Prabilo mirusio šilutiškio kario tėvas: įtaria medikų klaidas

2016-05-30, Pagal portalo „lrytas.lt“ informaciją parengė Lijana Jagintavičienė
Nuo meningokokinės infekcijos praėjusią savaitę miręs karys palaidotas Šilutėje. lrytas.lt nuotrauka
Nuo meningokokinės infekcijos praėjusią savaitę miręs karys palaidotas Šilutėje. lrytas.lt nuotrauka

„Praėjus savaitei po Rukloje tarnavusio 21 metų kario Martyno Jurkaus mirties pirmą kartą atvirai prabilo šauktinio artimieji. Šilutiškis Kęstutis Jurkus mano, kad medikai ne viską padarė, kad būtų išsaugota jo vaiko gyvybė“, - rašo portale „lrytas.lt“ žurnalistė Lina Bartkutė.

Sūnus ramino tėvus

Straipsnyje „Prabilo ligoninėje mirusio kario tėvas: įtaria medikų klaidas“ teigiama, kad medikai net nesugebėjo tėvams pranešti apie sparčiai blogėjančią vienturčio sūnaus būklę.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke tarnavęs, puikiai vertinamas vadovybės M. Jurkus dar šeštadienį jautėsi gerai, pats nuėjo sportuoti. Šiek tiek anksčiau jis dalyvavo ir pratybose. Šilutiškis blogai pasijuto sekmadienį - skundėsi pykinimu, silpnumu, jam skaudėjo galvą, karščiavo - temperatūra pakilo iki 39 laipsnių.

Pirmiausia jaunas karys buvo gydomas Ruklos pirminės karių sveikatos priežiūros centre. Vėliau jis pervežtas į Jonavos ligoninę, o iš čia - į Kauno infekcinę ligoninę. Pastarojoje gydymo įstaigoje jauno vyro, kuris iki tol buvo geros sveikatos ir niekada beveik nesirgo, gyvenimo styga nutrūko gegužės 16-osios rytą.

Tėvai su sūnumi paskutinį kartą kalbėjo telefonu sekmadienį 11 valandą ryto, kuomet ir sužinojo, jog jų atžala jaučiasi prastai. Tėvus jaunas vaikinas nuramino - pasakė, jog viskas bus gerai, nes jau gavo vaistų ir yra pas Ruklos medikus. Nesulaukę jokio skambučio, gimdytojai 19 valandą vakaro vėl bandė skambinti sūnui, tačiau jis neatsiliepė. „Galvojome, kad galbūt miega ir ilsisi“, – „Lrytas.lt“ portalui sakė Martyno tėvas. Jam apie sūnaus mirtį buvo pranešta telefonu ankstų pirmadienio rytą.

Kyla daug klausimų

„Nemanau, kad medikai viską padarė gerai. Jau 11 valandą jis buvo nuėjęs, o tik vakare jį nuvežė į tikrąją ligoninę. Ruklos ligoninėje, nemanau, kad seselės darė kažką gero. Reikėjo jį anksčiau išvežti. Kiek girdėjome iš vaikų, kad tik po 21 valandos jį išvežė į Jonavą“, – pasakojo „Lrytas.lt“ žurnalistei K. Jurkus. Vyrui ramybės neduoda daugybė klausimų. Iki šiol jam neaišku, kodėl jam niekas nepranešė, kad sūnaus būklė sparčiai blogėja. „Kokią 14 valandą jau galėjo jį vežti į Kauną, o ne laikyti iki 22 valandos vakaro, kaip jau nebepaėjo. Jei sūnus būtų buvęs namie, tai tikrai nebūtume tiek laukę. Būtume pas rimtesnį gydytoją vežę. Į Šilutę tikrai nevežtumėme, nes ten tokie patys gydytojai kaip ir Jonavoje. 39 laipsnių temperatūra taip staigiai nesukyla iš niekur. Būtume vežę į Klaipėdos ligoninę“, – sakė Kęstutis Jurkus. Jis praėjusį penktadienį, po mylimo sūnaus laidotuvių, turėjo skambinti į Kauno klinikinę ligoninę gydytojui, kuris Martynu rūpinosi Reanimacijos skyriuje, tačiau nepajėgė. Tai padarė antradienį, kuomet ir išgirdo tikslią mirties diagnozę - meningokokinė infekcija.

Kauno apylinkės prokuratūra pradėjo tyrimą dėl mirties priežasties ir aplinkybių patikslinimo.


Straipsnio komentarai

rrrrrrrrrrrr2016-06-03
ar nors vienas buvot nuėjes prie kapo kareivėlio matėt per toki laika ar jis sutvarkytas ar ne kad sprendžiat nuo pat jo palaidotos dienos iki pat šol dar kapas nėra tvarkytas 19 d iki 03 super tik tiek jis tereikalingas buvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jai vienturtis sunus buvo tai iki pat šiol kapas netvarkytas tebėra tai tik tiek karys ir sunus reikalingas buvo 2016-05-30
karys mirė 19 d ir tik dabar prisiminė kad toks buvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jai vienturtis sunus buvo tai iki pat šiol kapas netvarkytas tebėra tai tik tiek karys ir sunus reikalingas buvo 2016-05-30
karys mirė 19 d ir tik dabar prisiminė kad toks buvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?