Onutė Burokienė – pavyzdys moterims

2016-04-28, Indrė TALIUTĖ
>„Valgau daug ir beveik ką noriu. Galiu sau tai leisti, nes visas kalorijas sudeginu aktyviai sportuodama, kilnodama didelius svorius.
>„Valgau daug ir beveik ką noriu. Galiu sau tai leisti, nes visas kalorijas sudeginu aktyviai sportuodama, kilnodama didelius svorius.

Pavasaris – ilgėjančių, saulėtų dienų metas ir pats tinkamiausias laikas pradėti mokintis būti žvaliems bei energingiems. Dažniausiai ankstyvą pavasarį, beprasidedant paplūdimio sezonui, savo sveikata bei gražesnėmis kūno linijomis aktyviai  pradeda rūpintis ir moterys. Todėl šis pasakojimas  apie  moterį, kuri prieš aštuonerius metus susidraugavo su sportu, kuri  mėgsta iššūkius, yra ryžtinga  ir laiminga.

Onutę  Burokienę pažįsta tikriausiai visi „Oazis“ klube sportuojantys, o į ją, praeinančią mieste, dėmesį atkreipia ne tik vyrai, bet ir merginos.  Ji - puikus pavyzdys, kad sąžiningas darbas sporto salėje su savimi ne tik gražina sveikatą, bet ir leidžia atrodyti taip, kaip svajojate. Austrų žurnalistė Uschi Fellner rašė, kad šauni, protinga  ir graži moteris yra ta, kuri sumaniai naudojasi tuo, ką turi geriausio, ir to niekad neslepia. Onutė tokia. Ji - laiminga, patenkinta ir pasitikinti savimi, o jos energijos galėtų pavydėti ne viena kur kas jaunesnė moteris. Apie moters ir sporto duetą, apie valią, savitvardą, emocijas ir pokyčius, kurie, tikimės, įkvėps skaitytojas, papasakojo pati Onutė.

- Kada ir kaip sveika gyvensena drauge su sportu atėjo į jūsų gyvenimą?

- Sportas, lydimas pokyčių, į mano gyvenimą atėjo prieš aštuonerius metus. Priežastys, lėmusios mano tokį pasikeitimą, – viršsvoris ir sveikata. Tuomet aš svėriau tikrai daugiau, o papildomas svoris mano kūnui nepadėjo. Sušlubavus sveikatai, neurologas buvo atviras ir pasiūlė stuburo operaciją. Dabar labai džiaugiuosi, kad šio pasiūlymo nepriėmiau ir supratusi, jog noriu didesnių permainų gyvenime,  iškeliavau į sporto salę. Kelias į sportą man pasirodė lengvas, paprastas ir  natūralus procesas, stebėjau sportuojančius, mokiausi iš trenerių ir klausiausi savo kūno. Štai tada po truputį ir prasidėjo tikrieji mano pokyčiai, kurie nuosekliai vedė į tai, ką turiu šiandien. Dabar suprantu, kad jeigu man nepasisekė vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje, taip ir turėjo būti. Jau aštuonerius metus aktyviai sportuoju, turiu tvirtą ir gražų kūną, daug jaunų ir aktyvių  draugų. Taip pat be galo džiaugiuosi, kad savo pavyzdžiu galiu įkvėpti ir motyvuoti moteris.

- Ar artimieji palaikė jūsų apsisprendimą sportuoti, o ne pasitikėti medikais?

- Mano šeima nuo pat pradžių mane palaikė. Nuolat jaučiu, kaip mano vaikai manimi džiaugiasi ir didžiuojasi. Niekada nebuvo tokio momento, kad jie man prieštarautų. Jų palaikymas ir parama mane veda į priekį.

- Kokį tikslą sau išsikėlėte pradėjusi sportuoti?

- Manau, kad moterys, nutarusios užsiimti sportu, siekia konkrečių tikslų: atsikratyti papildomų kilogramų, padidinti tam tikrų kūno dalių apimtis ir tiesiog gerai jaustis. Mano motyvai buvo tie patys: fiziškai gerai jaustis ir atsikratyti viršsvorio. Tačiau yra moterų, kurios tiesiog nežino, ko nori, ir niekaip nepradeda sportuoti, arba jau pradėjusios lankyti sporto klubą po kelių kartų nustoja ten rodytis. Tai yra todėl, kad neaiškiai sau pačiai įvardinti tikslai.

- Kas buvo sunkiausia pradėjus sportuoti? Mityba? Gal darbas sporto salėje?

- Daugeliui moterų sporto salė ir svoriai asocijuojasi su dideliais ir ryškiais raumenimis. Ir iš tiesų, norint atrodyti taip, kad raumenys būtų daugiau negu matomi, reikia intensyviai treniruotis, kilnoti svorius. Tačiau man tai nėra ir nebuvo sunku. Atvirkščiai, sportas tapo priemone pabėgti nuo rūpesčių, numalšinti stresą. Niekada taip gerai nesijaučiau: turiu be proto daug energijos, nesiliauju šypsotis, sulaukiu begalės komplimentų dėl savo pasikeitusios išvaizdos. Treniruotės po dvi valandas per dieną, šešis kartus per savaitę man tapo būtinybe, nebeįsivaizduoju savo gyvenimo be kasdienės sporto dozės.

- Kaip pasikeitė gyvenimo kokybė pradėjus  sportuoti?

- Kaip ir minėjau, numetus svorio gyvenimo kokybė be abejonės pagerėjo. Visų pirma pamiršau, ką reiškia nugaros skausmai, dabar turiu dar daugiau energijos, esu sustiprėjusi, beveik niekada nejaučiu nuovargio. Smagiausia kaip moteriai, be abejo, kad galiu rinktis įvairesnius drabužius, visada parduotuvėse randu sau tinkamą dydį ir galiu atrodyti seksualiai. Antras svarbus pokytis –jokių žalingų įpročių. Tai su sportu visiškai nesuderinama. Tiesa, noriu sugriauti šiek tiek mitų apie mitybą. Aš valgau daug, savęs neriboju prie stalo, nes sporto salėje kilnodama svorius sudeginu kur kas daugiau kalorijų. Tačiau iš savo raciono išbraukiau riebius patiekalus ir kiaulieną.

- Ar dažnai sulaukiate dėmesio ir pagyrų iš aplinkinių? Ar pati jaučiatės sau graži ir, svarbiausia, laiminga?

- Esu įsitikinusi, kad graži moteris pirmiausia turi jaustis savimi, – vidinė būsena turi atsispindėti išorėje. Aš esu laiminga. Mano veikla yra sėkminga, mano išvaizda mane džiugina, mano artimieji yra sveiki, dėl to džiaugiasi širdis. O laiminga moteris negali būti negraži. Tačiau metams einat reikia nepamiršti dažniau sustoti prie veidrodžio, skirti ne tik laiko sau, bet ir pinigų.

- Ar sportas atima daug jūsų laiko? Ar sportas jums reikalingas išlaikyti gražias kūno formas, ar jis tapo gyvenimo dalimi?

- Kaip minėjau, sportas tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Sportuoju maždaug šešis kartus per savaitę, dvi valandas per dieną. Šiuo metu išbandžiau savo jėgas ir varžybose. Su perpus jaunesnėmis merginomis dalyvavau varžybose ir iškovojau antrą vietą. Šis įvertinimas man labai svarbus ir mane dar labiau nuteikia sportuoti. Apskritai, man sporto salė jau tapo antraisiais namais, aš čia kaip žuvis vandenyje. Žinoma, ne kiekviena moteris gali sau tiek leisti. Mano situacija yra patogi, vaikai jau suaugę, tik jaunėlė dar mokykloje, bet ir ji aktyviai sportuoja.

- Ar sportuojate viena ar su treneriu?

- Šiuo metu sportuoju jau viena savarankiškai. Buvo laikas kai treneris mane akylai prižiūrėdavo. Tačiau dabar to nebereikia.

- Jei šį straipsnį perskaičiusi moteris jūsų įkvėpta nutars keisti gyvenimo būdą, gyventi sveikiau ir pradėti sportuoti, nuo ko jai reikėtų pradėti?

 Svarbiausias mano patarimas būtų tiesiog nebijoti ir nedelsti pradėti sportuoti. Sporto klubuose dabar yra begalės puikių treniruočių, tikrai kiekvienas gali atrasti būtent jam tinkančias treniruotes, kurios bus ne sunkus darbas norint numesti svorio, bet laukiamas ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas. Taip pat noriu pasakyti, jog visada pradžia yra sunkiausia, tačiau tas malonumas, kai matai kūno pokyčius, kai gerėja savijauta ir aplinkiniai pradeda pastebėti pokyčius, užveda nesustoti ir palaipsniui sportas tampa gyvenimo būdu.


Foto galerija

Onutė, atsikračiusi viršsvorio, atsisveikino su sveikatos problemomis.Onutė treniruočių salėje praleidžia kasdien po kelias valandas.

Straipsnio komentarai

dr2016-06-08
Tai ja reikia pazinoti ji zmogus labai geras saviems ir draugams tokiu zmoniu silut nera daugiau☺ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ha2016-05-30
Nuzydejo jos dienos tik per spauda ir begali save pareklamuoti jo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kad2016-05-16
Ir kaip besistengtu,bet grazuole nebuvo ir nebus,o pasiputusi,kaip buvo taip ir liks Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-01
man tai nelabai graži. nelabai iš veido ir panaši į moterį. antakiai kaip su flomasteriais nupiešti. gražioms moterims nereikalinga tiek špakliavotis. gražioms moterims iš viso nereikalinga špakliavotis. Tie maliavojimaisi tik visokių transvestitų išgalvoti triukai kad atrodyti kaip moterys, aišku egzistuoja ir visokios kvailelės kurios įtikintos kad tai kažkaip siejasi su moteriškumu, nors iš šalies jos labiau atrodo kaip tie maži vaikučiai kurie prisižiūrėję filmukų ir kuriems atrodo kad žmogaus voro kostiumas jiems suteiks stebuklingas galimybes laipioti sienomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ne Rux2016-05-01
Na ir isminciu cia daug... Nedaug moteru virs 50 metu taip atrodo, bet todel daugumai ir nepatinka... Prie ko cia tos laidotuves, gal biski uzstrige laike ? Turbut jau 10 metu praejo po vyro mirties tai ka jai toliau sedeti uzsidariusiai ir zliumbti? Ji stengiasi buti pavyzdziu savo vaikams! O Tie kas pavydit to ko niekada ir neturesit, tai eikit virti cipelinu!!! Ir ziureti savo TV3 pagalbos. Onute saunuole, daug zmoniu Jus palaiko!!! Sekmes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2016-05-01
Nuostabi ,visuomet su sypsena moteris! Pavyzdys visiems Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taigi2016-04-30
Grazi moteryte. O tos kur daug pavydi ir toliau tegu pilvus augina. Gal pavydas greiciau jas sues. Moteris visada turi buti grazi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
s2016-04-30
Smagu matyt laimingus zmones,o jei dar graziai atrodo,pakelia nuotaika tik gyvenime..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to A2016-04-29
ar žinai kad burokas žemaitijoje yra batvinis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A2016-04-29
Kiek pavydo, kiek panikos. Valia, pasitikejimas, rezultatai pavydetini. O Jus sedit prie kompu, riebala auginat, subiniu ir pilvu nepanesat, tai sakot bent pakomentuosiu, nu nes blemba boba per gerai atrodo. Taip negalima. Tipiniai lietuviai!! Kaimieciai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02016-04-29
Uh kaip tvoskia pavydu komentaruose. Mielos bobulytės, jūs pakrutinkit savo pasturgalius bent truputį, tuomet amsėkit. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2016-04-29
Pati nusipirko straipsni matyt , boba metuose baigia isprotet kaip nori demesio , o deja , metai daro savo kad ir kaip tu to nenoretum , kulturos nulis pas ja , visiska laukine. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laima2016-04-29
Saunole,imkim pavyzdi ir nepavydekime!

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-29
kažkaip keistai kad surado pavyzdį kažką kas yra tik svorio pakilnojimas ar pasitampymas. kiekvienas arklys ar buivolas gali daugiau ir pakelti ir greičiau ir toliau nubėgti visiškai nesportavęs. Tai nėra veikla kuri yra naudinga kažkam apskritai. Visi zekai kolonijose ir kalėjimuose irgi labai aktyviai mankštinasi, kilnoja svorius, "kačalinasi" ir iš to pavyzdys yra tikrai neužkrečiamas. Tuose kalėjimuose tai greičiau yra, ne tiek dėl savigynos kiek tik norėjimas palaikyti formą vaivorykščių cypime gražulio kelnininkysčių kolūkyje. Sportavimas tai yra labiau požymis kad žmogus turi problemų, o ne tai kad žmogus jų neturi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-28
nežinau kaip jums, bet man asmeniškai tai patinka ir burokėlių sriuba arba kitaip tariant barščiai (niekas nesako burokų sriuba kažkodėl) ir šaltibarščiai ir marinuoti burokėliai kaip garnyras. Aš prisimenu yra toks vienas tipo atseit labai turtingas džigitinis malunsparnininkas kur turi tokią irgi keistą pavardę barštys. Lietuviškai šneka su kažkokiu keistu logopediniu reiškiniu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-28
gal palaidojo ne vyra, o buroką? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2016-04-28
is po darbo dienos ,vos kojas velku,su savo alga galiu tik maksimoj kruopu nusipirkti,o i sporto kluba niekas uz dyka neileidzia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu jo2016-04-28
Kad sportuoja tai super bet pati kaip asmenybe tai patyliu ziauri boba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nepavydek2016-04-28
laime ateina netiketai, vadinas po vyro mirties mirties tapo laimingesne ir valio. Saunuole Onute, kitos nei su vyrais nei be vyru nemoka but laimingos. Tegul daros tas plastines operacijas kiek nori, jos veidas, jos pingai. BE PAVYDO!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2016-04-28
Tik pamirso paminet kad dar ji nuolat darosi plastines operacijas, labai nesvankiai ir garsiai rekauja sporto klube. Ir aplamai kaskaip keista kai zmogus palaidoja vyra ir po to jauciasi tokia laiminga, galinga ir energinga, ar vyras jai to neleido? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Džiaugiuosi 2016-04-28
Sėkmės Onutei. Smagu kad moteris sportiška... Ir užpakaliukas reta trisdešimties metų teturi... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-28
kažin kodėl žydroji statinė nepasisamdo tos burokienės kad padėtų su antsvorio problema ir ne tik jai pačiai, bet ir kitiems aukštiems vyriausybės ir ministerijų nariams, kurie matyt ten tyčia penimi piktybiškai kažkokių išsilaipinusių cžv diversantų, kad sukelti infarktą? tarp kitko burokienė ne lietuviška pavardė. čia kažkaip sustribinta nuo lietuviško žodžio burokas. gal sulietuvinta nuo to mėnulinio "barack" kur ir obama nešioja kaip vardą? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?