Tūkstančiai Lietuvos vaikų, mažųjų UNICEF ambasadorių, kyla kovai už pasaulio vaikų gyvybes

2016-05-13, Jovita Majauskaitė - Staniulėnė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė
unicef.lt nuotrauka
unicef.lt nuotrauka

Kasmet vykstantis UNICEF vaikų bėgimas, skirtas vargstantiems pasaulio vaikams, plečia ribas. Per 5 metus daugiau kaip 5 tūkstančius 2–12 metų vaikų pritraukusi gerumo akcija šiemet vyks ne tik Vilniuje, bet ir Tauragėje. Padidėjusio masto UNICEF vaikų bėgimo siekis – veikiant išvien padėti alkstantiems Mozambiko vaikams. Projekto globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Situacija vienoje vargingiausių pasaulio šalių – Afrikos valstybėje Mozambike – tragiška. Šiuo metu beveik 2 mln. Mozambiko vaikų iki 5 metų yra visiškai išsekę dėl prastos mitybos. Pagalba jiems būtina.

Pasak UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės, UNICEF vaikų bėgimas gali būti pirmoji patirtis su altruizmu ir puiki galimybė įgalinti vaikus padaryti kažką, kas išgelbėtų ar bent pagerintų kitų gyvenimus.

„Vaikams patinka jaustis suaugusiais, o daugeliui žmonių būti suaugusiu – tai prisiimti atsakomybę ir prisidėti prie prasmingų darbų. Šiuo simboliniu 500 m. bėgimu skatiname vaikus susiburti, veikti išvien ir padėti šalia esančiam. Juk mūsų stiprybė – vienybėje“, – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė.

Noras daryti gera – užkrečiamas, todėl graži akcija šiais metais, birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, vyks ir vakarų Lietuvoje – Tauragėje.

„Tauragės moksleiviai dar pernai rodė labai didelį susidomėjimą – sulaukėme daugybės prašymų UNICEF iniciatyvą įgyvendinti būtent šiame mieste, – teigė J. Majauskaitė–Staniulėnė. – Todėl nedvejodami nusprendėme padidinti renginio mastą.“

Milžinišką tauragiškių norą padėti pasaulio vaikams liudija didelis bėgimo entuziastų skaičius: padėti skurde gyvenantiems bendraamžiams pasiryžę daugiau nei 1 000 bėgikų. 5 eurų dalyvio mokestį, kuris bus aukojamas Mozambiko vaikams, kiekvienas renginio dalyvis pasiryžęs užsidirbti pats.

Pasak bėgimo Tauragėje iniciatorės Isvaldos Aleknienės, „Europe Direct“ informacijos centro Tauragėje vadovės, tauragiškiai bėgimui pradėjo ruoštis dar vasario mėnesį.

„Belaukiant bėgimo vyrauja puikios nuotaikos – vaikai yra labai motyvuoti ir be galo norintys pagelbėti. Gražiausias momentas besiruošiant – kad jaunieji tauragiškiai pinigus užsidirba patys. Paprašyti tėvų yra paprasčiausias būdas, bet tai nebus paties vaiko auka. Tačiau sutvarkius aplinką, iškepus pyragą, padarius rankdarbių ar pardavus knygą ir gavus už tai atlygį – jau visai kas kita“, – sakė bėgimo Tauragėje iniciatorė.

Kiekvienas mažasis UNICEF ambasadorius geram darbui įamžinti gaus UNICEF marškinėlius ir medalį. Pasak J. Majauskaitės-Staniulėnės, visi bėgikai – laimėtojai, dalyvavimu dovanojantys neįkainojamą dovaną – sveikatą bei gyvybę. Todėl medalio, kaip padėkos už pastangas darant pokyčius, nusipelno kiekvienas.

„Bėgdamas tampi vienos komandos nariu, o gautas medalis liudija, kad mes, kaip bendruomenė, susibūrę galime nuveikti kažką itin reikšmingo“, – įsitikinusi UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė.

Pirmąkart Tauragėje vyksiantis UNICEF vaikų bėgimas prasidės birželio 1 d., trečiadienį, 17 val. Renginio vieta – J. Kalvano parkas. Užsiregistruoti bėgime galima iki š. m. gegužės 20 d., 20 val., užpildžius internetinę registracijos formą.

Pirmasis UNICEF vaikų bėgimas birželio 1 d. vyks Tauragėje. Antrasis – rugsėjo 3 d., „Sostinės dienų“ metu, šalia Vilniaus Katedros aikštės.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m. bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet, svarbiausia – gelbėja gyvybes skurdžiose pasaulio šalyse. 

Projekto globėja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016 metais vyks du UNICEF vaikų bėgimai skirti pasaulio vaikams – birželio 1 d. Tauragėje, rugsėjo 3 d. – „Sostinės dienose“, Vilniuje.


Straipsnio komentarai

..2016-05-13
prisimenu kai buvau niujorke buvo vienas lietuvis vardu vytautas kuris dirbo naktimis unicef kompiuterių "back up operator". buvo pasikvietęs vieną naktį pažiūrėti kaip ten viskas vyksta. Bet ir sugalvok tu man spresti problemas bėgiojimais ratais kad atbėgti į tą pačią vietą. CŽVistinės padugnių šlykštynių aferiūgos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?