Šilutiškiai bokso ringe pergalingai užbaigė čempionatą

2016-05-03, Indrė TALIUTĖ
Sporto mokyklos boksininkai Gabrielė Bagdonaitė, Evaldas Petrauskas, Julius Pečkys ir Monika Eglynaitė.
Balandžio 12-16 dienomis Marijampolėje vyko 2016 m. Lietuvos jaunių (gimusių 2000 ir 2001 m.) bokso čempionatas. Šio čempionato vienas iš tikslų – išaiškinti stipriausius šalies boksininkus, kurie atstovaus Lietuvą Europos jaunių bokso čempionate.

Į šį respublikinį čempionatą atvyko daugiau nei 140 sportininkų, tarp jų - ir Šilutės sporto mokyklos deleguoti jaunieji boksininkai, kurie iškovojo ne vieną medalį.

Julius Pečkys ir jo laimingas skaičius  -  trys

Aukštą meistriškumą bokso ringe demonstravo Julius Pečkys. Vaikinas, laimėjęs visas kovas, iškopė net iki finalo. Julius 54 kg svorio kategorijoje pirmoje kovoje laimėjo prieš E.  Knyzą rezultatu 3:0, antrą kovą tokiu pačiu rezultatu laimėjo ir prieš kaunietį E. Aleksandravičių. Finale Julius nepasigailėjo ir iš Panevėžio atvykusio M. Mačiulio, prieš jį taip pat laimėjo rezultatu 3:0 ir net jau septintą kartą iškovojo Lietuvos čempiono vardą.

Juliaus komandos draugui sunkiasvoriui Mantui Jankauskui +80 kg svorio kategorijoje atiteko bronza, o Aurimas Koroliovas (57 kg) liko be medalio. Trečioje kovoje jis pralošė būsimam tos dienos čempionui panevėžiečiui Deividui Bagdonavičiui.

Merginų pasirodymai

Šilutė pasirodo ne tik kaip puikių vaikinų boksininkų kalvė, bet ir merginų. 80 kg svorio kategorijoje Gabrielė Bagdonaitė iškovojo aukščiausią pirmąją vietą. Mergina, finale susitikusi su kretingiške varžove, rezultatu 3:0 ją įveikė ir pasipuošė aukso medaliu.

Monika Eglynaitė 63 kg svorio kategorijoje taip pat nužingsniavo iki finalo. Ringe Monika susitiko su  marijampoliete G. Žukauskaite. Pirmoji kova sėkmingesnė buvo šilutiškei, tačiau finale teko pripažinti kitos varžovės pranašumą 2:1 ir užsidėti tik sidabro medalį.

E. Petrauskui tinka ir sidabras

Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas olimpiniame atrankos turnyre užėmė II vietą.  Šilutiškis dar prieš finalą jau buvo užsitikrinęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Svorio kategorijoje iki 64 kg Evaldas finale 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) pralaimėjo turnyro favoritui Lorencui Sotomavorui iš Azerbaidžiano. Kovoti su varžovu Londono olimpiados prizininkui nebuvo lengva, svečias iš Azerbaidžano net 22 cm aukštesnis. Tačiau Evaldo visi varžovai ringe dažniausiai būna už jį aukštesni, tad taktikos ir gudrybių nepasiduoti ringe jis turi ne vieną. Deja, šįkart varžovas ringe buvo stipresnis. Nors pralaimėtas finalas šiek tiek visus nuliūdino, bet tikslas buvo iškovoti olimpinį kelialapį – ir jį įgyvendino.