Trijų mėnesių Eimantą gąsdino sliekais, bandė nunuodyti gyvsidabriu

2016-05-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Pirmadienio vakarą specialiąsias tarnybas sukėlė ant kojų pranešimas, jog kūdikio vežimėlyje rasta gyvsidabrio. Policija aiškinasi, kaip jis ten atsirado, o jauna mažylio mama iki šiol nesupranta, kodėl taip kažkas pasielgė.

Pavojingas gyvybei

Pirmadienį jauna mama Algimanta Kasparavičiūtė su savo trijų mėnesių mažyliu Eimantu užsuko į svečius pas draugę Rūtą Jokubauskienę, kuri taip pat augina mažamečius. Moterys pasišnekučiavusios atsisveikino ir aštuoniolikmetė Algimanta su kūdikiu rankose išskubėjo iš darželio pasiimti savo trimetę dukrą.

Kūdikį įdėti į lauke paliktą vežimėlį sumaniusi juknaitiškė pastebėjo, jog ten kažkas suspindėjo. Pirma mintis apžiūrėjus, kas ten gali būti, buvo, jog tai - gyvsidabris. Ji jį kažkada buvo mačiusi, todėl nesunkiai suprato, kad ten žmogui pavojinga medžiaga. Išsigandusi A. Kasparavičiūtė parbėgo pas draugę ir jai papasakojo apie radinį. Dar kartą jos vežimėlį apžiūrėjo drauge ir tuomet iškvietė policiją.

Šie atvykę patvirtino, kad kūdikio vežimėlyje yra gyvsidabris, ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus.

„Neįmanoma pasakyti žodžiais, ką pajaučiau. Ugniagesiai sakė, kad tokiam mažam vaikui rastas kiekis gyvsidabrio – pavojingas gyvybei. Toks išpuolis pirmas. Vežimą visada tikrinu, nes jame jau esu radusi šiukšlių, sliekų, nuorūkų. Įtariame, kad tai kaimynės Kazės (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi,-aut.pastaba) darbas. Niekas čia tokių dalykų daugiau nedaro“, - spėliojo jauna mama.

Jos draugė R. Jokubauskienė priminė, kad atvykus policijai, įtariamoji išėjo į lauką ir pasakė: „Ne vežimėlį reikia surinkti ir išvežti, o kieme esančius vaikus“.

„Kazė kasdien apie kiekvieną sukuria istoriją. Kasdien jai visi trukdo. Ji mano kaimynė nuo praėjusio rudenio. Tai ištisai puola. Ateina naktį, paskambina į duris ir pabėga. Arba ateina, atidaro duris, jas užtrenkia ir vėl dingsta. Jai trukdo ir vaikai. Šaukia, kai jie laksto. Kieme kažkada buvo smėlio dėžė. Tai ji ateidavo ir išspardydavo žaislus, o mažuosius išvaikydavo. Baisus ji žmogus“, - savo mintis dėstė R. Jokubauskienė.  Ji prisimena, kad minėta senyvo amžiaus moteris, kai ji laukėsi, jai net grasino. Sakė, jog nuridens su tuo pilvu arba nustums nuo laiptų. Draugės teigė, kad Kazė, nors dažnai vartoja alkoholį, tačiau yra labai tvarkinga. „Ji – pedantė. Tačiau pykstasi pati su savimi. Ne kartą su ja kalbėta, bandyta rasti kompromisą. Iki šiol vadovavomės posakiu, jog reikia duoti kvailiui kelią. Su ja kalbėjo ir seniūnas, ir policija. Tačiau niekas nesikeičia“, - konstatavo Rūta.

Pamačiusi korespondentę, įtariamoji paspruko

Besikalbant su jaunomis mamomis, į namus su savo sūnumis ėjo ir Kazė. Tačiau pakalbinti įtariamosios nepavyko.  Ji, supratusi, kad korespondentė nori jai užduoti keletą klausimų, tiesiog paspruko. Moteris pasirodė esanti neblaivi.

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys taip pat puikiai pažįsta Kazę ir gero žodžio apie ją pasakyti negalėjo. Visada nepatenkintą septyniasdešimtmetę jis pažįsta iš tų laikų, kai gyveno Šiloko g. 5-ame name ir ji buvo jo kaimynė. Pasak A. Gaubio, moteriškė, grįžusi po ūkiškų darbų, net šiaudus purtydavo prie kaimynų durų. Išremontavus laiptinės sienas, ji ir jas subraižė. „Ji skundžia visus kaimynus. Kaimynai skundžiasi dėl jos elgesio. Prašiau ir policijos su ja kalbėti. Darėme susirinkimus. Niekas nepadeda“, - atviravo seniūnas.

Gyvsidabrio garai – pavojingi

Pareigūnai ir ugniagesiai vežimėlį išvežė utilizuoti. Pasak Šilutės policijos viršininko Artūro Mikalausko, dėl šio įvykio vyksta tyrimas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas teigė, kad pranešimą apie tai, jog kūdikio vežimėlyje rasta gyvsidabrio, iš policijos pareigūnų gavo pirmadienio vakarą, 17 val. 25 min. Tarnybos darbuotojai vežimėlį rado lauke. Ant jame esančios paklodės buvo išsiliejęs gyvsidabris. Jo ugniagesiai surinko 4 gramus.

„Neaišku, iš kur tas gyvsidabris. Termometro stiklo nebuvo. Tik išsiliejęs gyvsidabris. Iš kur ten jis įpiltas – neaišku. Termometre 4 gramų nebus. Neaišku ir kas jį ten įpylė. Tiesiog, kažkas norėjo pakenkti. Keista net komentuoti tokį žmogaus elgesį. Kaip mažam vaikui galima kenkti? Suprantu, ant didelio gali turėti pykčio, bet ant mažo vaiko... Juk jis nieko dar nepadarė, yra visiškai nekaltas. Neįsivaizduoju, ką žmogus galvojo pildamas gyvsidabrį, ką jis mąstė. Toks žmogus pavojingas visuomenei. Gali būti ir chuliganiški kėslai. Gali tai padaryti ir vaikai, kurie nesupranta, ką reiškia gyvsidabris, kokios galėjo būti pasekmės“, - savo mintimis dalijosi R. Mačijauskas.

Anot jo, komanda gauna pranešimus, jog reikia surinkti gyvsidabrį vonioje, kuomet gyventojai sudaužo termometrus. Vadovas sako, jog, pavyzdžiui, sudužus termometrui, jei žmogus mato viską, kas išsiliejo, gali jį surinkti ir pats kažką užsidėjus ant burnos, kad jo nepatektų į kvėpavimo takus. Tačiau R. Mačijauskas pataria išsiliejus gyvsidabriui nerizikuoti ir visada kviesti ugniagesius, kurie teisingai atliks jo surinkimo darbus. Ši paslauga yra nemokama.

Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja gydytoja pulmonologė Vaidilutė Intienė teigė, kad pats gyvsidabris nėra pavojingas, pavojingi jo garai, kurie patenka pro kvėpavimo takus. „Be jokios abejonės, tai yra labai pavojingi dalykai. Gyvsidabriu buvo apnuodytas Radviliškio teismas. Žmonės net neįgalūs tapo. O čia toks mažas vaikelis. Jei tikrai gyvsidabrio koncentracija buvo pakankama, tai be jokios abejonės tai labai pavojinga.  Medicinoje nieko nėra šimto procentų. Negalime pasakyti ar ta dozė buvo mirtina, bet visumoje ji duoda didžiules intoksikacijas su vidaus organų pakenkimu“, - sakė medikė. Ji teigė, kad pasekmės priklauso nuo nuodo dozės.


Straipsnio komentarai

jr2016-05-10
aštuoniolikmetė Algimanta su kūdikiu rankose išskubėjo iš darželio pasiimti savo trimetę dukrą??? Tai, kada ji pradėjo vaikų darymo veiklą ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-10
man tai keistai skamba Algimanta Kasparavičiūtė kaip tapatybė. nelabai kas būtų davę tokį vardą mergaitei lietuvoje. kad ta pabedinskienė ten turi tokį vardą tai nereik kreiptį dėmėsį - ten iš viso kažkokia keistenybė. vien ką reiškia ženijimaisis kai gražulio kelnės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2016-05-09
Bedante Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuosprendis2016-05-09
Artistes išsipisinėti bando iš seno zmogaus kuris niekam niera blogo padares.. per tokias senas zmogus nebegali ramei gyventi baisu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kaimo gyventojas.2016-05-09
Nu jau jau....Pribūrė tiek,kad nežinau..Tariamoji 'Kaze' kuri niekam netrugdė daugiau nei 5 metus atsikrauščius kaimynams pasidarė tiesiog nepakenčiama :) Keletą faktų apie pačia nukentėjusiają A.Kasparavičiūtę,iš kaimo gyventojų abejoju,ar daug kas bendrauja,kadangi ji jau senai žinoma kaip aferistė..Daugiau nei prieš 1metus laiko - ji apkaltino vaikinus nuvežus ją į mišką,ir bandžius išprievartauti,tačiau tik poto pareigūnai išsiaiškino,kad ji visą tą laiko davė melagingus parodymus..Ir kaip galima tikėti tokiu žmogumi? Gal ji ir dabar meluoja bandydama išstumti Senolę iš namų?
Manau visi žino,kad kaimas mažas,visi šneka,ir žino kaip buvo pačiai Senolei.Tik atsikrauščius naujakurei a.k R. Jokubauskienė 'Kazei' netikėtai pradėjo kristi antenos kurios ten pakabintos apie10 metų paklausus kodėl jie taip pasielgė su pašaipa atsakė,kad jos senos kas jas gali naudoti...

Tiesiai šviesiai kaimas priblokštas koki skandalą sukėlė kaimo aferistė :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-09
klonio gatvės padugnių šlykštynių gestapininkai cypauja prisidengdami vaikučiais kaip gyvaisiais skydais. taip ir atrodo iš toliau šiuolaikiniai pogromai - pliotkai gandai ir užmuominos. o iš arčiau vistiek nesuprasi iš kur tiek drąsos keliuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?