A. Jako „rečitalis“: politikus, netvarkančius kiemų, teleportuoti į istoriją!

2016-05-05, Stasys BIELSKIS
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje A. Jakas (kairėje) pasidomėjo, ar negerus politikus irgi bus galima teleportuoti į istoriją.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje A. Jakas (kairėje) pasidomėjo, ar negerus politikus irgi bus galima teleportuoti į istoriją.

Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme, kaip Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas užregistravo teikimą Savivaldybės tarybai. Šį kartą A. Jakas ėmėsi tvarkyti Šilutės miestą, kuriame, jo nuomone, tvarkoma ne ten, kur reikia. Bet politiko noras išspręsti šilutiškių problemą taip ir liko neišgirstas.

„Vadovaudamasis Šilutės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento XII skyriaus 117 straipsnio 2 ir 3 dalimis, - parašė A. Jakas, - siūlau papildyti 2016 m. gegužės mėn. 5 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę sprendimo projektu „Dėl Šilutės m. Pelkės gatvės sutvarkymo projekto parengimo“.

Aiškinamajame rašte jis nurodė parengto projekto tikslus ir uždavinius: „Šio projekto tikslas – sutvarkyti Šilutės miesto centre esančią infrastruktūrą, kuria naudojasi ženkli Šilutės m. gyventojų dalis (Darbininkų mikrorajono ir Knygnešių gatvės gyventojai). Daugiabutis namas, esantis Knygnešių g. 17, iki šiol neturi savo automobilių aikštelės. Gyventojų automobiliai šiuo metu yra statomi tiesiog ant žalios vejos. Įrengus automobilių stovėjimo aikštelę bus pagerintos šio namo gyventojų gyvenimo ir miesto infrastruktūros sąlygos“.

Bet praėjusią savaitę atėjęs į Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį A. Jakas nustebo: darbotvarkėje nėra jo pateikto Tarybos sprendimo projekto.

Sprendimo projektą jis, laikydamasis Tarybos reglamento tvarkos, buvo įregistravęs Tarybos sekretoriate. Deja, prieš pat Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį jis gavo Tarybos sekretoriaus Andriaus Jurkaus parengtą raštą su neva formaliu atsakymu - sprendimo projektas nebus teikiamas svarstyti, nes neatitinka teisės aktų. A. Jurkaus teigimu, remontuotinų gatvių sąrašus sudaro seniūnai, prieš tai aptarę su bendruomenėmis.

A. Jakas pareiškė tokį A. Jurkaus atsakymą vertinantis kaip valdančiosios koalicijos politinį nusistatymą atmesti opozicijos narių rengiamus sprendimų projektus. A. Jakas sakė, kad sekretoriaus A. Jurkaus atsakymas yra neteisingas ir galimai viršijantis jo įgaliojimus.

A. Jakas dar keletą kartų kartojo komiteto nariams, kad jo pateiktame sprendimo projekte neprašoma remontuoti ar rekonstruoti gatvę. Jo minima Pelkės gatvė jau nuo 1996 metų yra pažymėta Šilutės miesto bendrajame plane, tačiau realiai jos nėra. Ši gatvė gali būti įrengta tik parengus techninį projektą ir skyrus finansavimą.

Beje, A. Jakas jau trečią kartą pateikė sprendimo projektą dėl Pelkės gatvės projektavimo,  Knygnešių g. 17-ojo namo gyventojai jau nebetiki valdžios pažadais užbaigti jų namo aplinkos tvarkymą, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

Matyt, A. Jakas labai supyko ant valdančiosios daugumos. Kai buvo svarstomas kitas sprendimo projektas, politikas pabandė pastariesiems „įkąsti“.

Pagal tą parengtą sprendimo projektą, beliko tik pritarti, kad Šilutės rajono savivaldybės administracija teiktų paraišką „Teleportacija į istoriją“ Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programai. Projekto rengėja vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė paaiškino, ką reiškia teleportacija: „Projekte planuojama sukurti modernią interaktyvią ekspoziciją Šilutės H. Šojaus muziejuje: hologramos, pasakojančios apie dvaro istoriją, „veidrodis“, kuriame galėsite matuotis įvairių laikotarpių aprangos detales, Kinect žaidimai vaikams. Taip pat planuojama sukurti teleportacijos kanalą tarp projekto partnerių, kuris virtualios realybės programinės įrangos ir „virtualių akinių“ pagalba nukels į kito partnerio ekspozicijas ir lankomas vietoves. Projekto partneriai: Sago muziejus (Švedija, Ljungby), Bornholmo viduramžių centras (Danija, Bornholmas)“.

Tada A. Jakas paklausė: „Ar bus galimybė ir mūsų politikus teleportuoti į istoriją?“.


Straipsnio komentarai

na,2016-05-07
nesiteleportuos ir taves gidu neims, nes kazkada ten budamas "IKI" pelke "nusausinai".... ir ne tik pelkes sausinai, o Knygnesiu pelkes nera is KO "sausinti"....!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-05
dar vienas įdomus faktoidas apie peno pamastymą situacijoms - dabar kai vyksta daug renovacijų į šilutę ostapininkai yra prisivežę daug renovacinių darbininkų, jau nekalbant apie kitus darbininkus kaip antai tuos don kichotinius vėjo malūnininkus ir dar aukštesnių technologijų "whack a mole" specialistėlius. kažkaip statybininkų vagonėlių kaip senais laikais neatsivežė. matyt turi prisigestapinę gyvenamo ploto tiek kad gali gyventi ir žvengti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-05
Švelniūtė ne lietuviška pavardė. Ar turi leidimą gyventi lietuvoje ir projektinti programas orvelinėms cžvistinės teleportacijoms? tarp kitko reik turėti omenyje kad čia gali būti ir vedusios (jeigu vaivorykštės) ar ištekėjusios moters pavardė pvz jiegu suzvonkinta sucžvinta kai vyro pavardė švelniutas ar švelniūta ar švelniūtis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-05
ten pelkių gatvėje yra įsikūręs kažkoks labai prestižinis rajonas. yra susikraustę matyt kažkokie į pensiją išėję aukšti pareigūnai (jugi visi tie vidinių reikaliukų darbuotojai išeina į pensijas anksti ar ne taip?), gal net reketiniai saugumiečiai, gal net iš užsienių kur taip labai giminiuojasi ir bendradarbiauja visi mir družba festival. negi rimtai turi ubagauti tie turtuoliai ir negali tie milijonieriai susitvarkyti savo aplinką? gal atseit "vor v zakone" ir negali nieko savo rankomis daryti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka