Tarnybą baigusiems pirmiesiems šauktiniams kariams dėkojo šalies Prezidentė ir Krašto apsaugos ministras

2016-05-23, kam.lt
kam.lt nuotrauka
kam.lt nuotrauka

Šiandien, gegužės 21 d., devynių mėnesių tarnybą baigė ir į atsargą buvo išleisti beveik 500 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Iškilminga išleidimo į atsargą ceremonijos rikiuotė vyko Atgimimo aikštėje Klaipėdoje.

Sėkmingai tarnybą baigusius pirmuosius šauktinius, savanoriškai pasirinkusius atlikti pareigą Tėvynei, pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, bataliono vadovybė. Šventėje dalyvavo ir karių artimieji, draugai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėkodama kariams pabrėžė, kad Lietuvos šauktiniai savanoriai yra drąsos, meilės Tėvynei ir atsakomybės už savo šalies ateitį pavyzdys. Pasak Prezidentės, mes visi šiandien žvelgiame į jaunus žmones, karius, kurių savanoriškas apsisprendimas, drąsa ir pasiaukojimas kelia pasididžiavimo jausmą. Jauniesiems kariams Prezidentė palinkėjo nepamiršti įgytų karybos įgūdžių, saugoti per 9 tarnybos mėnesius išugdytą pasišventimą ginti Tėvynę, pasveikino tarnybą tęsti profesionalioje kariuomenėje apsisprendusius jaunuolius.

„Labai džiaugiuosi, kad pasirinkote kario profesiją ir nusprendėte tarnauti Lietuvos kariuomenei ir Lietuvos valstybei. Jūs šiandien esate dalis ir NATO aljanso ir dėl to rodote pavyzdį ne tik daugeliui kitų Lietuvos vaikinų ir merginų, bet ir mūsų sąjungininkams“, - šauktiniams kariams dėkojo Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Paėjusių metų rugpjūčio 24 d. tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione pradėjo 495 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, tarp jų – 19 merginų. Maždaug ketvirtadalis iš baigiusiųjų tarnybą karių ketina tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir stoti į profesinę karo tarnybą. Dragūnų batalione toliau tarnauti ketina per 50 karių. Keletas karių, kurie turi aukštąjį išsilavinimą, ketina tapti profesinės karo tarnybos kariais po karininkų kursų. Kiti turi planų studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Per devynis mėnesius dragūnų kario vardą užsitarnavę kariai žinių ir įgūdžių sėmėsi baziniuose, specialisto rengimo, skyriaus, būrio, kuopos lygmens mokymuose ir kursuose, kartu su profesinės karo tarnybos kariais sėkmingai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Summer Shield XIII“ Latvijoje ir „Spring Storm 2016“ Estijoje. Dragūnų bataliono vadovybė ir instruktoriai patenkinti šauktinių tarnyba ir daugumos jų (maždaug 80 proc.) tarnybą vertina labai gerai.

Visi tarnybą baigę Dragūnų bataliono šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Naujieji šauktiniai – apie 500 karių – į Dragūnų batalioną atvyksta gegužės 27 dieną, kai Mokomajame pulke Rukloje baigs aštuonių savaičių bazinius karinius mokymus.

Kiti, praėjusių metų rugsėjo 21–22 d. tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų (Tauragė), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo (Vilnius) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos (Marijampolė) batalionuose pradėję apie 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, į atsargą bus išleisti birželio antroje pusėje.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę. 2016 metais kaip ir pernai tarnybą atliks 3 tūkst. karo prievolininkų. Pirmieji šių metų šaukimo kariai tarnybą pradėjo balandžio 4 dieną.


Straipsnio komentarai

..2016-05-23
kaip šlykštu tie visi nkvdistinius tarybinius laikus primenantys gražbyliavimai. ką jau besakyti apie tokius cžv padugnių šlykštynių istorijos suorvelinimus kaip "kunigaikštis <i>butigeidis</i> Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?