Egle Jackaitė: „Gyventi be mamos – didžiulis skausmas“

2016-05-20, Jovita Majauskaitė-Staniulėnė UNICEF vykdomoji direktorė

Aktorė, renginių vedėja Eglė Jackaitė, užaugusi be mamos, puikiai supranta tuos, kuriems reikia pagalbos ir palaikymo iš aplinkinių. Atjautos ir pagalbos artimam ji moko ir savo septynmetį sūnų, dalyvausiantį UNICEF vaikų bėgime Tauragėje, skirtame itin skurdžiai gyvenantiems Mozambiko vaikams.

„Jei nori, kad pasaulis būtų gražesnis, privalai pradėti nuo savęs ir pasirūpinti aplinkinių žmonių gerove, – neabejojo aktorė. – Todėl labai džiaugiuosi dėl kilnios misijos  besistengiančiais vaikais – kad patys imasi iniciatyvos, nelaukdami, kol kažkas kažką padarys už juos. Nelaimėje gyvenančius mažuosius labai gerai suprantu, nes pati esu augusi be mamos ir žinau, ką reiškia giliai viduje esantis, niekad neapleidžiantis, skausmas.“

Visgi, tokių atvejų, kai matome šalia kenčiantį asmenį, tačiau niekaip nesureaguojame, pasitaiko nuolatos.  E. Jackaitė neretai patenka į situacijas, kuriose „saugiausia“ leisti įvykiams rutuliotis savaime, tačiau neteisybės nepakenčianti moteris linkusi imtis veiksmų: ji ne kartą padėjusi skriaudžiamiems, apleistiems, verkiantiems, be tėvų augantiems vaikams ir įsikišusi į situacijas, kurias aplinkiniai stebėdavo abejingu žvilgsniu. Klaipėdos dramos teatro aktorė įsitikinusi, kad auklėti vaikus reikia tik geru pavyzdžiu.

„Su sūnumis visad kalbamės, todėl jie įsisąmoninę, jog negalima juoktis iš nelaimėje esančio, nes niekada nežinai, kas laukia tavęs paties. Todėl padėti, pasigailėti – būtina“, – sakė žinoma moteris.

Septynmetis Elijas nekantriai laukia UNICEF vaikų bėgimo, birželio 1 d. vyksiančio Tauragėje. Tai jam – proga ne tik padaryti gerą darbą, bet ir būti už tai įvertinam. Pasak E. Jackaitės, jos sūnus – labai aktyvus ir nenustygstantis, todėl 500 m. distancija – ne kliūtis.

Bėgime „Už kiekvieną vaiką“ dalyvaus ir tauragiškiai, dalyvio mokesčiui užsidirbantys patys. Anot E. Jackaitės, tokia vaikų iniciatyva – labai sveikintina.

Bėgime dalyvaujantiems vaikams E. Jackaitė palinkėjo, kad šviesus, pozityvus ryžtas jų niekad neapleistų ir daryti gerus darbus norėtųsi savaime. Taip pat – kad kiekvieną dieną darytų tai, kas juos pačius ir pasaulį darytų gražesniais, nepamirštant šalia esančio.

Pirmąkart Tauragėje vyksiantis UNICEF vaikų bėgimas prasidės birželio 1 d., trečiadienį, 17 val. Renginio vieta – J. Kalvano parkas. Užsiregistruoti bėgime galima iki š. m. gegužės 20 d., 20 val., užpildžius internetinę registracijos formą. Šiai dienai į bėgimą Tauragėje užsiregistravę 1238 vaikai.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m. bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet, svarbiausia – gelbėja gyvybes skurdžiose pasaulio šalyse. 

Projekto globėja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016 metais vyks du UNICEF vaikų bėgimai skirti pasaulio vaikams – birželio 1 d. Tauragėje, rugsėjo 3 d. – „Sostinės dienose“, Vilniuje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-05-20
man ta žydra JT spalva kažkaip asociuojasi su ta tikrais faktais paremtą pasaką apie tą labai negerą mėlynbarzdį padugnę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-20
kai dabar pasaulyje yra išvystyta tokia nekaltų prasidėjimų mėgintuvėliuose industrija iki labai gigantiškų mastų (kas signalizuoja kamufliažines gražulio kelnes) tai yra labai įdomu kiek iš viso šiais laikais vaikų turi tikras mamas, o ne socialines prižiūrėtojas, nes jeigu žiūrėti iš šalies į tuos vaikus kur ir turi tas mamas tai neturėtų skaitytis kaip mamos, nes tai kažkokia gyvulininkystė. Reik turėti visas tas karines psichologines operacijas su nunorveginimais, ankstukais ir neišnešiotukais. Aišku kai lietuvoje kaip super bananų valstybėje bananai neauginami, nes galima tuos įstatymus išbananinti tai čia nenoromis susidaro toks įspūdis kad visa ta minkšta socialinė sistema su 3 metais apmokamų priežiūros atostogų ir yra sugalvota kaip pažangiausias pasaulyje trojos arklidės ir trojos gegutyno tinklas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-20
kokios šlykščios antraštės. gyventi be mamos yra lygiai tas pats kas gyventi su mama jeigu tau kažkokios cžvistinės padugnių šlykštynės apie tai tau nekvaršina galvos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?