VTEK: Vytautas Stanišauskas pažeidė įstatymą

2016-04-28, Stasys BIELSKIS

Balandžio 20 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Stanišauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, draudžiančias vienerius metus įsidarbinti kontroliuotos įmonės vadovu ar jo pavaduotoju.

Pagėgių savivaldybės tarybos nariai pranešė, jog V. Stanišauskas nuo 2011 m. gruodžio iki 2015 m. gegužės ėjo UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos pirmininko pareigas ir buvo tiesiogiai susijęs su šios įmonės veiklos priežiūra bei sprendimų priėmimu valdymo, turto tvarkymo ir kontrolės srityse. Teigta, jog pasibaigus jo, kaip stebėtojų tarybos nario kadencijai, V. Stanišauskas įsidarbino minėtoje bendrovėje direktoriaus pavaduotoju.

Tyrimo metu minėtos aplinkybės pasitvirtino. V. Stanišauskas dalyvavo penkiolikoje stebėtojų tarybos posėdžių sprendžiant įmonės veiklai reikšmingus klausimus (pvz., dėl UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ debitorinių–kreditorinių įsiskolinimų, bendrovės valdymo struktūros efektyvumo, pelno (nuostolių) paskirstymo, bendrovės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros plano ir kt.). Praėjus dviem mėnesiams nuo minėtų pareigų pabaigos, jis įsidarbino bendrovės, kurios priežiūros funkcijas vykdė, direktoriaus pavaduotoju.

Įdomiausia šiuo atveju yra tai, kodėl tiek ilgai užtruko tyrimas dėl buvusio Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojo V. Stanišausko veiklos. VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė „Šilokarčemos“ korespondentui praėjusių metų pabaigoje teigė, kad lapkričio 4 dieną pradėtas tyrimas gali užtrukti iki trijų mėnesių. Tyrimui užbaigti prireikė net pusšešto mėnesio – tai turbūt naujas VTEK rekordas?

Vakar E. Ivanauskaitė paaiškino, kad tyrimas tiek ilgai užtruko todėl, kad dėl V. Stanišausko elgesio buvo pateikta labai daug informacijos, kurią reikėjo atidžiai išnagrinėti. Matyt, kažkokie „tvarkiečiai“ pasistengė, kad nebūtų įrodyta, jog jis pažeidė įstatymo nuostatas...

Pats V. Stanišauskas, kai jau buvo pradėtas tyrimas, „Šilokarčemai“ pasakė tik tiek, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos, jo nuomone, nepažeidęs. „Gausime atsakymą iš VTEK‘o ir matysime, ką jie nuspręs. Aš jiems jau nusiunčiau paaiškinimą. Komisija apsvarstys ir duos atsakymą, o kai bus atsakymas, tada galėsime ir daugiau ką nors pakomentuoti“, - pernai teigė V. Stanišauskas.

„Šilokarčemai“rengiant šį straipsnį su juo susisiekti nepavyko.

Pasak E. Ivanauskaitės, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti pareigas asmuo vienus metus neturi teisės dirbti įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės vadovu, vadovo pavaduotoju, būti šios įmonės tarybos ar valdybos nariu, taip pat eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos ir kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą.


Straipsnio komentarai

.. to Tikras2016-04-29
tu gal iš to "meslaisvi.lt" nors gal turėtų vadintis "mūsiškiailaisvi.lt"? tas pagėgių kraštas tai kažkokia įdomi vaivorykščių gražulio kelnininkystės gestapo irštva. negalvok kad liaupsinantys ar užsipuolantys straipsniai parodo liaupsinimą ar dergimą. tai parodo tik kad vyksta mūsiškių žaidimukai prieš savus. paskaičius spaudą neturėtų norėti eiti po dušu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tikras2016-04-29
Gaila, kad Šilokarčemos laikraštis nesiryžta (tiksliau prarado ryžtą gilintis ir kritikuoti valdančiuosius net kur akivaizdūs pažeidimai, užtat ir nelabai kas nori skaityti šį laikraštį, nors kažkada buvo labai suinteresuoti Pagėgių kraštu) užklausti mero, kodėl jis neprižiūri kaip pavaldžios įmonės laikosi įstatymų, kodėl neatleidžia iš neteisėtai einamų pareigų V. Stanišausko ir daug kitų dalykų. Įdėjo tik sausą žinutę, lygtai taip ir turėtų būti. O liaupsinantys S. Bėlskio straipsniai Pagėgių valdančiųjų atžvilgiu vienas po kito. Kas nutiko? Kaip išsilaiko laikraštis mažėjant skaitytojų skaičiui? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-28
kaip galima "įsidarbinti" ir dar direktoriaus pavaduotoju? skamba tarsi istorija apie mafijozus iš brigados laikų. Atėjo su gabaritiniais vaivorykštiniais berniukais ir visus išgąsdinęs dėl gražulio kelnių cypimo paėmė ir "įsidarbino"? Jugi čia ne šiaip sau įmonės, turi ir rubikonystes, ir akmeninius ambasadų riedėjimus kad nesamanotų ir importinius teisininkus ir tas direktorius kurį pavadavinėjo gi turbūt irgi ne nuo konteinerio iš rakštisteininių stalčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka