Balčiuose aptarta daug klausimų

2016-05-05, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Balčiškiai noriai diskutavo jiems rūpimais klausimais.
Balčiškiai noriai diskutavo jiems rūpimais klausimais.
Penktadienį  į Vainuto seniūnijos Balčių kaimo bendruomenės namus susirinko būrys gyventojų. Tai jau tradicija tapęs balčiškių susibūrimas, kurio metu ne tik aptariami praėjusių metų nuveikti darbai, bet ir planuojami nauji. 

Pristatytos ataskaitos

Visuotiniame bendruomenės susirinkime pirmiausia visus pasveikino bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė. Pasidžiaugė, kad kaimo gyventojai yra aktyvūs, nuoširdūs ir darbštūs žmonės. Teigė, kad jie niekuomet neatsisako vienas kitam padėti, o nelaimės metu tiesiog suremia petys į petį ir žengia į priekį.

Sveikinimo žodį tarė, o vėliau ir į iškilusius klausimus atsakinėjo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Netrukus bendruomenės pirmininkė padėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams ir pristatė praėjusių metų veiklos bei finansines ataskaitas. Daug kalbėta apie tradicinės kaimo šventės „Birželis – vasaros pradžia“ organizavimą. Pagalbos ranką pažadėjo ištiesti ir Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovė Marytė Matevičienė bei jos vadovaujamas kolektyvas.

Balčiuose prasti keliai

Daug diskusijų kilo tuomet, kai prabilta apie kelių būklę. Čia žmonės labiausiai skundžiasi dėl Medžiotojų gatvėje esančio kelio, kur vasarą netrūksta dulkių, o palijus – telkšo balos, susidaro purvynai. Seniūnas sakė, kad ši problema bus sprendžiama ateityje, o visus seniūnijai priklausančius kelius nėra galimybės sutvarkyti, mat tiek nėra skiriama finansavimo, kiek kainuoja jų sutvarkymo darbai.

Bendruomenės pirmininkė prašė visų pasirūpinti namų numeracija. „Kai dega namas, gaisrininkas mato, kur tai vyksta. Kai žmogui blogai, greitosios medicinos pagalbos komandai sudėtinga jį rasti, jei nėra namų numeracijos. Kartais kiekviena minutė yra brangi, o jiems tenka klaidžioti“, - priminė K. Užpelkienė.

Pasidžiaugta, jog bendruomenėje nuolat kažkas vyksta. Per praėjusius metus suorganizuota nemažai renginių: kaimo šventė „Birželis – vasaros pradžia“, susitikimais su vaistininku, žolelių žinovu V. Skirkevičiumi, advento vakaras, poezijos popietė su poete S. Ežerskiene, kalėdinė eglutė vaikams, naujametis žiburėlis visiems bendruomenės nariams ir daugybė kitų renginių. Kartą per tris mėnesius į bendruomenės namus užsuka okulistai, kurie gyventojams nemokamai patikrina akis. Organizuojamos makiažo darymo pamokos ir t. t.

Bendruomenės namuose veikia ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Balčių filialas. Čia kiekvieną sutinka bibliotekininkė Genė Gofmanienė. Daug metų dirbanti knygų karalystėje moteris gerai žino, ko nori atėję balčiškiai – vieni knygų, kiti – paskaityti laikraščių, treti – pasinaudoti kompiuteriais.

„Bendruomenės namai atviri kiekvienam. Čia laukiami visi. Gali kiekvienas organizuoti, ką sugalvoja“,  - teigė pirmininkė.

Tądien reikėjo išrinkti ir keletą naujų bendruomenės tarybos narių. Tačiau susirinkimas nutarė, kad juos pirmininkei pasiūlys vėliau.

Po susirinkimo visi galėjo konsultuotis su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir „Sodros“ specialistais, kurie mielai atsakinėjo į gyventojams rūpimus klausimus.


Straipsnio komentarai

CHA,CHA CHA2016-05-12
jau jeigu kaimo bobelę vadinat poete, tai mane galima vadint prezidentu. cirkai kai nebežinai kaip išgarsėti,ATSIBUSKIT KIVYLIŠKIAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2016-05-06
kuo skubiau reikia keisti pirmininke kaip ramuciuose Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kraštietė2016-05-05
Kaip gražu,paskaičius atrodo puiki bendruomenė, o iš tikrųjų...? tik pastatas gražus ir tuščias. Kaskart, kai grįžtu pas tėvus į Balčius tiek visko prisiklausau, liūdna darosi...Nėra čia bendruomenės.Viską sprendžia vienas žmogus. Tarybos nariai beveik visi išsilakstė arba buvo išmesti. Kiek žinau liko tik pirmininkė ir 3 nariai(neturintys žodžio)... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2016-05-05
Labai gaila,kad seniūnija per 25-erius nepriklausomybės metus Medžiotojų gatvei neišgalėjo nei vienos priekabos žvyro, nors ant pačių didžiausių duobių,ką jau bekalbėt apie asfaltą.Asfalto reikia jau senai,kaip prasideda rinkimai taip ir pažadai .Mūsų balsų daugiau nesulauksit . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-05
15 žmonių tai ne būrys. dauguma net neatrodo kaip gyventojai tik kaip būriuotojai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?