Prasideda kovos su šešėline ekonomika akcija

2016-05-25, LRT RADIJAS, LRT.lt
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
Prasideda kasmetė akcija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas. Ji rengiama penktą kartą.
Šių metų šūkis – „Kiekvienas gali rinktis skaidrų kelią“. Akcijos organizatoriai „Investors' Forum“ sako, kad šešėlinės ekonomikos mastas šalyje po truputį traukiasi, tačiau pernai šešėlis sudarė daugiau negu ketvirtadalį bendrojo vidaus produkto – maždaug 9 milijardus eurų.

Tyrimai rodo, kad šešėlinę ekonomiką skatina mažos žmonių pajamos, ribotos galimybės įsigyti būtiniausių prekių ir paslaugų. Pasak apklausų, lietuviai pusę savo atlyginimo išleidžia maistui ir būstui.

Ekspertai sako, kad toleruodami neskaidrų verslą, žmonės kenkia patys sau. Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė teigia, kad dėl mokesčių slėpimo, atlyginimų vokeliuose ateityje negalima tikėtis socialinių garantijų, orių pensijų.

„Jei mes nemokame mokesčių, stengiamės juos nuslėpti, jei sutinkame paimti neapskaitytą atlyginimą ar įsidarbinti nelegaliai, tai atsilieps mūsų gerovei – mes negausime gerų paslaugų, negalėsime nueiti pas visus gydytojus. Kai ateis gauti pensiją, labai nusivilsime, kad valstybė moka tokias mažas pensijas, o iš tiesų mes patys turime kurti savo ateitį ir galvoti, kaip veikti atsakingai“, – teigia R. Skyrienė.

Prie akcijos prisideda prezidentūra, vyriausybė, Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra", savivaldybės ir  daugiau kaip 100 verslo ir nevyriausybinių organizacijų.

„Tokios visuomeninės iniciatyvos, kaip kasmetinė Investuotojų forumo ir „Baltosios bangos“ akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, vyriausybei sėkmingai padeda į kampą spausti šešėlinę ekonomiką. Vien pernai Lietuvos šešėlinės ekonomikos dalis nuo BVP sumažėjo 1,3 procentinio punkto, o iš šešėlio atimta piniginė BVP išraiška sudarė beveik pusę milijardo (480,9 mln.) eurų“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas teigia, kad gerėjantis pajamų surinkimas rodo ne tik valdžios institucijų pastangas, bet ir visuomenės sąmoningumą ir supratimą, kad sumokėti mokesčiai grįžta kitais pavidalais – gerėjančiomis viešosiomis paslaugomis ir infrastruktūra, sveikatos draudimu, didesnėmis išmokomis ar senatvės pensijomis, augančiais atlyginimais ir mažėjančia socialine atskirtimi visuomenėje.

Trečiadienį, 9 val., vyriausybės rūmų (Gedimino pr. 11) Didžiojoje salėje vyks konferencija „Šešėlinė ekonomika. Pokyčiai per dešimtmetį“, kurios metu bus aptartos šio reiškinio tendencijos per pastaruosius dešimt metų.

Konferencijos metu pranešimus skaitys ir savo įžvalgomis dalysis vyriausybės kanceliarijos, Mykolo Romerio universiteto, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Policijos departamento atstovai.


Straipsnio komentarai

Claudia Klein2020-03-31
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas.

Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą.

Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys

Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia

Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą.

Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-25
čia tik dainų dainelė iš operos pavadinimu patys muša patys rėkia. ot cžvistinės padugnių šlykštynės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
čiudnikai pirma lai seimas į save pasižiuri ir nuo saves pradeda 2016-05-25
pirma savo ekonomini šešėli lai seimas susitvarko ir nebeliks jokio šešėlio ir nereikės pust burbulo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūks?