Du kibirai pieno kainuoja kaip puodelis kavos – tik du eurai!

2016-05-19, Stasys BIELSKIS
Viceministras A. Ežerskis stebėjosi, kokioje dar pasaulio šalyje pieno kaina parduotuvėse gali prilygti geriamojo vandens kainai – vienas litras pieno „Margė“ kainuoja 1,30 euro (pieno gamintojams mokama tik dešimtadalis tos kainos), o litras vandens – 0,80 euro. Šalia – LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.
Viceministras A. Ežerskis stebėjosi, kokioje dar pasaulio šalyje pieno kaina parduotuvėse gali prilygti geriamojo vandens kainai – vienas litras pieno „Margė“ kainuoja 1,30 euro (pieno gamintojams mokama tik dešimtadalis tos kainos), o litras vandens – 0,80 euro. Šalia – LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.
Penktadienį Šilutėje lankėsi žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis. Jis susitiko su ūkininkais, užsiimančiais pieno gamyba, todėl daugiausia kalbėta apie superkamo pieno kainą, kuri pastaruoju metu yra turbūt mažiausia visoje Europos Sąjungoje...

Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas savo pasisakymą posėdyje pradėjo nuo žinios, kad nors žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė paskelbė, jog pieno perdirbėjai pažadėjo iki rudens nebemažinti iš ūkininkų superkamo pieno kainų, bet šiuo metu pastariesiems vėl brukamos pasirašyti sutartys, kuriose – dar mažesnės pieno kainos.

K. Andrijauskas paprašė žemės ūkio viceministro A. Ežerskio pakomentuoti, kaip ten viskas įvyko, kad perdirbėjai lyg tai davė pažadus, o atsitiko atvirkščiai.

Į pokalbį įsiterpęs ūkininkas, Savivaldybės tarybos narys Alfredas Stasys Nausėda sakė, kad į tokius ministrės pranešimus negalima nereaguoti, nes liūdna yra ne tik ūkininkams. Jis priminė tai, kokias žinutes ūkininkai gauna į savo mobiliuosius telefonus:

„Litagra“ skelbia tokią ir tokią akciją – siūlome pirkti. „Dojus“: „Žolių sėklai padarėme nuolaidas, prašome pirkti“. Reklamuojasi įvairiausios firmos, tiek prekiaujančios žemės ūkio technika, tiek chemija, trąšomis, žolių sėklomis. Penkios didžiausios pieno perdirbimo įmonės parklupdė praktiškai visą Lietuvos ekonomiką – ne tik ūkininkus, bet ir juos aptarnaujančias įmones. Trijų pagrindinių technika prekiaujančių įmonių atstovai teigia, kad pirkimas yra žymiai sumažėjęs. Mes norime Lietuvoje gyventi gerai, bet penkios įmonės ėmė ir sugriovė visus žmonių siekius. Neseniai vienos pieno perdirbimo įmonės atstovas manęs tiesiai šviesiai paklausė: „O kodėl jūs nepriskaičiuojate į pieno kainą tai, ką gaunate iš valstybės subsidijų forma?“. Tai jis davė tiesiogiai suprasti, jeigu 18-19 mln. eurų kaip pagalba buvo išmokėta pieno gamintojams, tai reiškia, kad tą dalį pieno perdirbėjai sumažins ūkininkams už superkamą pieną, taip apvogdami valstybę. Čia dabar kartu su mumis turėtų sėdėti ir pieną perdirbančių įmonių, ir technika bei trąšomis prekiaujančių firmų, ir veterinarijos įmonių atstovai, ir mokslo žmonės. Nuskriaustų yra ne 240 tūkstančių ūkininkų, kadangi kiekvienas iš jų dar 3-4 darbo vietas mieste sukuria. Atvirai šnekant tai yra diversija, kitaip negalėčiau pavadinti“.

Šalia kalbėjusiojo sėdėjęs ūkininkas patikslino, kad jie už tokius dalykus jau turėtų kalėjime sėdėti.

„Artėja pašarų gamybos metas, bet kai kas jau mąsto, kad nebereikia nei plėvelės šienainio ritiniams pirkti, nei pašarus ruošti, - teigė A. S. Nausėda. – Mes dabar keliame Lenkijos žemės ūkį. Išvažiavo ten iš Rusnės karvių banda, išvažiavo ir iš kitur... Būtų toks mano palinkėjimas – kad visiems valdininkams ir Seime sėdintiems nereikia važinėti po Tailandą ar Turkiją... Reikia nuvažiuoti į Lenkiją, pasiimti pieštuką ir viską nuo A iki Z nurašyti, kaip yra Lenkijoje. Dabar visi verkia – jeigu sumažinsime PVM pienui ar kitiems maisto produktams, prekybininkai vis tiek pakels jų kainas. Bet kodėl nepakelia Lenkijoje? Ten pieno žaliavą perka brangiau, o pieno produktai parduotuvėse yra pigesni nei Lietuvoje. Tai tokie dalykai labai liūdina“.

Repliką išsakė ir Paleičių kaimo ūkininkas Kazys Srugys: „Kreipiuosi į visus valdininkus ir Seimo narius - jeigu tas mūsų laikomas šventuoju Eligijus Masiulis papuolė, tai visi sustokite vorele ir eikite prisiduoti“.

Viceministras A. Ežerskis netikėtai prabilo prieš savo viršininkę, tiesiogiai už žemės ūkį atsakingą ministrę V. Baltraitienę: „Ne po kokiais nors patalais, o viešai pas ją atvažiavusiems Šilalės rajono ūkininkams ji pareiškė, kad nebebus remiami pieno gamintojai, laikantys iki penkių karvių. Kitiems viešojoje erdvėje pasakė, kad iki dešimties karvių nebebus remiama. Yra liūdniausi dalykai, kad tokios „naujienos“ sklinda iš pirmųjų asmenų, kurie šias žinias turėtų argumentuoti. Su liūdesiu reikia pasakyti, kad ir aš esu toje komandoje, nors visą laiką kalbu priešingai, bet mano balsas į dangų neina. Dar nepraradau vilties – lyg tai turėtų Seime įregistruoti mano parengtą supirkimo kainų santykių reguliavimo tvarką, kad superkamo pieno kaina Lietuvoje būtų 90 procentų nuo Europos Sąjungos vidurkio. Juk pieno perdirbėjų tikslas yra „iškirsti“ ir legalius kooperatyvus, ir visus tuos tarpininkus supirkėjus, kad rinkoje tie perdirbėjai liktų tik kaip viena šeimininkė. Kad nesimaišytų tie, kurie dar kartais sugeba kai ką išvežti į užsienį, kad jie galėtų iki begalybės „melžti“ ūkininkus nežiūrėdami ar pienas, ar prakaitas, ar kraujas bėga. Tokie yra jų tikslai, nes pateikė tokias fiksuotas kainas, kad jos akivaizdžiai prieštarautų Europos Sąjungos teisei, ir pasaulinėms prekybos organizacijoms, ir pan. Aš manau, kad viskas yra daroma taip, kad nebūtų pažeisti pieno perdirbėjų interesai. Aš dar nesu praradęs vilties, kad atsiras prekybininkams 15 procentų antkainio vidurkis, kad jie galėtų savo marketingo priemonėmis ir toliau žaisti savo „akcijas“.

Dar A. Ežerskis pasakojo, kaip jis, sėdėdamas prie bendro stalo su pieno perdirbėjais ir klausydamasis jų demagogijos, Ministrui Pirmininkui sakė: „Baikite pumpuoti valstybės pinigus ar europinę paramą per pieno gamintojus į perdirbėjų kišenes“.

„Kad būtumėte matę, kokia buvo žemės ūkio ministrės reakcija, kaip ji šoko prieš mane: „Ką tu čia nusišneki, kokią tu čia demagogiją varinėji?“. Tai tokie yra mano ir ministrės santykiai, - teigė viceministras. – Koks tas kelias, kuris galėtų greituoju būdu sutramdyti visą tą velniavą? Suskaičiavus visą valstybės ir Europos Sąjungos pinigų sumą, kuri buvo skirta perdirbamajai pramonei ir dabar taip lengva ranka ją nurašyti, kaip A. S. Nausėda jau sakė, yra diversija prieš valstybę. Ir apie kokį čia mes saugumą kalbame, apie kokį susiklausymą?“.

A. S. Nausėda priminė, kad ūkininkai, pirkdami traktorių ar kažkokį žemės ūkio inventorių ir gaudami paramą penkeriems metams prisiima įsipareigojimus, jog nemažins dirbamos žemės ploto, gamybos. Nacionalinė mokėjimo agentūra turėtų pareikalauti, kad ir pieno perdirbėjai įsipareigotų nustatytomis kainomis iš paramos gavėjų pirkti žaliavą ir palaikyti Lietuvos ekonomiką.

...Ūkininkai su viceministru diskutavo apie dvi valandas, bet naudos iš to jokios. Kas dar begali išgirsti pieno gamintojus ir pagelbėti jiems, jei Žemės ūkio ministerijos vadovai yra bejėgiai?

„Šilutės rajone yra registruota 7 700 ūkininkų ūkių. 2013 metais parduota 60 tūkst. tonų pieno, ūkininkai gavo 65 mln. litų pajamų. Ar nors viena sritis, kaip pavyzdžiui, turizmo, gavo tokius pinigus? Niekas tiek negavo, todėl ar galima tokią visą armiją žmonių imti ir paleisti?“, - piktinosi A. S. Nausėda.

O dar vienas ūkininkas prisiminė, kaip grįžtant iš Jonavos, kur neseniai vyko pieno gamintojų posėdis, vienas ūkininkas kito paklausė: „Bare už puodelį kavos sumokėjai du eurus. Ar būtum išgėręs du kibirus pieno, juk už tokį kiekį – 20 litrų - perdirbėjai tau irgi du eurus moka?“.


Foto galerija

Bene daugiausia klausimų viceministrui A. Ežerskiui pateikė Ramučių kaimo ūkininkas Vytautas Buivydas.Paleičių kaimo ūkininkas K. Srugys: „Visiems valdininkams ir Seimo nariams siūlau: sustokite vorele ir eikite prisiduoti“.Stubrių kaimo ūkininkas A. S. Nausėda (kairėje): „Nacionalinė mokėjimo agentūra turėtų pareikalauti, kad ir pieno perdirbėjai įsipareigotų iš paramos gavėjų nustatytomis kainomis pirkti žaliavą ir palaikyti Lietuvos ekonomiką“.

Straipsnio komentarai

wty1232017-11-16
thing http://www.burberry-outlets.ca/ with http://warriors.nba-jersey.com/ another http://www.outletonline-ralphlauren.com/ thing http://www.burberryoutlet-sale.net.co/ mysterious http://www.long-champ.com.de/ contact http://www.prada-shoes.us.org/ with http://www.michaels-korsoutlet.com/ the http://www.northfacejackets.fr/ chain, http://www.thomas-sabos.com.de/ which http://www.coachfactory.shop/ is the http://www.softballbats-sale.com/ root http://www.christian-louboutin-shoes.com/ of http://www.michaelkorsoutlet.se/ the http://www.givenchy.com.co/ chain http://www.hollisteronlineshop.com.de/ so http://www.under-armouroutlet.com/ that http://saints.nfl-jerseys.org/ he http://www.hugo-boss.com.co/ became http://www.ray-bansoutlet.com.co/ a http://www.christian-louboutin.jp.net/ shepherd, http://michaelkors.black-friday.vip/ so http://bills.nfl-jerseys.org/ he http://suns.nba-jersey.com/ did http://www.burberrys-outletstore.com/ the http://www.versace-outlet.com/ same http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ twice http://www.pandorajewellery-au.com/ dream, http://giants.nfl-jerseys.org/ so http://49ers.nfl-jerseys.org/ he http://www.outlet-burberry-bags.com/ went http://www.outlet-eyeglasses.com/ to http://www.iphone-cases.net/ a http://www.ferragamos.co.uk/ city http://www.christian-louboutins.com/ near http://www.canada-michaelkors.ca/ Africa, http://www.jordan.com.de/ and http://eagles.nfl-jerseys.org/ in http://www.rayban-sunglasses.co/ the http://www.oakleysunglasses-lrc.com/ square http://www.outlet-pumashoes.com/ met http://www.coachsoutletonline.in.net/ a http://www.outlet-pradahandbags.com/ sage, http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ then http://www.bottega-bags.com/ cheated http://www.calvinkleinsoutlet.com/ his http://browns.nfl-jerseys.org/ money, http://www.bottega-venetasoutlet.com/ let http://www.nikerosherun.com.co/ him http://nets.nba-jersey.com/ know http://timberwolves.nba-jersey.com/ the http://www.ray-baneyewear.co.uk/ results http://hornets.nba-jersey.com/ of http://www.watches-omega.com/ a http://www.mcm-bagsoutlet.com/ crystal http://www.nikeairmax-australia.com/ shop http://www.instylers.us/ owner, http://www.babylisspros.com/ he http://www.long-champhandbags.com/ followed http://www.oakleys.org.es/ "a http://www.ralphlaurens.com.de/ person http://www.danskoshoes.in.net/ closer http://www.australia-michaelkors.com/ dream, http://www.airjordanshoes.com.co/ destiny http://www.cheap-michaelkors.com.co/ became http://www.nikeairforce.com.de/ more and http://www.cheap-watches.in.net/ more http://www.burberrys-handbags.com.co/ into http://www.uhren-stores.de/ the http://www.nike-shoesstore.com/ world, http://www.jerseys-store.com/ the http://www.nike-skos.com/ love http://www.katespades.com.co/ of http://www.cheapshoes.net.co/ your http://www.swarovskijewellery-au.com/ life, http://www.sunglasses-oakleys.com.co/ love http://www.hoganshoes.org.uk/ the http://www.hermesbagsoutlet.com/ people http://www.airjordans-shoes.com/ around http://www.salomonshoes.com.de/ you, http://www.philipp-pleins.com/ love http://www.coachblackfriday.com/ you http://www.airmax-90.com/ all http://www.timberland-boots.com.co/ have http://www.michael-kors.com.es/ Life http://www.oakley-outletonline.com.co/ is http://www.nikeair-max.es/ wonderful, http://www.mlb-jerseys.org/ is http://www.new-balanceshoes.es/ how http://www.raybans-glasses.com.co/ you http://www.zcoachoutlet.com/ look http://www.airmax.com.se/ at http://www.soccershoes.us.com/ life, http://www.new-balanceoutlet.org/ is http://www.polosoutlet-store.com/ that http://www.supra-footwears.com/ how http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/ you http://longchamp.black-friday.vip/ treat http://www.kate-spades.net/ yourself. http://www.ralph-laurens-outlet.com/ Horizons http://www.ralphlauren.mex.com/ should http://www.skechers-canada.ca/ also http://www.nikeshoes.org.es/ be http://www.cheap-nike-shoes.com/ broadened, http://www.ferragamos.us.com/ to http://www.ralphlauren-polos.com.co/ seek http://www.adidas-store.net/ and http://www.burberryoutletonline.com.de/ find http://coachoutlet.euro-us.net/ good http://www.raybans-sunglasses.net.co/ new http://www.air-yeezyshoes.com/ things http://www.co-aol.com/ to http://www.jordan-retros.com/ discover http://www.salvatore-ferragamos.com/ and http://ravens.nfl-jerseys.org/ create http://www.michael-kors.cc/ more http://www.omegas-relojes.es/ joy http://www.hermes-birkinoutlet.com/ in http://www.vansshoes-outlet.com/ life. http://thunder.nba-jersey.com/ Not http://www.hollister-outlet.com/ again http://www.swarovski-canada.ca/ because http://www.burberrys-bags.com.co/ of http://cowboys.nfl-jerseys.org/ memories http://www.cheap-juicycouture.com/ of http://www.adidasshoes.com.se/ yesterday http://wizards.nba-jersey.com/ and http://www.hermesoutlet.shop/ time-consuming, http://knicks.nba-jersey.com/ but http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ do http://www.bcbg-dresses.net/ not http://www.handbagsoutlet.in.net/ let http://www.mbt-outlet.com/ yesterday's http://seahawks.nfl-jerseys.org/ upset, http://www.horlogesrolexs.co.nl/ sad http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/ interference http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ and http://www.outlet-toryburchshoes.com/ influence http://www.coach-factory.com.co/ their http://www.new-balanceshoes.com/ own http://www.nikeairmax.com.de/ today.Everyone http://www.oakleys-online.com.co/ things http://www.michaelkors-ins.com/ are http://www.nike-factory.com.co/ different http://www.vibram--fivefingers.com/ views http://www.giuseppes-zanottishoes.com/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ understanding, http://www.australia-oakleysunglasses.com/ but http://www.ralphs-laurenspolos.com/ must http://www.pandora-charmscanada.ca/ not http://heat.nba-jersey.com/ be http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ too http://www.burberryoutlet-inz.co.uk/ subjective, http://www.jimmychoo-shoes.com/ not http://www.oakleys.com.de/ to http://www.converse-shoes.net/ their http://www.outlet-true-religion.com/ own http://www.vans-shoesoutlet.co.uk/ likes http://www.tommyhilfigers.de/ and http://trailblazers.nba-jersey.com/ dislikes http://www.cheap-iphonecases.com/ to http://www.outlet-rayban.co.uk/ look http://bulls.nba-jersey.com/ at http://www.asicsoutlet.net/ and http://www.rosherun-shoes.us/ evaluate http://www.beatsbydre.com.co/ things; http://www.nba-jersey.com/ not http://raiders.nfl-jerseys.org/ to http://www.nike-maxshoes.fr/ tinted http://www.tommyhilfigerca.ca/ glasses http://titans.nfl-jerseys.org/ Man http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ - http://www.outlet-mkors.com/ the http://www.michael-korsbags.com.co/ first http://www.nike-shoes.co.nl/ time http://www.tommy-hilfigers.net.co/ in http://rayban.black-friday.vip/ three http://www.truereligions.net/ days http://www.oakley-sunglassessale.com.co/ to http://cavaliers.nba-jersey.com/ be http://www.ed-hardy.us.com/ impressive, http://www.nike-rosherun.com.es/ both http://vikings.nfl-jerseys.org/ for http://www.jimmychoos-shoes.com/ people http://www.puma-shoes.de/ and http://www.airmax-shoes.com/ things, http://www.asicsoutlet.com.co/ must http://www.outlet-ralphlaurens.com/ adjust http://www.michaelkors-bags.us.org/ their http://www.michaels-korsoutlet.us.com/ views http://michaelkors.euro-us.net/ and http://www.ferragamo.net.co/ understanding. http://www.reeboks.com.de/ Update http://www.jewelrys-swarovski.com/ only http://www.montblancpences.com/ broaden http://www.mk-com.com/ their http://www.michaelkors.co.nl/ horizons http://www.nike-airmax.com.co/ ideological http://www.kate-spadebags.com/ awareness http://www.armani-outlet.com/ change http://www.outletonline-michael-kors.co.uk/ their http://www.montrespaschers.fr/ ideas http://www.nikeshoes-outlet.com/ before http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/ they http://www.retrojordan-shoes.com/ can http://www.airmax2015.net/ get http://www.cheapomega-watches.com/ better http://www.christianlouboutins-shoes.co.uk/ development.Every http://bears.nfl-jerseys.org/ day http://www.mizuno-running.net/ to http://www.nike-huarache.co.nl/ keep http://www.fidgetspinner.us.com/ a http://www.oakleys-outlets.net/ good http://www.the-northface.ca/ mood, http://www.newbalance-canada.ca/ attitude http://texans.nfl-jerseys.org/ to http://chiefs.nfl-jerseys.org/ everyone http://www.polo-ralphlaurens.us.com/ around http://www.mcm-handbags.org/ friendship; http://www.tommyhilfigers.co.nl/ with http://www.coachfactory.cc/ people http://www.lacosteoutlet.com.co/ active, http://www.rolexwatch-outlet.com/ open-minded, http://jaguars.nfl-jerseys.org/ do http://bucks.nba-jersey.com/ not http://www.cheap-baseballbats.us/ care http://steelers.nfl-jerseys.org/ about http://www.the-northface.com.de/ personal http://www.nike-airmaxs.fr/ gains http://www.woolrich-jackets.com/ and http://76ers.nba-jersey.com/ losses; http://www.outlet-true-religion.us.org/ between http://www.burberrys-outletonline.in.net/ people http://azcardinals.nfl-jerseys.org/ help http://www.coachoutlet-usa.com/ each http://www.nike-store.in.net/ other, communicate http://www.dsquared2s.com/ with http://www.jerseys.net.in/ each http://buccaneers.nfl-jerseys.org/ other. http://www.watch-rolex.co.uk/ And http://www.barbours.us.com/ we http://www.coachoutlet-online.com.co/ will http://pacers.nba-jersey.com/ feel http://www.raybans-outlet.com.co/ very http://www.outlet-michaelkors-online.com/ happy, http://www.dsquared2-outlet.com/ naturally http://www.ralph-lauren-polos.us.org/ became http://www.fred-perry.org.uk/ a http://www.hollister-clothings.us.com/ warm http://www.rayban-sunglasses.fr/ and http://www.fitflop-outlet.com/ cheerful http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/ person.Peace http://www.raybans.org.es/ of http://chargers.nfl-jerseys.org/ mind http://rockets.nba-jersey.com/ to http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ put http://rams.nfl-jerseys.org/ some http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/ things http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/ not http://www.raybans-outlet.cc/ to http://www.hollister.com.se/ expect http://www.beatsbydrdrephone.com/ too http://www.swarovskis-sale.co.uk/ much, http://www.burberrybags.com.co/ and http://www.raybanoutlet.ca/ you http://www.nike-store.com.de/ will http://www.outlet-pradabags.com/ not http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/ feel http://www.longchamp-outlet.com.co/ too http://www.barbours-factory.com/ uncomfortable, http://www.michael-kors-outlet.org.uk/ everything http://jets.nfl-jerseys.org/ is http://www.giuseppezanotti.com.co/ gone, http://www.poloralphlauren.com.de/ their http://www.outlet-pradas.com/ own http://www.michaelkors.com.de/ is http://patriots.nfl-jerseys.org/ really http://www.scarpe-hoganshoes.it/ good.Annoyance http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/ and http://www.chiflatiron-hair.com/ frustration, http://www.newbalanceschuhe.com.de/ anguish http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/ and http://www.the-northfacejackets.net.co/ sadness, http://www.cheappandora-charms.co.uk/ disappointment http://www.barbour-jackets.us.com/ and http://www.tommy-hilfigers.de/ anguish, http://www.outlet-oakley.com/ when http://www.raybans-outlet.co.nl/ faced http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ with http://www.replica-handbags.com.co/ these http://www.salvatoreferragamo.us.com/ problems, http://www.lonchamp.us.com/ that http://www.burberry-storevip.com/ we http://www.beats-by-dre.com.co/ look http://www.oakleys-frames.com/ at http://nuggets.nba-jersey.com/ how http://www.converse-schuhe.com.de/ to, http://www.chiflatironhair.us.com/ how http://www.mcm-handbags.com.co/ to http://www.crystals-swarovskis.com/ deal http://www.north-face.com.co/ with, http://www.raybans-cher.fr/ how http://www.stone-islandestore.com/ to http://www.designer-handbags.com.co/ deal http://www.jackets-thenorthface.com/ with, http://clippers.nba-jersey.com/ which http://oakley.black-friday.vip/ is http://www.longchamps-bags.us.com/ the http://www.swarovskionlineshop.com.de/ most http://www.juicy-coutureoutlet.com/ critical.Have http://www.coach-outlets.net.co/ a http://www.outlet-michaelkors.us.org/ good http://dolphins.nfl-jerseys.org/ attitude, http://www.oakleysoutlet.com.co/ with http://www.adidas-shoes.es/ a http://www.air-maxschoenen.co.nl/ grateful http://www.reebok-shoes.co.uk/ heart, http://www.converse-shoes-outlet.com/ happiness http://www.nba-shoes.com/ is http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ always http://www.hoodies-factory.com/ accompanied http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ us.Fleeting http://www.birkenstockshoes.com.de/ commitment http://www.nikeshoes-canada.ca/ in http://www.hollister-store.com.co.co/ pursuing http://falcons.nfl-jerseys.org/ the http://packers.nfl-jerseys.org/ process, http://www.outletburberrybags.com/ little by http://www.cheap-jerseys.mex.com/ little http://www.nfl-jerseys.org/ lost. http://www.hogans.com.de/ Hearts http://www.pandora-jewelry.top/ and http://www.nfljerseys-sale.com/ old http://hawks.nba-jersey.com/ things, http://www.mcmbackpacks.com.co/ are http://www.soccers-shoes.us.com/ unconsciously http://www.rolex-watchescanada.ca/ looking http://www.cheap-jordans.com.co/ line http://www.pandora-jewelry.com.de/ by http://www.nike-shoes.com.se/ line, http://redskins.nfl-jerseys.org/ and http://www.raybansbocco.it/ then http://www.ok-em.com/ little http://www.oakleys-sunglass.com.co/ by http://www.polos-ralphlauren.com.co/ little http://www.supra-footwear.net/ forgotten http://www.raybans.com.de/ ......A http://mavericks.nba-jersey.com/ man http://colts.nfl-jerseys.org/ walking http://www.nike-shoesoutlet.us.org/ in http://www.adidassuper-star.de/ the http://www.eccoshoesoutlet.com/ gap http://www.the-northface-online.com/ of http://www.beatsheadphone.in.net/ time http://www.cheap-jerseys.com.co/ and http://www.long-champ.com.co/ space. http://www.bcbg-canada.ca/ Dayton http://www.nikeshoes.de/ step http://www.vansschuhe.com.de/ in http://www.nike-rosherun.co.nl/ the http://www.barboursjackets.com/ streets, http://www.hollister-clothings-store.com/ beautiful http://www.oakleys-sunglasses.com.co/ scenery. http://www.adidas-shoes.ca/ Direction http://www.fredperrypolos.co.uk/ in http://www.nike-paschers.fr/ life http://www.nike-shoesoutlet.com/ there http://www.thenorth-face.com.co/ are http://www.adidas-shoesoutlet.com/ many, http://www.barbour.in.net/ each http://www.fendi-outlet.in.net/ refraction, http://pistons.nba-jersey.com/ are http://www.michael-kors.net.co/ ultimately http://www.outlets-polo.com/ successful http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ in http://lakers.nba-jersey.com/ their http://www.levis-jeansoutlet.com/ own http://www.tracksuits.com.co/ season. http://www.pulseraspandora.com.es/ Chun http://www.ray-bans.net.co/ hate http://www.coach-outletonline.ca/ sad http://www.timberlandboots-outlet.com/ autumn, http://www.nike-free5.com/ winter http://www.nike-airmaxsc.co.uk/ or http://magic.nba-jersey.com/ summer http://www.nike-free-runs.com/ clamor http://www.nike-airmax.com.de/ silence, http://spurs.nba-jersey.com/ their http://www.ralphlauren-canada.ca/ interpretation, http://www.outlet-oakleys.com/ but http://www.celinefactory.com/ underlie http://www.true-religions.com/ common http://www.north-faceoutletjacket.com/ earthly http://coach.euro-us.net/ another. http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ Is http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/ so numerous http://www.nikeair-max.ca/ and http://www.birkenstock.net.in/ scattered, http://www.outlet-michaelkors.com/ ending an http://www.clothes-outlet-store.com/ infinite http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.nike-free-runs.de/ and http://jazz.nba-jersey.com/ space, http://www.timberlandspaschere.fr/ tangled http://www.tommy-hilfigers.com.co/ Red http://www.michael-korsukpurse.co.uk/ Dust, http://www.ralphlauren-au.com/ a http://www.jeans-truereligion.com/ circle http://www.oakley-sbocco.it/ climb http://www.coachoutletonlinemall.com/ in http://www.skechers-outlet.com/ the http://www.burberrybags-inc.co.uk/ ring http://www.nhl-jerseys.com/ Chunhua http://www.rolex-watches.us.com/ Qiushi. http://www.michael-korsoutletonline.com.co/ Misty http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/ Unnecessary http://www.long-champ-outlet.com/ life http://www.marc-jacobs.us.com/ trajectory, http://www.outlet-toryburch.com/ the http://pelicans.nba-jersey.com/ encounters http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/ always http://www.nike-shoes.com.co/ seemed http://www.hollisterclothingcanada.ca/ so http://www.mcm-backpacks.com.co/ accidental, like http://www.rosherun-shoes.co.uk/ the http://www.michaelkors.so/ silence http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/ of http://panthers.nfl-jerseys.org/ the http://www.cheapnhljerseys.us.com/ winter http://www.chrome-heartoutlet.com/ night http://celtics.nba-jersey.com/ that http://www.louboutinshoes.jp.net/ no http://www.philipp-plein.com.co/ discrimination http://www.marcjacobs-outlet.com/ of http://www.nikerosherun.com.de/ fine, snow, http://www.raybans-outlet.net.co/ silent, http://www.oakley-outlet.fr/ always http://www.coach-outlet.store/ in http://www.timberland-shoes.com.co/ rhyme http://www.soccershoes-outlet.com/ Acacia http://www.birkenstocks.com.de/ days http://www.nike-mercurial.com/ away http://lions.nfl-jerseys.org/ long. http://www.north-face-jackets.co.uk/ Just http://www.converses-outlet.com/ come, http://www.skechers-shoesoutlet.com/ come, http://www.pradas.com.de/ only http://www.basketballshoes.com.co/ to http://broncos.nfl-jerseys.org/ find http://www.true-religionsoutlet.com/ the http://bengals.nfl-jerseys.org/ accumulation http://kings.nba-jersey.com/ of http://www.coach-outlet.net.in/ those http://www.versace-outletonline.com/

http://www.adidas-shoes.co.nl/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-05-20
Atvažavo čia viceministras rinkiminei agitacijai todėl bandė vaidinti labai drąsų, pakalbėjo prieš ministrę. Tačiau realiai tuščia iš jo vieta, žmogelis tik tam kad viceministro algą pasiimtų, ir papaistytų iš tuščio į kiaurą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-20
čia blogas lyginimas. vanduo yra nemokamas lygiai taip pat kaip ir oras. visas tas vandens buteliavimas yra tik aferistinės pinigų plovimo schemos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
valduo brangesnis nei pienas 2016-05-20
žmogui už pieno litra 8 cento o parduotuvei 98 cento ir kur teisybė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2016-05-20
Čiupinėja tą pieno poką tarsi pirmą kartą rankoje laikydamas. Valdžiažmogiai kainų nežino ir ji jiems nerūpi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-19
susirinko mūsiškiai pasisavininkauti ir pasidžigitauti su spektakliais. ūkininkai matai atsirado. nu nebent toje lygiagrečioje rakštisteininėje visatoje. keista kad ant kėdžių sėdi, o ne kaip tenais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?