Stresas darbe: kas tai lemia labiausiai?

2016-05-20, karjerosplanavimas.lt
karjerosplanavimas.lt
karjerosplanavimas.lt
Šiandieninis gyvenimas ir nuolatinis žmogaus gyvenimo būdas yra neišvengiamas be streso. Stresas – lyg gyvenimo partneris, kuris žengia koja kojon, tačiau juk kartais, tuos partnerius norima ir pakeisti. Dažniausiai su stresu kiekvienas susiduriame darbe ir nors kartais jis būna lengvai įveikiamas ir tik paįvairina darbe esančią rutiną, ne visada su juo pavyksta susitvarkyti.

Stresas yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios priimame ganėtinai sunkų sprendimą – keičiame darbą, tačiau ir čia atsiranda – dar didesnis stresas. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines priežastis, kurios sukelia stresą darbe ir kaip pranešti vadovui, kad paliekate savo poziciją.

Galbūt šis darbas tiesiog ne jums?

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės nori palikti dabartinį darbą – tai netinkamas darbo grafikas arba per didelės atsakomybės, kurios kelia didžiulį stresą. Jei nesusitvarkote su savo pareigomis arba nespėjate dėlioti savo gyvenimo prioritetų, nelieka kitos išeities, kaip tik susirasti darbą, kuris labiau atitiks jūsų lūkesčius. Tačiau šiuo atveju dažniausiai susiduriama su problema: kaip apie tai pranešti savo vadovui? Nusiraminkite, nesusitvarkymas su per didelėmis atsakomybėmis tikrai nėra gėdingas dalykas. Galbūt jūsų vadovai tikrai jus per daug išnaudoja? Toks pokalbis su vadovu gali būti netgi naudingas, nes viršininkas gali jums pasiūlyti patogesnį darbo tvarkaraštį arba galimybę dalį atsakomybių perduoti jūsų kolegoms. Jei nenori kalbėti akis į akį, galite parašyti ir elektroninį laišką. Net jei ir nuspręsite palikti darbo vietą, vadovai supras, kad tiesiog šis darbas yra skirtas ne jums.

Dažni nesutarimai su kolegomis

Jei darbe stresą jums kelia konfliktai su kolegomis, dažniausiai darbas tampa tiesiog nemielas. Turbūt visi sutiksite, kad į darbą norisi eiti tada, kai kolegas gali vadinti ne tik partneriais, bet ir draugais. Atlikti tyrimai rodo, kad kuo daugiau draugų darbo vietoje turi žmogus, tuo jis darbo aplinkoje jaučiasi laimingesnis. Tačiau dažniausiai yra bijoma pasakyti, kad darbą paliekate dėl konfliktų su kolegomis, nes tokiais atvejais kritikos strėlės gali smigti į jūs: galbūt jūs pats esate dėl to kaltas? Tačiau jums nereikėtų dėl to sielotis, o išeinant iš darbo nebūtina sakyti visos tiesos. Geriausia išeitis – pasakyti, kad ieškote naujų karjeros galimybių ir norite save išbandyti kitoje srityje.

Neigiama vadovų įtaka

Stresą darbe gali kelti ir santykiai su bosu, kurie dažniausiai tampa nepakeliami. Tačiau jei ir paliekate darbą dėl keblių santykių su vadovu, niekada jų dar labiau neaštrinkite. Niekada negalite žinoti, kaip tai gali atsiliepti jūsų ateities perspektyvoms ir karjeros planams. Išlikite orus iki galo ir pabandykite atsistatydinti iš savo pareigų be konflikto su vadovais. Šiuolaikinių technologijų amžiuje jums net nebūtina su vadovu veltis į asmenines diskusijas sėdint prieš jį – savo sprendimą galite pranešti elektroniniu laišku arba oficialiu raštu.

Pokyčiai asmeniniame gyvenime

Ne vien problemos darbo vietoje gali būti pagrindinės priežastys, dėl kurių jums norisi keisti darbo vietą. Stresą darbe gali lemti ir teigiami įvykiai asmeniniame gyvenime kaip pavyzdžiui vaikelio gimimas jūsų šeimoje. O galbūt jums tenka rūpintis sergančiu artimuoju, kas taip pat lemia jūsų savijautą bei tiesiogiai veikia jūsų darbą. Tokiu atveju paliekant darbą jums reikėtų paaiškinti, kad jūsų asmeninio gyvenimo įsipareigojimai turi per didelės įtakos jūsų darbo atlikimui ir jums būtina kažką keisti. Labai realu, kad jūsų vadovai, norėdami jus išsaugoti, pasiūlys jums lankstesnį darbo grafiką ar sumažins atsakomybių, kurios padės sumažinti jūsų stresą darbo vietoje.


Straipsnio komentarai

..2016-05-20
dažniausiai stresas darbuotojams kyla darbe dėl to kad aferiūgos tiesiogiai ar netiesiogiai naudojasi savo padėtimi ir įdarbina visokius <i>sopranus</i>, daktarų grupuotės smogikus, cžv padugnes po blatu, kad būtų ramiau tiems kurie seka statistikas iš viršaus. Aišku tie irgi nepėsti - moka čepsėti operatyviškai, dar geriau nei operatyvininkai, nes juos ir yra patys apmokinę. Anksčiau tie raumeningi drąsuoliniai vaivorykštukai dirbdavo kūrikais, sargais, kiemsargiais, bet šiais laikais jau dirba visame spektre. Nieko nuostabaus kad nesinori būti naudojamiems tų kurie panašūs į tuos kai naudą gaudo tie gestapiniai gaudytojai ir čia kalbama apie tuos kuriems laimingai viskas pasibaigia jeigu ištrūksta iš tų kaplių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?