Gerumo virusas plinta: UNICEF vaikų bėgimas vyks ir Tauragėje

2016-05-13, Jovita Majauskaitė-Staniulėnė UNICEF vykdomoji direktorė

Penkerius metus iš eilės UNICEF vaikų bėgimas vykdavo tik sostinės gatvėse, tačiau šiemet graži akcija prisijaukins dar vieną miestą: birželio 1-ąją UNICEF vaikų žingsniai aidės Tauragėje. Jaunieji tauragiškiai spinduliuoja entuziazmu – padėti pasaulio vaikams jau pasiryžę kone 1 000 bėgikų, dalyvio mokesčiui užsidirbę savarankiškai.

Bėgimo Tauragėje iniciatorės Isvaldos Aleknienės, „Europe Direct“ informacijos centro Tauragėje vadovės, teigimu, tauragiškiai ruoštis renginiui pradėjo dar vasario mėnesį.

„Ruoštis bėgimui pradėjome besibaigiant žiemai. Po susitikimo su UNICEF Lietuva atstovais iniciatyvos ėmiausi pati – ėjau į mokyklas, kalbėjausi su tėvais bei mokytojais, moksleiviais. Šie pokalbiai mane labai sujaudindavo: iš pradžių vaikai nestygdavo vietoje, tačiau, bežiūrėdami UNICEF vaizdo medžiagą, pamažu nurimdavo, jų akys – išsiplėsdavo, o pasibaigus filmukui tvyrodavo begalinė tyla. Tuomet paaiškindavau, kad už dalyvio mokestį – 5 eurus – galima išgelbėti trijų Mozambiko vaikų gyvybę, nuperkant skiepų ar maisto. Moksleivių reakcija būdavo sunkiai nusakoma žodžiais“, – kalbėjo I. Aleknienė.

Pasak bėgimo iniciatorės, gražiausias momentas belaukiant renginio – vaikų noras pinigus užsidirbti patiems: paprašius tėvų tai nebūtų asmeninė auka.

„Norėdami užsidirbti vaikai tvarkė aplinką: miškus, rekreacines zonas. Organizavo mokyklose vykusią Kaziuko mugę bei „blusų“ turgus, kuriuose pardavinėdavo savo rankdarbius ar perskaitytas knygas; gamino papuošalus, kepė pyragus, juos pardavinėjo, – vardijo I. Aleknienė. – Dalis klasių turėjo bendras kasas, į kurias, prižiūrint mokytojams, dėjo gautuosius pinigus: sukauptą sumą paaukos UNICEF bėgime.“

Geri darbai – užkrečiami

„Į Tauragę keliavome ketindami paskleisti žinią apie planuojamą bėgimą, paprašyti pagalbos ieškant dalyvių. Tačiau apsilankymas pribloškė, – pasakojo Jovita Majauskaitė-Staniulėnė, UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė. – Susitikime dalyvavo apie 600 vaikų, kurie buvo puikiai susipažinę su trečiųjų pasaulio šalių problemomis ir nestygo noru padėti.“

Pasak J. Majauskaitės-Stanulėnės, didelis entuziazmas išties nustebino, o po susitikimo su mokyklos valdžia paaiškėjo, kad mokytojai su mokiniais neretai kalbėdavosi apie pasaulio vaikus, jų skurdžią kasdienybę ir problemas. Būtent tai lėmė moksleivių neabejingumą.

„Visi dega noru padaryti gerą darbą, išgelbėti gyvybes. Tauragiškiai didžiuojasi unikalia galimybe: kad UNICEF vaikų bėgimas pirmą kartą vyks ne Vilniuje. Tauragiškiai tikisi, kad jų pavyzdys užkrės kitas savivaldybes imtis gerų darbų“, – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė.

Štai Šilalės savivaldybės atstovų teigimu, šilutiškių vaikų dalyvavimas jau suderintas su miesto meru, susitarta ir su mokyklomis: iš kiekvienos mokyklos į bėgimą atvažiuos bent po vieną autobusiuką su nestygstančiais 500 m. distancijos bėgimo dalyviais.

Pirmąkart Tauragėje vyksiantis UNICEF vaikų bėgimas prasidės birželio 1 d., trečiadienį, 17 val. Renginio vieta – J. Kalvano parkas. Užsiregistruoti bėgime galima iki š. m. gegužės 20 d. 20 val., užpildžius internetinę registracijos formą. Šiai dienai į bėgimą Tauragėje užsiregistravę 927 vaikai – neabejojama, kad netrukus jaunųjų bėgikų skaičius viršys 1 000.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m. bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet, svarbiausia – gelbėja gyvybes skurdžiose pasaulio šalyse. 

Projekto globėja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016 metais vyks du UNICEF vaikų bėgimai skirti pasaulio vaikams – birželio 1 d. Tauragėje, rugsėjo 3 d. – „Sostinės dienose“, Vilniuje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-05-13
kažkokia nesamonė pasiskolinta iš tarybinių sovietizmų. cžv šlykštynių padugnės daro nešvarybes pasinaudodami vaikais kaip gyvaisiais skydais. kažin ar žydroji statinė irgi bėgs - jai gi turbūt ne pro šalį būtų kokį pusę centnerio antsvorio numesti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?