Sveikinimai ir dovanos daugiavaikėms mamoms – iš Seimo nario rankų

2016-05-03, Stasys BIELSKIS
Seimo nariui Artūrui Skardžiui sveikinant 10 vaikų užauginusią Veroniką Macijauskienę atskubėjo ir dvi jos anūkės - Rugilė bei Roberta.
Seimo nariui Artūrui Skardžiui sveikinant 10 vaikų užauginusią Veroniką Macijauskienę atskubėjo ir dvi jos anūkės - Rugilė bei Roberta.

„Motinos diena - metas kai galite stabtelėti, atsikvėpti, pasidžiaugti savo vaikais. Mamos vaidmuo šeimoje ypatingai svarbus puoselėjant žmogiškąsias vertybės, formuojant vaikų humanišką, dorovinį požiūrį į daugelį gyvenimo sričių. Tai tikrai sunkus, išbandymų pilnas kelias“, - sveikindamas daugiavaikių šeimų mamas praėjusį penktadienį Šilutės rajono kaimuose ir gyvenvietėse kalbėjo LR Seimo narys Artūras Skardžius.

„Ačiū Jums už pasišventimą motinystei, kuris vertas didžiausios pagarbos. Dėkoju Jums už didelį atsakomybės jausmą, kantrybę ir meilę auginant mažuosius, už šiltą žvilgsnį, kuris paskatino vaikus žengti pirmyn, siekti daugiau“, - šie žodžiai įrašyti Seimo nario sveikinime motinoms jų šventės proga.

A. Skardžius nuoširdžiai sveikino ir linkėjo mamoms, kad jų išdabintas gerumas grįžtų šimteriopai, o laikas, praleistas su vaikais, pripildytų širdį pasididžiavimo ir palaimos. Ir tegul pildosi jų šeimos svajonės, o bundantis pavasaris teatneša šviesą, gyvenimo džiaugsmą, puikią nuotaiką.

Į Laučių kaimą Seimo narį palydėjo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Ten aplankytos dvi daugiavaikės mamos.

Veronika Macijauskienė užaugino 10 vaikų. Sveikinant ją dalyvavo ir anūkės Rugilė bei Roberta. Iš viso V. Macijauskienė turi 19 anūkų ir jau 5 proanūkius. „Anūkai retokai mane beaplanko, kai kurie yra išvykę į užsienį, kiti išsibarstę po visą Lietuvą, o čia, netoli, teturiu tik tris, vienas iš jų tebesimoko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Anūkais esu labai turtinga“, - pasidžiaugė „Šilokarčemai“ močiutė ir promočiutė.

Ji pasakojo, kad jos vyrui Vytautui Aleksui – jau 81-eri, jai greitai bus 80. Pasidomėjus, kaip Veronikai pasisekė užauginti tokį didelį būrį vaikų, atsakė: „Labai vargau, buvo ir juoda ir balta, ir alkani buvome, ir visko pasitaikė. Vyras ūkyje dirbo traktorininku, uždirbdavo tik 45 kapeikas per valandą. Aš dabar gaunu tik 115 eurų pensijos, kadangi auginau vaikus ir neturiu darbo stažo. Personalinę pensiją kažkodėl panaikino, paliko tik tokią... Vyras gauna 230 eurų pensijos“.

To paties Laučių kaimo gyventoja Erika Mikužienė, užauginusi 13 vaikų, jau turi 12 anūkų ir 10 proanūkių. E. Mikužienė sakė, kad anūkai žadėjo ją aplankyti ir per šią Motinos dieną.

Juknaičiuose svečius pasitiko seniūnas Alfredas Gaubys. Šioje seniūnijoje irgi buvo pasveikintos dvi mamos.

Tai namų šeimininkė Rūta Misiuvienė, kurios šeimoje gimė 10 vaikų. Iš jų šiuo metu trys dar mokosi, kiti gyvena savarankiškai. Dar tebeaugina Pašyšių pagrindinės mokyklos antroką Vilių, septintokę Kariną ir Klaipėdos technologijų mokymo centro moksleivę Vilmą. Be jų R. Misiuvienė užaugino ir dvi seseris iš kitos šeimos. Šios moters vyras Vidas Misius dirba Juknaičiuose, žemės ūkio bendrovėje „Agromanija“.

Jauniausia iš aplankytųjų mamų buvo juknaitiškė Vida Meižienė. Jos šeimoje šiuo metu auga penki mokyklinio amžiaus vaikai. Jų šeimoje pamečiui (1997 ir 1998 m.) gimė du sūnūs – Andrius, dabar Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos moksleivis, bei Vygandas, besimokantis Šilutės pirmosios gimnazijos 3A klasėje. Po dešimties metų gimė trynukai - Arvydas, Edvinas ir Beata. Dabar jie jau lanko Juknaičių pagrindinės mokyklos 1-ąją klasę.

Visoms aplankytoms mamoms Šilutės savivaldybės tarybos narys, bendrovės „Įtampa“, prekiaujančios elektros prekėmis, vadovas Algis Bekeris įteikė po dūmų detektorių, paaiškino, kaip juo naudotis, kad namai būtų saugūs ir jų niekada neaplankytų nelaimė.


Foto galerija

Juknaitiškės Vidos Meižienės šeimoje auga penki mokyklinio amžiaus vaikai, sodybos kieme įrengtos dvi didelės sūpynės, ant kurių ir mama mėgsta laisvalaikiu pasėdėti.Seimo nariui Artūrui Skardžiui sveikinant 10 vaikų užauginusią Veroniką Macijauskienę atskubėjo ir dvi jos anūkės - Rugilė bei Roberta.Seimo narys A. Skardžius ir Šilutės seniūnas R. Steponkus stačiais laiptais ateiti į kiemą padėjo 13 vaikų užauginusiai Erikai Mikužienei.seniūnas Alfredas Gaubys šventės proga įteikė tortą 10 savo ir 2 svetimus vaikus užauginusiai Rūtai Misiuvienei.

Straipsnio komentarai

*2016-05-03
Tik seimo rinkimams artejant pradeda sveikinti visus ir visas :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-03
prisimenu skaitydavau tokį šilutės laikraštį kaip komunistinis darbas, tai būdavo aprašydavo apie 5 vaikus ar dar ten panašiai. dabar matyt kosminės technologijos gali susekti tas motinas geriau cžvistai - dabar pasipylė kaip iš kibbutzinio rakštisteinystės rago. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-03
ir vėl ostapininkai seka žmones susidarę įvairiausius gestapinius sąrašus. kviečiasi save į svečius ir "švenčia". tuo labiau kaip nesmagu žiūrėti kai su tomis gražulio kelnėmis ateina. turbūt visur priseilioja? Kiek laiko reikia po kad išvalyti tas seilių balas? Tarp kitko tai labai šlykštu kai į moteris gimdančias vaikus žiūrima kaip į kažkokią gyvulininkystės olimpiadą su medaliais ir diplomais. Ne jūsų reikalas kas kiek tų vaikų gimdo. Aišku turint omenyje tuos visus biudžetų deficitus turėtų močiutės ir jų artimieji apsižiūrėti ar neprapuolė niekas namuose po nekviestų svečių apsilankymo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?