Kaip atpažinti, kad vaikas vartoja narkotikus

2016-04-23, LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt
K. Kuhalskio (BFL/F64) nuotr.
K. Kuhalskio (BFL/F64) nuotr.
Lietuvoje kas ketvirtas vyras ir beveik kas penkta moteris yra vartoję narkotikų bent kartą gyvenime. Dėmesingumas vaikams gali padėti apsaugoti juos nuo svaiginimosi, tvirtina gydytojas Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, vienas iš pirmiausiai pasirodančių ženklų, įspėjančių, kad vaikas tą daro, – ryškiai pasikeitęs vandens suvartojimo kiekis.
 
„Vaikas išgeria 3–4 kartus daugiau vandens nei įprastai. Taip yra todėl, kad narkotikai skatina vandens pasišalinimą iš organizmo. Organizmas jaučia vandens trūkumą ir todėl narkotikus vartojęs žmogus išgeria daug daugiau“, – pasakoja A. Unikauskas.

Kitas ryškus požymis – jei vaikas, kuriam nebūdingas didelis apetitas, pradeda valgyti labai daug ir įvairaus maisto. Šis didžiulis alkis, kaip ir troškulys, atsiranda tuomet, kai jau baigiasi narkotikų poveikis.

„Marihuaną vartojantys paaugliai dažnai priauga svorio būtent dėl suvalgomų saldumynų, taip pat suprastėja jų odos būklė, atsiranda spuogų. Marihuana gali sutrikdyti koordinaciją, pakelti kraujo spaudimą, sukelti pykinimą, vėmimą, nuotaikų kaitą. Euforiją gali keisti pykčio proveržiai, baimė, įtarumas, gali būti atminties sutrikimų“, – įspėja profesorius.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jei akys paraudusios, vyzdžiai išsiplėtę – taip nutinka parūkius „žolės“. O susitraukę vyzdžiai gali įspėti apie heroino vartojimą. Pastebėjus kurį nors iš paminėtų požymių, galima skubiai atlikti narkotikų testą. Jį galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje ir atlikti namuose.


Straipsnio komentarai

..2016-04-23
ne gydytojai. aferistai. ne patarimai. šundaktarystės bandant reklamuoti kažkokį "testą". jeigu jau atsitinka tokie atvejai kad tėvams reikalinga įtarinėti ir sekti vaikus tai tada turbūt pirmiausia reikalingi tėvystės ar motinystės testai. ir kas per protas aiškinti kad spuogai yra susiję su narkotikais. jugi tokią problemą kaip jaunatviški spuogai patiria kiekvienas brestantis paauglys šiuolaikinės visuomenės laikais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?