Pagaliau „Šilutės“ futbolininkams išaušo pergalingas rytas

2016-05-17, Indrė Taliūte
D. Siurblys susitikime su „Bangos“ ekipa 81-ąją minutę nutraukė „Šilutės” pergalių badą.
Po praėjusio turo rungtynių futbolo klubo „Šilutė“ stovykloje džiugios nuotaikos nė su žiburiu nebūtume radę. Treneris Svajūnas Česnulis po dvikovos Alytuje teigė, kad „komandos dugnas – pasiektas“. Primename, kad „Šilutė“ praėjusį savaitgalį išvykoje patyrė tikrą sportinį pažeminimą, kai „Dainavos“ futbolininkai 7:0 sutrypė pamario  ekipą.

Per vieną valandą pažeminti septynis kartus

Iš tikrųjų, praėjusio turo rungtynių tiek FK „Šilutė“ sirgaliai, tiek komandos žaidėjai ilgai nenorės atsiminti. Iki 21-osios rungtynių minutės komandos, bandė apšilti ir pramankštinti kojas, bet jau 22-ąją minutę Dainavos ekipa ėmėsi konkrečių veiksmų, kai O. Šuliakas galingu smūgiu į dešinį vartų kampą atidarė dainaviečių įvarčių sąskaitą.

Po vienuolikos minučių Marius Šarkelis bandė skersuoti kamuolį „Šilutės“ vartų link, kamuolys atsimušė į šilutiškius futbolininkus, o jį pagavęs Darius Cibulskas padvigubino rezultatą. Po trijų minučių D. Cibulskas galva dar kartą „sušaudė“ „Šilutės“ vartininką - rezultatyvų perdavimą galva atliko aukštai iššokęs Ronaldas Solominas. Pirmasis kėlinys tuo ir baigėsi – užtikrinta dainaviečių persvara 3:0.

Antrajame kėlinyje šilutiškių „traiškymą“ pratęsė jaunasis dainavietis Rytis Padegimas. Išsiveržęs vienas prieš vartininką jis nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus, tačiau vartininko atmuštą kamuolį jis be gailesčio „dūrė“ į kairįjį vartų kampą.

Po penkių minučių turbūt gražiausią šio turo įvartį pelnė legionierius iš Ukrainos Serhii Lozinskyi. Tikrą įvartį gražuolį jaunasis „Dainavos“ puolėjas „smeigė“ iš maždaug 35 metrų. Po įvarčio S. Lozinskyi į futbolo.tv kameras nukreipė iš pirštų sudėtą širdelę – vėliau jis atskleidė, kad šį įvartį ir simbolinį palinkėjimą skyrė mamai, kuri stebi rungtynes tiesiogiai internetu.

Dar du įvarčius po maždaug 10 minučių pridėjo O. Šuliakas ir tapo rezultatyviausiu dainaviečių žaidėju, jo sąskaitoje - 6 tikslūs smūgiai. D. Cibulskas savo sąskaitoje turi 4 tikslius smūgius.

D. Siurblys nubaidė juodus debesis nuo „Šilutės”

Po patirto pažeminimo Alytuje šio savaitgalio susitikimas su Gargždų „Bangos” ekipa išties intrigavo. Rungtynės turėjo būti puiki proga reabilituotis ir atgauti pasitikėjimą savo, kaip žaidėjų ir komandos, jėgomis.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštėje aktyvesni buvo svečiai iš Gargždų. Dvikovos pradžioje  gargždiškiai ėmėsi iniciatyvos ir jau trečią minutę „Bangos” futbolininkai sukėlė sąmyšį prie „Šilutės” vartų. Po „Bangos” žaidėjo K. Urbaičio perdavimo pavojingai galva smūgiavo A. Staponka, tačiau „Šilutės” vartų sargas  kamuolį sugavo. Vėliau „Banga“ nesiliovė bandyti užpulti vartų, tačiau jiems stigo tikslumo baigiamojoje atakų fazėje.

Rungtynių pirmajame kėlinyje prakiuręs dangus pabandė dar šiek kiek pakoreguoti žaidimą - ir taip ne pačios geriausios kokybės aikštėje futbolininkams dar sunkiau tapo suvaldyti kamuolį. Artėjant kėlinio pabaigai vieną pavojingą ataką surengė ir aikštės šeimininkai - po smūgio iš baudos aikštelės M. Galdikui ne iškart pavyko užfiksuoti kamuolį. Antrajame kėlinyje tęsėsi lietus ir „Bangos“ atakos, tačiau, kaip ir iki pertraukos, itin pavojingų epizodų prie šeimininkų vartų nebuvo. O „Šilutė“ išnaudojo savo galimybę. 81-ąją minutę, po D. Surblio baudos smūgio iš 25 metrų, M. Galdikui nepavyko sugauti kamuolio ir šis atsidūrė tinkle. Paskutinėmis minutėmis „Banga“ užgulė šeimininkų vartus, tačiau atstatyti pusiausvyros nepavyko. Rezultatu 1:0 „Šilutė” nutraukė pralaimėjimų badą namie.