Mamoms paskyrė pačias mieliausias dainas

2016-05-03, Stasys BIELSKIS

Puikus koncertas „Sveikinu mamytę 2016“ gegužės 1-ąją vyko Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje. Jau nebe pirmą kartą jį surengė Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Dalyvauti buvo pakviestos dainuojančios šeimos (mamos, močiutės, tėveliai, seneliai su savo vaikais, anūkais).

Mažylis, atėjęs į šį pasaulį, visų pirma turi būti dėkingas mamai. Nesvarbu, kur šią dieną jis yra, ir jeigu tik yra galimybė, turi grįžti pas savo mamą ją pasveikinti. Todėl, kad tai yra šventas reikalas. Gražu, kai vaikai lipa ant scenos pasveikinti savo mamą ir nesvarbu, kad jie jaudinasi. Puiku, kad šį sumanymą jau ne pirmus metus skatina K. Komskis, įsteigęs solidžius prizus kiekvienam vaikui, pareiškusiam norą koncerto metu pasveikinti savo mamą. Šį kartą jie buvo apdovanoti 50-ies eurų vertės čekiais apsilankyti „Akropolyje“.

Renginio vedėjas Marijus Budraitis sakė, kad visiškai nesvarbu, ar vaikas lanko meno mokyklą, ar yra laureatas, dalyvaujantis konkursuose, ar tik toks, kuris nori gražiai pasveikinti savo mamytę, - svarbiausia yra pasirodyti scenoje, ir iš visos širdies padėkoti brangiausiam pasaulyje žmogui.

Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis pasveikino mamas, vaikus ir svečius su Motinos diena, palinkėjo sveikatos, ištvermės, supratimo, ir ne tik auginančioms mažus vaikus, bet ir didesnius, nes to supratimo neretai kaip tik jiems ir pritrūksta.

„Mes, visi vaikai, nesvarbu, dideli ar maži, pirmiausia labiausiai norime mamos pagyrimo žodžio, norime dėmesio, kad mus pamatytų, - kalbėjo K. Komskis. - Todėl šis sumanymas – pakviesti į sceną ne kažkokius ansamblius, kolektyvus, bet būtent mažuosius šilutiškius, kad ir jie parodytų, ką išmoko, kaip jie myli ir moka gražiai dainuoti, deklamuoti. Juk ateiti į sceną ir pasakyti tuos gražiausius žodžius mamai yra labai sunku. Tikrai džiaugiamės, kad šiandien pasirodo ne tik ansambliai, bet ir mamos, kurios dainuoja kartu su savo atžalomis“.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo: „Šiandien yra ne šventė, o padėka mamoms už tai, kad jos iš smulkių dalelių sukuria vaikui labai gražų pasaulį. Kiekvienas vaikas tai labai jaučia ir dėl to jis myli savo mamą. Be abejo, ne visiems vaikams pasisekė turėti savo mamas, todėl ir visoje Lietuvoje, ir mūsų savivaldybėje trūksta mamų. Turime nemažai vaikų, kurie tokios šilumos nori. Ne taip seniai Prezidentė kreipėsi į visus savivaldybių merus agituodama bei prašydama, kad šie vaikai atrastų bent savo globėją, bent šeimą, kad galėtų pajausti tą mamos šilumą. Noriu tikėti, kad ir mūsų savivaldybėje atsiras daugiau globėjų, mamų, kurios priglaus ir ne biologinį vaiką. Aš labai dėkoju visos savivaldybės vardu už jūsų rūpestį bei pastangas ir bemieges naktis, kad visi vaikai jaustųsi labai gerai. Geros sveikatos, geros nuotaikos, ir būkite mylimos savo šeimos narių, aplinkinių žmonių, draugų“.

Pirmieji koncertą pradėjo vienuolikos metų sesuo ir brolis - Nomeda bei Norbertas Vaitkai. Abu lanko M. Jankaus pagrindinę mokyklą bei mokosi muzikos meno mokykloje. Ji pianinu, o brolis akordeonu dovanojo kūrinį „Puikiosios dienos“.

Paskui trylikametė Rūta, besimokanti toje pačioje M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, kartu su mama Edita Mikužiene atliko dainą „Drugeliai“.

Scenoje pasirodė ir rusniškis Nidas Pečkys, groti pradėjęs prieš 13 metų, o tekstus dainoms kuriantis jau nuo vaikystės. Jis su dvylikamete dukra Nida, beje, lankančia „Yamahos“ muzikos klasę, mėgstančia dainuoti ir labai norinčia kopti į sceną, atliko savos kūrybos dainą „Mes mylime, Rusne, tave tokią“.

Taip pat visus sužavėjo ir duetas – penkiolikmetė dukra Gintarė bei jos mama Raimonda Muraulienė. Pasiruošė savarankiškai, Gintarė dainuoja nuo 6-erių metų. Groja smuiku, pianinu, liaudies instrumentais – kanklėmis, lumzdeliu. Yra laimėjusi daug konkursų. Dalyvavusi 2012 metais „Dainų dainelės“ respublikiniame ture, televizijoje. O mama, būdama pirmoje klasėje ir taip pat dalyvavusi šiame konkurse, iš laimės prisivalgiusi varveklių. Šiuo metu abi – dukra ir mama – dalyvauja folkloro ansamblyje „Vainuta“. Jos atliko žemaičių krašto dainą „Ausk, močiute, drobeles“.

Dukra Goda (smuiku), mama Reminta (skrabalais) ir tėtis Vygantas Stoškus (akordeonu) grojo „Šapnagių polką“.

Vieną kūrinį atliko ir du duetai iš Žemaičių Naumiesčio. Tai aštuoniolikmetė Vygailė ir jos mama Sonata Vilčiauskienė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio socialinė pedagogė ir teatro vadovė. Bei 22-ejų Greta Ežerinskaitė ir jos mama Dalia Svirskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio muzikos vadovė.

Tris dainas padainavo ansamblis „Vita“. Stefanija Petkienė ir dukros Kristina (25 m.) bei Vitalija (37 m.) atliko dainas „Gegužis žemėje“, „Mamyte, motinėle“ ir „Juoko angelai“. Šis ansamblis yra koncertavęs Rusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Estijoje ir daugelyje Lietuvos miestų.

Scenoje pasirodžiusiems atlikėjams Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis įteikė 50-ies eurų vertės kuponus, kviečiančius apsilankyti „Akropolyje“.

Antroje koncerto dalyje savo atliekamais kūriniais mamas sveikino Adas Nausėda (gitara), lopšelio darželio „Žvaigždutė“ auklėtinis Ugnius Urnikis, padainavęs dainą „Pupa“, Augustė Račaitė ir Eva Stonytė iš Žibų pradinės mokyklos deklamavo eilėraštį „Mamytė“. Grojo ir Šilutės meno mokyklos kanklių ansamblis, Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Žiburėlis“ atliko šokius „Saulės dukrytės“, „Putpelių pyragas“, Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studija (5-7 klasių mokiniai) padainavo dainą „Laiminga diena“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-05-03
ką čia tie vaivorykštiniai susigalvojo kad jeigu pradės šokti lezginką aplink moteris tai kažkaip atrodys mažiau apsiseilėję? labiau atrodo tik kaip kažkokia keista gestapinės veislininkystės ir gyvulininkystės forma. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?