„Europos egzamino 2016“ laimėtojas – pedagogas iš Šilutės

2016-05-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Egzamino dalyvį S. Zdanevičių (dešinėje) pasveikino Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis.
Egzamino dalyvį S. Zdanevičių (dešinėje) pasveikino Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis.
Praėjusį penktadienį Europos namuose vyko „Europos egzamino“ finalas, kuriame  varžėsi asmenys, parodę geriausias žinias apie Europos Sąjungą ankstesniuose egzamino etapuose. Tarp geriausiųjų – Šilutės Vydūno gimnazijos pedagogas S. Zdanevičius.

„Eurpos egzaminų“ etapuose dalyvavo 20 tūkst. dalyvių.  Finale paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai mokinių, mokytojų ir bendrojoje grupėje. Tarp laimėtojų – Šilutės Vydūno gimnazijos pedagogas Saulius Zdanevičius. „Sudėtinga patekti į finalą. Į jį lydėjau mokinį Luką Arlauską. Kol vaikai sprendžia klausimus, tuo pat metu sprendžia ir mokytojai. Jei būtų laimėjęs mokinys, tuomet abu būtume važiavę į Briuselį. Šiemet to padaryti nepavyko. Aš apdovanotas specialiu prizu“, - kalbėjo jis. Pasak pedagogo, „Europos egzamine“ jis dalyvavo jau ketvirtą kartą. Pirmaisiais metais jis užėmė pirmąją vietą tarp mokytojų, o antraisiais tarp nugalėtojų buvo jo mokinė. Todėl abu tais metais vyko į Briuselį.

„Europos egzaminas“ – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas, kurio dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus apie ES veikimą, aktualijas, euro zoną, geografiją, ekonomiką, migracijos ir skaitmeninės rinkos politiką. Buvo pateikta 20 klausimų, į kuriuos atsakius buvo galima surinkti 20 taškų.

Laimėtojai apdovanoti organizatorių ir partnerių įsteigtais prizais, pažintinėmis kelionėmis į ES institucijas Briuselyje bei Strasbūre.

Konkursą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. 


Straipsnio komentarai

šaunuolis 2016-05-28
dideli sveikinimai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-28
ostapininkysčių vaivorykščių spindesys. matyt ne viskas kas neblizga yra pagrįstai grindžiama cžvistiniais praktikos grindimais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?