Pro žvitrias pareigūnų akis nepraslydo 9 neblaivūs vairuotojai

2016-04-26, policija.lt
policija.lt nuotrauka
policija.lt nuotrauka

auragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir toliau drausmina Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidėjus. Nors šį savaitgalį pažeidimų kur kas mažiau, vis tik vienų iš pavojingiausių eismo dalyvių, neblaivių vairuotojų, nustatyta daugiau nei praėjusį kartą.

Pareigūnai, siekdami išaiškinti KET pažeidėjus, vykdė prevencinę priemonę, kurios metu buvo nustatyti 34 asmenys, nepaisantys nustatytų reikalavimų. Pažeidimų įvairovė jau seniai nebestebina pareigūnų – vieniems protokolai surašyti už tai, kad važiavo neprisisegęs saugos diržais, kitiems už viršytą greitį, tretiems už neleistinoje vietoje kirstą važiuojamąją dalį. Žinoma, pro pareigūnų akis nepraslydo ir neblaivūs vairuotojai. Šį savaitgalį jų net 9 ir visi jie vyrai. 6 vairuotojams, iš kurių 2 sustabdyti Tauragės rajone, 2 – Šilalės ir dar 2 Šilutės rajonuose, nustatytas lengvas girtumas. Asmenims gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 m. iki 1 m. 6 mėn. Dar vienas taurelės mėgėjas, įkliuvęs Tauragės r., įpūtė kiek daugiau – 1,62 prom. alkoholio. Pastarajam vairuotojui gresia didesnė bauda, siekianti 868 eurus su transporto priemonės atėmimu nuo 2 iki 3 m. arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Neblaivių vairuotojų būta ir daugiau. Dar 2 jauni vyrai, kurių vienas nustatytas Tauragės r., kitas – Šilutės, ne tik vairavo būdami neblaivūs, bet ir neturintys teisės vairuoti. Pastarasis „vairuotojas“, įkliuvęs Šilutės r., jau ir ankščiau baustas už tai, kad neblaivus sėdo už automobilio vairo. Jaunam vyrui, laiku nepasimokiusiam iš savo klaidų, gali tekti neblogai patuštinti savo piniginę. Už tokį KET pažeidimą gresia bauda nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.
Tarp rimtesnių pažeidėjų būta ir moterų. Šilutės rajone pareigūnams įkliuvo 2 moterys, neturinčios teisės vairuoti. Vienai iš jų net 79 metai. Už tokį pasivažinėjimą moterims gresia nemaža bauda, siekianti net 434 eurus.
Policijos pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų. Panašaus pobūdžio prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje.


Straipsnio komentarai

1232016-04-26
Kada nusikaltimus tirt pradės?... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-26
kažkaip keistai atrodo kai pareigūnai giriasi apie tai kad vykdo "prevencines priemones" kurios ir yra jų darbas. Tai neturėtų būti prevencinės priemonės, bet policijos darbo kasdienybė. Įdomu kuo jie užsiima kai nebereikalinga vieną sykį per savaitę ar mėnesį atlikinėti ar vykdyti "priemones". Jugi čia nėra kuo girtis, kad jų prižiūrimoje teritorijoje tiek girtų važinėja gatvėmis ir keliais. Girtas už vairo tai tas pats kas teroristai mirtininkai ar kamikadzės. Nors turbūt dar pavojingiau nes teroristai tai turi kažkokius taikinius, o tiems girtiems bet kas bet kurią minutę kelyje gali pavirsti "taikiniu". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?