. ar turi leidimą gyventi lietuvoje? tarp kitko reikalinga turėti omenyje kad dabar yra tokie laikai kad leciūtė gali būti ištekėjusios moters pavardė (pvz jeigu sucžvinta suzvonkinta nuo vyro pavardės leciūtis ar leciūtas), o lorenčienė gali būti mergautinė pavardė, jeigu pvz atsibastyta iš latvijos ir tėvelio pavardė buvo lorenčienis ar lorenčiens. kaip man nesmagu tokie minėjimai kur minima tik išsigalvotos tuščiagarbystės naudojantis vaikais kaip gyvaisiais skydais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?