Knyga „Skruzdėliukas Nežiniukas“ sudomino smalsius Juknaičių vaikus

2016-04-29, Rasa Vaičiulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale 16-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“ prasidėjo jauniesiems bibliotekos lankytojams skirtu renginiu „Aš ir knyga“. Juknaičių lopšelio-darželio „Giliukas“ auklėtiniams pristatytos naujos knygutės.

Vaikams labai patiko Rasos Dmuchovskienės knyga „Skruzdėliukas Nežiniukas“. Tai pasakėlė apie vieno miško pakraštyje išsiritusį smalsų skruzdėliuką  ir jo patirtus nuotykius, pažintį su miško gyventojais. Jeigu šią knygelę tingi skaityti, galima klausytis, nes ji profesionalių kompozitorių, muzikantų ir aktorių įgarsinta, Gintaro Jociaus iliustruota.

Pasiklausę įgarsintos R. Dmuchovskienės knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“, vaikai sužinojo, kad skruzdės motinėlės gali išgyventi penkiolika metų, o skruzdės darbininkės – tik apie du mėnesius, kad skruzdės turi šešias kojas, o voras – aštuonias, kad kai nutrūksta driežo uodega – nieko blogo, kad voro voratinklio šilko siūlas yra net 45 metrų ilgio, kad žiogo ausys yra priekinėse kojose. Dar jiems buvo smalsu klausytis, kaip baisus vikšras virsta gražuoliu, margaspalviu drugeliu. Štai kiek visko vaikai sužinojo iš knygelės „Skruzdėliukas Nežiniukas“.

Išklausę pasaką renginio dalyviai piešė skruzdėliuką Nežiniuką, žaidė žaidimą apie skruzdėlyno gyvenimą ir vaišinosi saldžiu šokoladu – juk skruzdėlytės mėgsta saldumynus.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-04-29
kaip šlykštu ta jų butaforinė "dalyvavimas būtinas" prievartinė kultūra, kuri skamba labiau kaip nelabai ir užslėptas kažkokios keistos nelietuviškos pavardės marketingas. Negi nėra lietuviškų autorių knygų? jugi taip vaikus greičiau atgrasins nuo knygų su tokiais chaltūriniais renginiais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?