Civilinės saugos pratybose mokytasi reaguoti į masinį užsieniečių antplūdį

2016-05-28, VSAT Pagėgių rinktinės informacija
pasienis.lt nuotrauka
pasienis.lt nuotrauka

VSAT Pagėgių rinktinės Štabe vyko civilinės saugos stalo pratybos, skirtos pasirengti galimoms ekstremalioms situacijoms užsieniečių masinio antplūdžio metu.

Pratybose dalyvavo įvairių VSAT Pagėgių rinktinės padalinių pareigūnai, Tauragės,  Raseinių, Vilkaviškio rajonų savivaldybių, Pagėgių  policijos, komunalinio ūkio, seniūnijos, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių, Šilutės rajonų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo padalinių, Šaulių sąjungos atstovai,  Tauragės visuomenės sveikatos centro direktorius.

Pratybų metu buvo siekiama tobulinti  VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečių ir kitų institucijų sąveikos veiksmus nelegalių migrantų antplūdžio metu.

Rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas stalo pratybas pradėjo pristatydamas Pagėgių rinktinės veiklą ir apibūdindamas jos saugomą sienos su Rusija ruožą. Pareigūnas pristatė legendą, pagal kurią pirmuoju atveju iš operatyvinio rinktinės budėtojo buvo gauta informacija neteisėtą valstybės sienos kirtimą. Imituota, kad per traukinių geležinkelio tiltą, jungiantį  Nemuno upės krantus, į Lietuvą neteisėtai pateko apie 100 asmenų.

Pagal antrą situaciją, pasieniečiai Lietuvos teritorijoje patikrinimui sustabdė du krovininius sunkvežimius, kuriuose buvo apie pusšimtį į šalį neteisėtai patekusių migrantų.

Pratybose dalyvavusių institucijų atstovai modeliavo veiksmus šiose situacijose, pagrįstus Lietuvoje galiojančiais  teisės aktais ir žinybiniais planais. Buvo ieškoma sprendimo būdų, kokių priemonių reikėtų imtis institucijoms susiklosčius padėčiai, kuomet regioną užplūsta pabėgėliai. Kalbėta apie pirminius būtiniausius veiksmus užtikrinant viešąją tvarką ir sulaikytųjų asmenų saugumą.  Norint tęsti kitus veiksmus būtų kreipiamasi į savivaldybių ekstremalių situacijų komisijas pagalbos dėl pirminio sveikatos priežiūros patikrinimo, patalpų migrantams apgyvendinti skyrimo, maitinimo, geriamo vandens aprūpinimo būtinoms gyvybinėms funkcijoms užtikrinti, higienos reikalavimų laikymosi.


Straipsnio komentarai

..2016-05-28
kas nekeisčiausio tai kvepia ir vaivorykštėmis ir tiesiogiai ir susisiekiančiai. ot seilininkai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-28
trojos arklininkystės ir gegutyno žviegimo aidai. ot dvokia gestapo cžvizmais. atseit saugo sieną - jeigu po vieną tai negalima, bet kai cžv susiorganizuos biologinių ginklų smogikų gaują ir tada su išskėstomis rankytėmis ir pasirūpins žaizdomis ir gyvenamu plotu ir valgyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka