Ar Šilutės krepšinio komanda vis dar gali virpinti sirgalių širdis?

2016-05-23, Stasys BIELSKIS
A. Pupsys
A. Pupsys
Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasiekė finišo tiesiąją. Krepšinio aistros beveik šešis mėnesius netilo Šilutės sporto komplekso salėje, kur sirgaliai palaikė savo miesto komandą. NKL reitingų lentelėje mūsiškiai liko 11-oje vietoje. Kodėl Šilutės komanda, kuri beveik prieš du dešimtmečius buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favorite, šiandien tenkinasi tik antra NKL reitingų lentelės puse? Apie tai „Šilokarčemos“ korespondentas kalbėjosi su Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu Arūnu PUPŠIU.

- Priminkite skaitytojams tuos anuos gerus laikus.

- Dar visai neseniai Šilutės miestas buvo krepšinio talentų augimo centras - čia žaidė tokie krepšininkai kaip M. Timinskas, M. Petravičius, K. Kemzūra. Su Šilutės komandos marškinėliais užaugo ne vienas miesto vaikinas. Žmonės galėjo didžiuotis savo krepšinio komanda ir mėgautis aršiomis rungtynėmis, kuriose mūsiškiai sugebėdavo taškas į tašką kovoti net prieš stipriausias lygos komandas.

- O kokia šiandien padėtis Šilutės krepšinio pasaulyje?

- Deja, šiandien situacija yra visai kitokia. Šių metų komandoje buvo 12 žaidėjų, iš kurių tik 4 - Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Pasižiūrėję į statistiką pamatysime, kad tokios pavardės kaip G. Galinausko, T. Ulevičiaus, A. Grygelio, L. Stonkaus beveik nefigūravo, nors šių vaikinų komanda, Jaunimo U19 (gim. 1997 m.) Lietuvos krepšinio čempionate „Olimpinė taurė“ pirmą kartą per Šilutės sporto mokyklos istoriją buvo viena iš stipriausių ir užėmė II vietą.

- Kas, Jūsų nuomone, sutrukdė šilutiškiams pasiekti geresnių rezultatų?

- Pažvelkime į Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą. Šioje komandoje vyraujant Klaipėdos Vlado Knašiaus mokyklos auklėtiniams, NKL buvo pasiekta daug geresnių rezultatų nei pasiekė Šilutės komanda, kurioje žaidė profesionalai - užimta 8-oji vieta. Kauno „Žalgiris-2“ komanda, kurios didesnė dalis žaidėjų buvo taip pat sudaryta iš 1997- 1998 metais gimusių vaikinų, sugebėjo pasipriešinti ne vienai komandai ir patekti į geriausiųjų ketvertą. Galima daryti išvadą, kad Šilutės krepšinio komanda turėdama savo užaugintą stiprų jaunimą ir biudžetą, kurio dydis lenkė ne vieną provincijos miestą, nesugebėjo išnaudoti savųjų talentų ir galimybių. Įdomu, kas lėmė tokius rezultatus? Ar tai trenerio kompetencijos trūkumas, nepasitikėjimas jaunimu ir nesugebėjimas valdyti komandos? O gal tai krepšinio komandos vadovų sprendimai, kuriais vietoj to, kad būtų leidžiama žaisti ir įgyti žaidybinės patirties kraštiečiams, leista žaisti žaidėjams iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie nepasižymėjo efektyviu žaidimu? Mano nuomone, legionieriai Šilutės komandoje tik užėmė jaunųjų šilutiškių vietas, kurie galėjo ne tik rodyti geresnius rezultatus, bet ir džiuginti sirgalius bei vietinius žiūrovus.

- Gal trukdo ir tai, kad Šilutėje nėra geros sporto bazės?

- Sutinku, kad Šilutėje nėra labai geros sporto bazės, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad žmonės, kurie dirba ugdymo sistemoje, turi ugdyti jaunąją kartą. O tai galima padaryti tik suteikiant šansą įgyti patirties ir parodyti savo talentą.

Per visus nepriklausomybės metus dar nėra buvę tokio gausaus Šilutės krepšinio komandos sporto štabo, koks yra dabar. Jį sudaro beveik pusė krepšinio komandos - 5 asmenys. Tačiau, atrodo, kad net ir tai neveda mūsų arčiau bendro tikslo – turėti pajėgesnę krepšinio komandą, kuri sugebėtų lygiomis jėgomis kovoti prieš kitas lygos komandas. Gaila, kad naują NKL sezoną teks pradėti tik su 17 proc. likusio biudžeto ir tai vėlgi yra neatsakingo darbo pasekmė.

- Kokias dar problemas reikėtų spręsti?

- Manau, kad jau laikas atsižvelgti ne į pavienių asmenų interesus, o į mūsų visų – kraštiečių lūkesčius. Leiskime tobulėti savo jaunimui - įgyti žaidybinės patirties krepšinio aikštelėje, kurioje jie galėtų grumtis su profesionalais. Juk Nacionalinė krepšinio lyga ir yra tam, kad žaistų šilutiškiai ir garsintų mūsų vardą. Galų gale, neturime ko prarasti – vargu, ar galėtume atsidurti dar žemesnėje pozicijoje nei esame dabar. Manau, kad toks sprendimas kaip tik įneštų į Šilutės komandą daugiau energijos ir jaunatviško entuziazmo, kuris vestų į pergales ir didesnį sirgalių palaikymą. Savo ruožtu, būdamas Šilutės rajono sporto tarybos pirmininku, sieksiu, kad toks sprendimas būtų priimtas. Šilutės komanda privalo ir gali atsitiesti ir vėl virpinti mūsų sirgalių širdis.


Straipsnio komentarai

as2016-05-30
Tik ne jam apie krepsini kalbeti jis tik savo kisene gali ruints ir dar kai kuom

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Silute2016-05-23
Pupšys pats tikrasis, kuris pasirūpins jog jaunimas žaistu. Pasirūpintu tik tuo atvėju, jeigu jam pinigu eitu nuplauti. Kiekvienais metais biudžeto nėra komandoje, tai ir rezultatu nėra. O ir treneris Jonikas dar buvo, pas kuri deriniai dar nuo Kairio laiku buvo, visa lyga jau juos mintinai išmokus buvo. Jau geriau tegul prie savo to namo jis aplinka tvarko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-23
išgalvoti paukščiai retkarčiais pagieda ir plauti tikrus pinigus lengviau. jugi nėra jokios šilutės krepšinio komandos yra tik gauja suaugusių vyrų kurie žaidžia su kamuoliuku tarsi jiems ne visi kamuoliukai namie. Na ir "sirgaliai" kurie iš vis proto benamiai, nes dar ir pinigus moka kamuoliniams už tai kad juos mausto ir "sargdina", bet tokių nėra daug - dauguma turbūt tai "v kurse" ir su antpečiais. Yra tik spektaklis nuleistas iš viršaus kur žmonės irgi atparašiutinti ir arba naudojami arba naudojasi situaciją kaip priedangą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SILUTISKIS2016-05-23
KODEL APIE KREPSINI KALBA PUPSYS, JIS JUK SENAI NEBEVADOVAUJA. KODEL DABRTINIO VADOVO GRICEVICIAUS NIEKAS NEKLAUSINEJA APIE SITUACIJA? Komentaras patinka Komentaras nepatinka