Kanapes auginusiam švėkšniškiui „verslininkui“ – 10 metų už grotų

2016-05-16, Stasys BIELSKIS
Šiame šiltnamyje Švėkšnos seniūnijos gyventojas J. G. pernai užaugino didelį kiekį kanapių ir dėl to pateko teisėtvarkininkų nemalonėn. Policijos nuotrauka
Šiame šiltnamyje Švėkšnos seniūnijos gyventojas J. G. pernai užaugino didelį kiekį kanapių ir dėl to pateko teisėtvarkininkų nemalonėn. Policijos nuotrauka

Vasario pradžioje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, vadovaujant Klaipėdos apygardos prokuratūrai, baigė tirti bylą dėl narkotinių medžiagų – kanapių auginimo ir laikymo.

Mat praėjusių metų pabaigoje pareigūnai gavo informacijos, kad jiems žinomas jaunas 25 metų J. G. sodyboje, esančioje Švėkšnos seniūnijos Šiaulių kaime, augina kanapes.

Tuomet pranešimas iškart pasitvirtino. Pareigūnai toje sodyboje aptiko ir paėmė apie 20 kilogramų dar auginamų kanapių ir apie 10 kilogramų jau nuimto ir vartojimui ruošiamo „derliaus“.

Jau ir anksčiau už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas teistas ir policijai gerai žinomas vaikinas gana neblogai išmanė „sodininkystės“ verslą. Iš pirmo žvilgsnio mėgėjiškai įrengtame  šiltnamyje buvo speciali ventiliacija, lempos, skleidžiančios šilumą bei kita įranga, kanapių „derlių“ vaikinas nuėmė tikrai neblogą. Pareigūnai vis dar prisimena, kaip vaikinas kanapes išradingai slėpė bulvių traškučių dėžutėse. O dalis kanapių buvo sukištos tiesiog į maišus.

25-erių vaikinui pareikšti įtarimai ir byla perduota teismui įtariant jį padarius nusikalstamas veikas pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų) ir 260 str. 3 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų) ir pagal 265 str. 1 d. (Tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką augino didelį kiekį aguonų, kanapių ar kitų į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų augalų, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų).

Ir štai Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo ir gegužės 5-ąją priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Švėkšnos seniūnijos gyventojas kaltintas neteisėtu narkotinių medžiagų – kanapių auginimu ir laikymu. 25-erių anksčiau jau teistam už narkotinių medžiagų platinimą vyrui paskirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė, suimant jį teismo salėje.

Bylos duomenimis, neteisėtos daržininkystės verslą J. G. pradėjo praėjusių metų pradžioje. Sodyboje kaltinamasis pasėjo kanapių augalų sėklų, o iš šių išaugus sodinukams juos perkėlė į greta namo paties įrengtą šiltnamį. Jame buvo įrengta ir speciali ventiliacija, šilumą skleidžiančios lempos bei kita įranga, reikalinga Lietuvoje draudžiamam auginti ir narkotine medžiaga laikomam augalui.

Dėl to, kad neteisėtai augino ir laikė didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių, vyras kaltu prisipažino visiškai.

„Prieš beveik ketverius metus kaltinamasis jau buvo teistas už neteisėtą narkotinių medžiagų disponavimą. Tąkart jam buvo skirtas 90 parų areštas. Tačiau vyras nepasimokė ir dar kartą įkliuvo teisėsaugininkams už panašų, bet gerokai įžūlesnį ir daugiau žalos galėjusį padaryti nusikaltimą. Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia mūsų šalyje kanapes auginti, įsigyti, laikyti ar jas perdirbti, bet kaltinamasis, atrodo, to nesupranta“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis dėl J. G. įvykdytų nusikalstamų veikų, jeigu nebus apskųstas apeliacine tvarka, įsiteisės gegužės 26 dieną.


Straipsnio komentarai

bvbvb2016-05-16
kaip visad j.g jai rasot rasykit pilnas varda ar pavarde juk nusikalteliai turi buti zinomi viesai kad zmones zinotu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-16
kodėl nėra Gulenkovo turto deklaracijų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-16
Vitalijus Gulenkovas neskamba kaip lietuviška tapatybė. Ar turi leidimą gyventi lietuvoje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?