Pagėgių krašto gyventojams pristatytos Savivaldybės vadovų ataskaitos

2016-04-28, Pagėgių savivaldybės informacija
Susitikimas su Lumpėnų sen. gyventojais.
Susitikimas su Lumpėnų sen. gyventojais.

Š. m. balandžio mėnesį Pagėgių savivaldybės vadovai susitiko su Pagėgių savivaldybės gyventojais, kuriems buvo pristatytos Pagėgių savivaldybės mero ir administracijos direktorės metinės veiklos už 2015 metus ataskaitos. Su gyventojais bendravo Savivaldybės meras Virginijus Komskis, mero pavaduotojas Sigitas Stonys, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis, Pagėgių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis, seniūnai, UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ vadovas Saugintas Vaičiūnas, Tauragės apskr. VPK Pagėgių policijos komisariato atstovės: l. e. p. viršininkė Rima Buinauskienė, apylinkės inspektorė Jurgita Kurelaitienė.

Gyventojams pristatyta Savivaldybės tarybos veikla, atlikti darbai. Daug dėmesio skirta numatomų planų, remonto darbų pristatymui. Kalbėta apie buvusių vaikų globos namų patalpų remontą, kur turėtų įsikurti Pagėgių seniūnija bei kai kurie administracijos skyriai, šio pastato aktų salės remonto darbus, pataplų, kuriose įsikūrė Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokykla, remontą, Pagėgių pradinės mokyklos, Vilkyškių kultūros namų bei jų prieigų remonto darbus.

Ataskaitoje kalbėta apie baseino statybą. Tikimasi, jog kitų metų pabaigoje pagėgiškiai galės džiaugtis baseinu su trimis 15 metrų plaukimo takais, baseinu vaikams, sukūrine vonia, pirtimis, sporto sale. Čia atsiras ir keletas naujų darbo vietų. Numatoma, jog prie baseino išlaikymo prisidės iš vėjo jėgainių parko gaunamos lėšos.

Planuojama Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos sporto salės statyba, mokyklos stogo dangos keitimo darbai.

Pristatyti ir numatomi viešųjų erdvių sutvarkymo projektai: erdvės už Pagėgių savivaldybės Kultūros centro sutvarkymas, kur bus įrengti dviračių bei pėsčiųjų takai, vandens telkiniai, amfiteatras, lauko treniruokliai ir kt., viešųjų erdvių prie buvusių globos namų tvarkymas, Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejaus privažiavimo kelio bei automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas, krepšinio bei vaikų žaidimo aikštelės įrengimas prie Šilgalių daugiafunkcio centro.

Pristatyta ir iš Europos Sąjungos lėšų vykdoma Valstybės potvynių programa, pagal kurią numatytas supilti pylimas Panemunėje bei Baltijos jūros išsaugojimo projektas, kurį vykdant prie Panemunės bus atnaujinamas vandens kanalas, kurį, tikimasi, bus galima išnaudoti turizmui, laivininkystei plėtoti.

Apžvelgti ir kelio remonto darbai. Bus tiesiama kelio danga keliuose Vilkyškiai-Šereitlaukis, Žukai–Kriokiškiai, Piktupėnai–Kentriai. Lumpėnuose bus įrengti pėsčiųjų takai, atnaujinta kelio danga, stovėjimo aikštelės. Taip pat planuojama asfaltuoti Rambyno, Dzūkų, Malūno gatves Pagėgiuose bei gatves Natkiškiuose, Stoniškiuose.

Vandenvalos darbai numatyti Piktupėnuose ir Natkiškiuose.

Pasidžiaugta užmegztais ryšiais su Punsko valsčiumi (Lenkijos Respublika). Planuojama, jog bendri projektai sudarys galimybes modernizuoti Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų pastatą, slaugos ligoninę perkelti į PSPC ir atlikti kitus darbus.

Apžvelgtos socialinės problemos, suburtų specialių darbo grupių, stebinčių socialinės rizikos šeimų situaciją, veikla. Atkreiptas dėmesys į nepasiturinčių šeimų gyvenimo sąlygų gerinimo problemą. Siekiant pagerinti situaciją socialinėje srityje, planuojama, jog prie naujųjų vaikų globos namų, buvusiame vaikų darželio pastate (Žemaičių g. 1) bus įrengti socialiniai būstai. Susitikimuose minėtas ir didelis savivaldybės gyventojų nedarbo procentas, bei paradoksali situacija dėl darbo jėgos trūkumo. Pagal 2014–2020 metų ES finansinę programą numatyta, jog vykdomi projektai turi būti orientuoti į naujų darbo vietų kūrimą. Vienas tokių – naujojo miesto turgaus įrengimas, kur, su prekybai pritaikytais pastatais, patogiais privažiavimo keliais ir kita infrastruktūra, savo produkciją realizuoti galės smulkieji verslininkai, ūkininkai.

Pasidžiaugta aukštais pasiekimais kultūros srityje, bei dėkota kultūros įstaigų vadovams, darbuotojams, seniūnams, seniūnijų darbuotojams, bendruomenėms. Pasidžiaugta ir M. Jankaus muziejuje atstatyta klėtimi, kurios atidarymas planuojamas gegužės 21 dieną. Nors Savivaldybei nepavyko nupirkti senosios sodybos daržinės, tačiau veikla muziejuje tikrai plečiasi – čia nuolat atnaujinamos ekspozicijos, įgyjama naujų eksponatų, įsigyta edukacijai skirta knygrišykla. Pasidžiaugta ir už turizmo suaktyvinimą dėkota Pagėgių krašto turizmo informacijos centrui – žymiai padidėjo turistų skaičius.

Apžvelgta situacija ir švietimo srityje. Vyrauja vaikų mažėjimo problema – sudėtingiausia situacija stebima Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje. Meras sakė, jog Savivaldybės vadovai bei Taryba siekia išvengti Šilgalių pagrindinės mokyklos likimo. Siekiant sutaupyti, 2015 m. šioje Lumpėnų švietimo įstaigoje pakeisti šildymo katilai ir šildymo sistemos (šie darbai vykdomi ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje).

Pasidžiaugta policijos darbu – budintys ekipažai pastebimi ne tik Pagėgiuose, bet ir gyvenvietėse, kasdien ir švenčių metu.

Administracijos direktorė apžvelgė finansinę situaciją, 2015 m. biudžetą. Kalbėta apie Savivaldybės įvykdytą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM reikalavimą atskirti nuo Savivaldybės ir įkurti atskirą biudžetinę įstaigą - Priešgaisrinę tarnybą. Ši tarnyba įkurta pernai, o šiuo metu vyksta konkursai į vadovo pareigas.

Gyventojai sulaukė ir nelabai malonių naujienų - Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgdama į UAB Pagėgių komunalinio ūkio pateiktus rodiklius, nustatė didesnes vandens kainas. Apžvelgta situacija ir TRATC‘e. Gyventojai nuraminti, jog bent jau šiais metais kaina už šiukšlių išvežimą nekis.

Susitikimuose pristatytos naujovės žemės ūkio srityje, policijos darbo rezultatai bei statistika.

Sulaukta gyventojų klausimų dėl laidojimo vietų trūkumo Vilkyškių bei Stoniškių kapinėse, dėl šiukšlių išvežimo tvarkos, domėtasi, kodėl kyla vandens kainos. Kilo klausimų dėl dviračių takų, dėl prisijungimo prie miesto vandentiekio ir kanalizacijos tinklų bei kitais klausimais.

Savivaldybės mero ataskaita už 2015 metus Taryboje bus tvirtinama balandžio 28 dieną vyksiančiame posėdyje. Ataskaitos patalpintos Savivaldybės internetiniame puslapyje www.pagegiai.lt.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Visi2016-04-28
Pastebejot vien pasalpininkai sedi?o normalus pilieciai dirba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-28
čia ne ataskaitos. čia panašiai kaip darbo partijos rinkiminių kompanijų spektakliukai tik vietoj vaišių vaišinama vaivorykštiniais makaronais išspaustais iš gražulio kelnininkysčių kad galėtų drąsiau pakelti rankytes. kažin kam reikalinga policija tokiuose gestapininkystės susirinkimuose? Jugi turbūt visi savi ir mūsiškiai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka