Prisiekė apie 600 karių ir kartu minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

2016-04-30, kam.lt
Nuotraukos Giedrės Maksimovicz ir Mokomojo pulko
Nuotraukos Giedrės Maksimovicz ir Mokomojo pulko

Balandžio 29 d. Lietuvos Respublikai prisiekė apie 540 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir 52 Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą įveikę kariai Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

Po priesaikos ceremonija vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė, kurioje visuomenei prisistatė visi Ruklos įguloje dislokuoti kariuomenės daliniai, taip pat ir sąjungininkų pajėgos.

Kiekvieno kario tarnybos eigoje labai svarbus priesaikos Lietuvos Respublikai momentas. Kariai prisiekia ištikimai tarnauti savo šaliai ir negailėdamas jėgų ar gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos tekstą ir pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą suteikta j. eil. Rolandui Gelžiniui. Tarnybos metu karys pasižymėjo puikiais gebėjimais sėkmingai įsisavinti dėstomą teorinę medžiagą ir panaudoti ją praktiškai.

Prisiekusius karius palaimino ir sveikinimo žodį tarė Ruklos įgulos kapelionas mjr. Arnoldas Valkauskas.

Prisiekusius karius ir visus renginio dalyvius sveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Arturas Jasinskas ir geriausiai Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą baigusiam j. eil. Ugniui Mickevičiui įteikė atminimo dovaną su Krašto apsaugos savanorių pajėgų simbolika.

Mokymo ir doktrinų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas, tardamas sveikinimo žodžius, kreipėsi į prisiekusius karius ir pabrėžė, kad dar senovėje gyvavo nuostata „Melagingai neprisiek“.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis už pasiektus gerus mokymosi rezultatus, pavyzdingą tarnybą, parodytą iniciatyvą ir aukštą motyvaciją kurso metu apdovanojo padėkos raštu Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso karius j. eil. Raimundą Smilingį, j. eil. Karolį Lasicką, j. eil. Mažvydą Miliūną ir j. eil. Ugnių Mickevičių.

Šio renginio organizavime dalyvavo visi Ruklos įguloje dislokuoti kariniai daliniai: Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ padaliniai, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, Jonušo Radvilos mokomasis pulkas, Ruklos įgulos aptarnavimo centras, Karo medicinos tarnybos padalinys bei mokymuose dalyvaujantys NATO sąjungininkai – Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos kariuomenių kariai.

Pasibaigus priesaikos ceremonijai susirinkusieji apžiūrėjo, o norintieji ir išbandė Lietuvos kariuomenėje naudojamą techniką ir ginkluotę. Taip pat visi galėjo paragauti kareiviškų vaišių.

Renginio metu grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, vadovaujamas vyr. srž. sp. Dariaus Čiočio.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė organizuojama siekiant, kad visuomenė galėtų iš arti pamatyti ir susipažinti kuo gyvena Lietuvos kariuomenė.

„Tai puiki galimybė pažvelgti į visas kariško gyvenimo puses. Mes ne tik džiaugiamės šiandieninės kariuomenės pasiekimais, bet kartu įprasminame Lietuvos laisvės gynėjų drąsą ir pasiaukojimą, prisimindami tikrąsias vertybes, kurios kritiniais mūsų tautai istoriniais tarpsniais vienijo ir stiprino mūsų valstybę. Lietuvos partizanų ir jų artimųjų atmintis turi būti puikus pavyzdys mūsų jaunajai kartai. Lietuvos kariai savo tarnyba irgi kuria istoriją, tačiau be visuomenės palaikymo mūsų kariuomenė morališkai nebūtų tokia stipri ir tvirta“, – sakė Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilo mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis.


Straipsnio komentarai

.. to Hadis2016-04-30
čia ne kariuomenė. čia veltėdžių reketininkų gauja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2016-04-30
Tik džiaukis jog turi kariuomenę, kuri tavo subinę apsaugos kai to prireiks! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas2016-04-30
ar cia labai svarbu, kada sitie balvonai "kariunai", net savo subines apsaugot negalintys, mus gali apginti ? Sukrusti islaikytiniai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-04-30
keista kad reikalinga lietuviams priesaika lietuvos respublikai. jugi čia turėtų būti lietuviai kuriems tėvynės gynyba yra kažkas natūraliai savaime aišku ir suprantama ir ta priesaika tai tik kažkoks pasityčiojimas arba kitaip tariant kaip sviestas sviestuotas arba kitaip dar kitaip tariant čia susigalvota tik aferistinė vaivorykštinių cžv padugnių šlykštynių priedanga. Lauk iš lietuvos natistai su savo butaforinėmis priesaikomis ir žmogžudžių haremais prigrūstais apsiseilėjusių būtigeidininkų aprengtų kamufliažinėmis gražulio kelnėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?