Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje vyks tarptautinė išminavimo operacija

2016-05-13, kam.lt
kam.lt nuortrauka
kam.lt nuortrauka

Gegužės 16–27 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyks tarptautinė ir didžiausia šiais metais Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Open Spirit 2016“ (liet. „Atvira Dvasia 2016“). Operaciją organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.

Operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvaus 19 karinių laivų, 10 narų-išminuotojų komandų ir kitų specialistų iš 14 NATO ir partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Švedijos ir Vokietijos.

Tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijos „Open Spirit“ yra tęstinės Baltijos šalių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos - pastangos kartu tarptautiniais partneriais išvalyti šalims priklausantį Baltijos jūros dugną nuo I-II pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai Baltijos jūroje. Šios operacijos Baltijos šalyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų.

Paskutinį kartą tokio masto tarptautinė išminavimo operacija Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyko 2013 metų rugpjūtį. Tuomet 10 šalių kariniai laivai ir narų komandos išžvalgė 64 kv. jūrinių mylių (118.5 kv. kilometrų) jūros plotą ir aptiko 10 jūrinių minų (iš jų 2 mokomosios), 14 minų inkarų ir vieną raketą. Rasti sprogmenys buvo sunaikinti. Operacijos metu taip pat buvo aptiktos ir pažymėtos 3 nuskendusių laivų liekanos.

Nuo 1997 m. Lietuvos vandenyse buvo vykdyta 13 didelio mąsto tarptautinių išminavimo operacijų, kurių metu buvo rastos ir nukenksmintos 166 jūrinės minos ir kiti sprogstamieji užtaisai, išžvalgytas 1409 kv. jūrmylių jūros dugno plotas. Minėtų operacijų metu jūros dugne taip pat buvo aptikti 13 nuskendusių laivų ir 2 lėktuvų liekanos.

Pasak išminavimo operacijos atstovų, I-II pasaulinių karų metais Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos vandenyse Baltijos jūroje buvo išdėstyti 15 jūrinių minų laukai su daugiau nei 1600 jūrinių minų.

Operacijos „Open Spirit 2016“ kranto etapo renginiai:

Gegužės 13-15 d. Klaipėdoje vyks operacijos „Open Spirit 2016“ kranto etapo renginiai. Šio etapo metu vyks operacijos pradžios konferencija ir įvairūs koordinaciniai pasitarimai. Taip pat numatomi operacijoje dalyvaujančių užsienio šalių laivų ir laivų junginių vadų, išminavimo operacijos vadovo vizitai pas Klaipėdos miesto merą ir Karinių jūrų pajėgų vadą, vyks Prancūzijos karo belaisvių, žuvusių kasant Vilhelmo kanalą, pagerbimo ceremonija, taip pat pratybose dalyvaujančių laivų įgulų sporto varžybos.

Gegužės 14 d. 12-16 val. ir gegužės 15d. 11-15 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvausiantys 10 valstybių kariniai laivai bus atviri visuomenei Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų terminale (7 laivai) ir Centriniame Klaipėdos terminale (9 laivai). Įėjimas į Centrinį Klaipėdos terminalą iš naujosios AB „Smiltynės perkėla“ pusės (Varnėnų g.).

Informacija žiniasklaidos atstovams:

Žiniasklaidos atstovai kviečiami fiksuoti šiuos „Open Spirit 2016“ renginius:

Penktadienis, gegužės 13 d.:

Iki 09.00 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvausiančių laivų atvykimas į Klaipėdos uostą.

11.30-12.00 val. Prancūzijos karo belaisvių, žuvusių kasant Vilhelmo kanalą, pagerbimo ceremonija. Dalyvauja Prancūzijos ambasadorius ir gynybos atašė Lietuvoje, Krašto apsaugos ministerijos ir Karinių jūrų pajėgų vadovybė, Prancūzijos karinių laivų „Pegase“ ir „Sagittair“" laivų vadai ir įgulų nariai, Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariai.

14.00-14.30 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvausiančių užsienio šalių laivų ir laivų junginių vadų vizitas pas Klaipėdos miesto merą. Vieta - Danės g. 17, 206 kab.

Gegužės 14 d.

11.40 val. operacijos „Open Spirit 2016“ vadovo (Lietuva), BALTRON vado (Lietuva), SNMCMG1 vado (Vokietija), tarptautinio narų-išminuotojų junginio vado (JAV) susitikimas su žiniasklaida. Vieta – Klaipėdos Kruizinis ir karo laivų terminalas, šalia laivo M54 „Kuršis“.

Pastaba: Prašome laikytis šio renginio pradžios laiko, atsižvelgiant į tai kad 11.30 val. Kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje leisis sraigtasparnis, o 12.00 val. aikštėje vyks iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija.

12-16 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvaujantys 10 valstybių kariniai laivai bus atviri visuomenei Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų terminale (7 laivai) ir Centriniame Klaipėdos terminale (9 laivai). Įėjimas į Centrinį Klaipėdos terminalą iš naujosios AB „Smiltynės perkėla“ pusės (Varnėnų g.).

Gegužės 15d.

11-15 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvaujantys 10 valstybių kariniai laivai bus atviri visuomenei Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų terminale (7 laivai) ir Centriniame Klaipėdos terminale (9 laivai). Įėjimas į Centrinį Klaipėdos terminalą iš naujosios AB „Smiltynės perkėla“ pusės (Varnėnų g.).

11–14 val. operacijos „Open Spirit 2016“ dalyvių virvės traukimo varžybos Klaipėdos miesto Karlskronos aikštėje ir irklavimo Drakonų valtimis varžybos Danės upėje (arčiau Pilies tilto).

Gegužės 16d.

Iki 09.00 val. operacijoje „Open Spirit 2016“ dalyvaujančių laivų išvykimas iš Klaipėdos uosto į išminavimo operacijos rajonus Baltijos jūroje.

Gegužės 26d.

Operacijos „Open Spirit 2016“ svečių ir žiniasklaidos diena. Žiniasklaidos atstovams kvietimas į šį renginį bus išplatintas atskiru pranešimu.


Straipsnio komentarai

..2016-05-13
lauk iš lietuvos ir europos natistinės cžv padugnių šlykštynės su savo plaukiojančiomis vyrų haremų geldomis!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?