S. Barkauskienė gyvena vienkiemyje su augalais ir tyla

2016-05-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
S. Barkauskienė ir lankomosios priežiūros darbuotoja A. Beitienė.
S. Barkauskienė ir lankomosios priežiūros darbuotoja A. Beitienė.

Kad derlius būtų geras, įdedame daug darbo ir širdies. Ir nors kartais trukdo vėjai ar lietūs, vis tiek skaičiuojame jį, juo džiaugiamės, kad ir koks jis bebūtų – tas metų derlius… O kiek jo sukaupta per visus Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaimo gyventojos Stefanijos Barkauskienės gyvenimo metus?

Likimas buvo negailestingas

Su 90-uoju jubiliejumi skubėjo senolę pasveikinti linksma Vainuto seniūnijos komanda: seniūnas Vitalijus Mockus, socialinio darbo organizatorė Marta Rūta Miliauskienė, Vainuto carito vadovė Marytė Juškevičienė, klebonas Dainoras Židackas, Bikavėnų bendruomenės atstovė Valentina Jasaitienė ir lankomosios priežiūros darbuotoja Angelina Beitienė. Svečiai bikavėniškei linkėjo sveikatos, stiprybės, artimųjų meilės ir gražių dienų.

Daug darbų nudirbusi, vaikų, anūkų, proanūkių galveles nuglosčiusi S. Barkauskienės ranka. Ji pasakojo, kad gyvenime jai teko daug dirbti. Daug metų kolūkyje buvo lauko darbininkė. Gyvenimas jos nelepino. Po skyrybų su vyru viena augino dukrą ir du sūnus. Likimas jos negailėjo -  vienas sūnus žuvo. Likusios atžalos dabar mama rūpinasi, kiek tik gali. Kasdien teiraujasi, kaip jai sekasi.

Senolė gyvena nuostabiame gamtos kampelyje savo tėvų name, vienkiemyje su augalais ir tyla. Puoselėja šią sodybą, kiek tik jai jėgos leidžia. Augina svogūnus, braškes. Atvykę į svečius vaikai mielai prisideda prie aplinkos tvarkymo darbų. 

Skaičiuoja, kiek pravažiuoja automobilių

S. Barkauskienė pati ir maistą gamina, krosnį kūrena. Todėl namuose visada šilta ir jauku. Šiandien jos viena geriausia drauge tapo lankomosios priežiūros darbuotoja A. Beitienė. Jos drauge net cepelinus gamina, kepa bulvinius blynus. Stefanija sako, kad anksčiau ji labai riebiai valgė. Dabar mėgsta silkę, neatsisako ir rūkytos šoninės.

Abi moterys daug kalbasi, diskutuoja įvairiomis aktualiomis temomis. Darbuotojos jubiliatė visuomet laukia. Ši jai nuperka maisto, sumoka mokesčius, padeda namus susitvarkyti.

S. Barkauskienė kasdien žiūri televiziją. Patinka jai žinios, „Valanda su Rūta“, „Nuo iki“ ir kt. Domisi ji kaip sekasi pažįstamiems žmonėms, o šie domisi ja. Ypač geri senolės ryšiai su kaimynais.

Kai neužmiega, skaičiuoja, kiek pro šalį pravažiuoja automobilių. Vakarais dažnai žiūri pro langą, stebi žiburius kaimynų languose. Kasdien poteriauja. Sukalba maldas už artimuosius, mirusiuosius.

Jos didžiausias turtas - keturi anūkai bei trys proanūkiai. Visuomet laukia, kada galės juos pamatyti.

 


Straipsnio komentarai

..2016-05-07
mockus (nors būdavo), židackas, beitienė neskamba kaip lietuviška pavardė. ar turi leidimą gyventi lietuvoje? tarp kitko dabar tokie laikai kad čia gali būti ir mergautinė pavardė pvz jeigu iš latvijos ir tėvelio pavardė buvo beitens. Kas čia per mada pasidarė pliotkinti apie žmones ir viešinti jų privatų gyvenimą? jeigu jau yra globėjai ir seniūnai kažkokie tai jie turėtų susiprasti kad tokia visokia informacija tai aukso kasyklos visokiems telefoniniams sukčiams ir cžv gestapininkams. turėtų saugoti savo prižiūrimus žmones nuo tokių žurnalysčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?