D. Montvydas – „Eurovizijos“ finale

2016-05-13, lrt.lt
L. Balandžio (BNS) nuotr.
L. Balandžio (BNS) nuotr.
Ketvirtadienio vakarą vykusiame antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje paaiškėjo, kad Donatas Montvydas pateko į konkurso finalą. Iš viso šiame pusfinalyje, varžėsi 18 valstybių, iš kurių į finalą pateko tik 10: Lietuva, Latvija, Gruzija, Bulgarija, Australija, Ukraina, Serbija, Lenkija, Izraelis, Belgija.

Po pusfinalio surengtoje spaudos konferencijoje dalyviai atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Laura Tesoro atskleidė, kad akimirkai buvo praradusi tikėjimą savo sėkme, mat apie Belgijos patekimą į finalą paskelbė paskutiniu numeriu. Burtų traukimas lėmė, kad dainininkė pasirodys pirmojoje finalo dalyje.

Gruzijos atstovas, „Young Georgian Lolitaz“ vokalistas Nika Kocharovas atvirai pripažino, kad grupės nariai nustebo patekę į finalą. Šalies atstovai pasirodys antroje finalo dalyje.

Ukrainiečių dainininkė Jamala dėkojo už nuostabų ketvirtadienio koncertą. Šalies žurnalistai į spaudos konferenciją atvyko su gėlėmis bei paveikslais, kuriuos įteikė dainininkei. Paklausta, apie ką yra jos daina ir ar kūrinys neturi ryšio su dabartiniais politiniais įvykiais Ukrainoje, atlikėja atsakė, kad daina skirta jos senelei bei visiems Ukrainos žmonėms. Jamala taip pat pasirodys antroje finalo dalyje.

Bulgarijos atstovė Poli Genova konkurse dalyvauja jau antrą kartą, tačiau tik šį kartą jai pavyko patekti į finalą. „Dabar esu laimingiausias žmogus žemėje“, – sakė ji.  Specialiai „Eurovizijos“ konkursui dainininkė pasidarė pienės pūko, kuris šiemet yra konkurso simbolis, tatuiruotę. Dainuoti jai teks pirmoje finalo dalyje.

Dami Im džiaugėsi, kad jos šalyje fanai kėlėsi 5 ryto tik tam, kad pamatytų dainininkės pasirodymą. Jos teigimu, Australija dievina konkursą jau nuo 1980 m. Atlikėja burtuose ištraukė pirmąją finalo pusę.

Lietuvos atstovas sakė, kad žinojimas, kodėl lipi į sceną, leido nesijaudinti ir atsipalaiduoti. „Stengiesi pasiekti daugiau ir daugiau, daugybės metų perspektyvoje, „Eurovizija“ – tik mirksnis, tačiau dabar tai – pats svarbiausias dalykas“, – sakė atlikėjas. D. Montvydo teigimu, konkurencija – nėra svarbiausias dalykas kūrėjui, o visi vakaro dalyviai – puikūs. Dainininkas pasirodys antroje finalo pusėje.

Serbė Sanja Vučic sakė, kad džiaugiasi, jog jos svarbi žinia – apie smurtą prieš moteris – pasiekė Europos klausytojus. „Į „Euroviziją“ nežiūriu kaip į konkursą, žiūriu į tai, kaip į didžiausią muzikos festivalį, ir tenoriu atstovauti savo šaliai geriausiai kaip tik galiu“, – kalbėjo ji. Serbė dainuos antroje finalo pusėje.

„Neįsivaizduoju, kas vyksta, ir kur esu“, – juokavo Izraelio atstovas. Atlikėjas džiaugėsi ne tik tuo, kad šiemet pateko į finalą, bet ir tuo, kad tai – dovana jo šaliai Nepriklausomybės dienos proga. „Kai buvau vaikas, eiti į mokyklą man buvo skausminga. Kiti vaikai mano gyvenimą pavertė beveik pragaru, tačiau aš likau tuo, kuo esu. Visi esame vienodi, tai – vienintelis svarbus dalykas: nesvarbu, kokios lyties esi, ar esi transeksualus, homoseksualus, iš kokios šalies esi, mes visi lygūs“, – sakė Hovi Star, kuris pasirodys pirmoje finalo dalyje.

Lenkijai atstovaujantis atlikėjas Michal Szpak sakė, kad visos dainos – puikios ir nei vienos favoritės išskirti negalėjo. Jam pasirodyti teks pirmoje finalo pusėje.

Latvijos viltis „Eurovizijoje“ sakė, kad jaučiasi puikiai, bet pavargęs. Dainininkas tikino, kad savo pasirodymu buvo patenkintas, nes jautė, kad skleidė energiją, kurios norėjo. „Norėjau būti išgirstas, todėl ir dalyvavau „Eurovizijoje“, – sakė Justs, kuris dainuos antroje finalo dalyje.

Pusfinalio vedėjai Mansas Zemerlowas ir Petra Mede renginį pradėjo nuotaikinga daina apie „Euroviziją“, kurioje paminėjo visas šalis, dalyvaujančias konkurse. Beje, M. Zemerlowas liepą koncertuos Jūros šventėje Klaipėdoje.


Straipsnio komentarai

..2016-05-13
lietuvės moterys, o tuo labiau lietuviai nesiperoksidindavo plaukų kad atrodytų kaip lietuviai. Būtų sviestas sviestuotas. Jokia čia ne eurovizija, tik cžvistėlių suvažiavimas kur jie užsikabino visokias šalių etiketes ant nugarų. Panašiai kaip kad suvažiavo 50 boratų pacypti ir pasivaivorykštinti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jons2016-05-13
Ciupsim pirma vieta be konkurencijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?