Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokytojų įspūdžiai iš Rumunijos

2016-05-10, Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos projekto koordinatorė Banga Sabaliauskienė

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame ERASMUS+ projekte „Sveikame kūne – sveika siela“. Projekte dalyvauja 5 šalys partnerės: Lenkija (koordinatoriai), Graikija, Turkija, Rumunija, Lietuva. Balandžio 18-22 dienomis Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Banga Sabaliauskienė, dailės mokytoja Rita Šleinytė ir istorijos mokytoja Dovilė Montvydienė keliavo į Rumuniją, Brailos miestą, kuriame įvyko ketvirtasis šalių partnerių susitikimas.

Pirmąją viešnagės dieną šalies šeimininkai supažindino su miesto istorija, aplankėme žymias vietas. Braila yra Rytų Rumunijos apskrities centras. Miestas įsikūręs prie Dunojaus upės, kuri visais laikais buvo reikšminga ekonomikai. Ji suformavo unikalų gamtovaizdį ir yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Rumunija - daugiatautė valstybė, todėl nėra valstybinės religijos. Čia paskelbta visiška tikėjimo laisvė. Tai turėjo įtakos miesto kultūros-architektūros formavimuisi.

Antrąją ir trečiąją viešnagės dieną Graikijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos projekto partnerių atstovai viešėjo Kazasu mokykloje. Susipažino su Rumunijos švietimo sistemos ypatumais, reformomis. Pati mokykla nėra didelė, nes mokinių skaičius mokykloje mažėja dėl tokių pačių priežasčių kaip ir Lietuvoje. Materialiniai mokyklos ištekliai riboti, neturi valgyklos, sporto ir aktų salės. Projekto partneriai mokyklos kolektyvo, administracijos, mokinių buvo svetingai priimti. Juos sužavėjo mokinių koncertas ir parodytas dėmesys. Trečiadienį visus svetingai sutiko Kazasu miestelio meras. Susitikimo metu buvo pasidalinta švietimo sistemos naujovėmis, įteiktos mažos atminimo dovanėlės. Tomis dienomis mokykloje vyko mokymai, kurių metu projekto koordinatorės Lenkijos atstovai mokė dirbti su programa „Hot potatoes“.

Paskutinę vizito dieną kartu su Kazasu mokyklos mokiniais ir mokytojais vykome į kelionę Dunojaus upe autentišku garlaiviu, kurio kuras - panaudotas aliejus.

Projekto partnerės buvo sužavėtos  svetingumu, nuoširdumu, kuris lydėjo viso vizito metu. Po mėnesio laukia baigiamasis šalių partnerių susitikimas saulėtame Trabzone, Turkijoje.

Šis projektas yra finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-05-10
turbūt tik sugalvota priedanga cžvistėlių suvažiavimui ale club de berne arba pinigų persisąvinimasis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?