|Sulaikyti 35 žūklės pažeidėjai, dar kažkiek jų nėrė į krūmus ir baudų išvengė

2016-05-28, Stasys BIELSKIS
Brakonieriai privalės atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri praėjusį savaitgalį siekė apie 350 eurų.
Brakonieriai privalės atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri praėjusį savaitgalį siekė apie 350 eurų.

Gegužės 20, 21 ir 22 dienomis buvo juodasis savaitgalis brakonieriams ir kitokios neteisėtos žūklės mėgėjams. Aplinkosaugininkai triūsė rankoves atsiraitoję, patikrino daugiau nei tris šimtus žvejų mėgėjų, surašė trisdešimt penkis administracinio teisės pažeidimo protokolus.

Tokiam būriui pažeidėjų dabar ateis juodos dienos – reikės gerokai patuštinti pinigines ir galbūt atsisakyti kitokių pramogų, nes joms paprasčiausiai neliks pinigėlių.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis „Šilokarčemos“ žurnalistui sakė, kad savaitgalį sušilęs oras išviliojo į gamtą daugybę žmonių. Ypač šeštadienį ir sekmadienį, kai buvo pasibaigę karšių ir starkių žvejybos draudimai.

Pasak S. Sudeikio, pagrindiniai pažeidimai saugojamoje teritorijoje – Nemuno deltos regioniniame parke – buvo važinėjimas automobiliais žole. Tokių pažeidimų užfiksuota devyniolika, paskirtos baudos nuo 28 iki 86 eurų.

Aštuoni asmenys, meškerioję regioniniame parke, neturėjo žvejo mėgėjo kortelių. Jiems paskirtos gana didelės baudos - nuo 86 iki 173 eurų. Už tokį pat pažeidimą nesaugomoje teritorijoje yra baudžiama švelniau – arba pareiškiamas įspėjimas, arba bauda nuo 7 iki 57 eurų.

Savaitgalį buvo labai daug žmonių, meškeriojančių Šilutėje, ties geltonuoju tiltu per Šyšos upę, nes gerai kibo karšiai. Vienas pilietis sulaikytas be žvejo bilieto, jam bus paskirta nuo 7 iki 57 eurų dydžio bauda. S. Sudeikio manymu, tokių pažeidėjų galėjo būti daugiau, nes nemažai žvejojusiųjų, pamatę pareigūnus, nėrė į krūmus...

Savaitgalį nustatyti septyni šiurkštūs pažeidimai – tai žvejyba tinklais ir kitais draudžiamais įrankiais. „Panašu, kad karšių nerštas tebevyksta, ir Leitės upėje tai matosi, galbūt šiemet draudimas juos gaudyti per anksti baigėsi, - teigė S. Sudeikis. – Leitgirių kaime sulaikėme vieną vyriškį, žvejojusį su tinklu,jis  jau turėjo pagavęs keletą karšių. O Paleičių kaime naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo sulaikyti keturi asmenys, dar nespėję nieko sugauti. Už šiurkščius žvejybos taisyklių pažeidimus skiriamos dar didesnės baudos – nuo 115 iki 289 eurų su įrankių konfiskavimu. Iš jų konfiskuota guminė valtis“.

Šiurkščių pažeidimų kaltininkams paskirtos ne tik baudos, jie privalės atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Ji siekė iš viso apie 350 eurų.

„35 pažeidimai per savaitgalį yra tikrai daug, tiek jau senokai nėra buvę. Į pagalbą aną naktį buvome pasikvietę ir Vileikių užkardos pasieniečius, kai reikėjo nustatyti tų keturių vyriškių, žvejojusių su tinklu, asmenybes. Nes mums trūko pajėgų. Pasieniečiai visada greitai atvyksta, padeda mums, nes visko pasitaiko“, - pasakojo S. Sudeikis.


Foto galerija

Daugiausia pažeidimų Nemuno deltos regioniniame parke – dėl važinėjimo automobiliais žole. Jų užfiksuota devyniolika, vairuotojams paskirtos baudos nuo 28 iki 86 eurų.

Straipsnio komentarai

..2016-05-28
tokio įstatymo draudžiančio važinėti žole nebūdavo ir negalėtų būti. kas ta žolė? dauguma tų keliukų apaugę žole. čia panašu į kažkokia saviveiklą interpretuojant kažką taip kad užsiimti kažkuom, bet greičiausiai savivaldžiaujant. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?